ME na dráze

Datum zveřejnění: 21.10.2012

Bláha s Hochmannem mají zlato z madisonu z ME

Skvěle se s litevským Paneževysem a dráhovým mistrovstvím Evropy rozloučili čeští reprezentanti. Dvojice dráhařů Dukly Praha Martin Bláha s Jiřím Hochmannem se stali podruhé mistry Evropy v madisonu, který však není olympijskou disciplínou. Na nejvyšší stupeň spolu vystoupili již před dvěma lety v polském Pruszkówě.
 
Do desítky nejlepších pronikli čeští dráhaři ale i v olympijských disciplínách. Alois Kaňkovský v omniu obsadil velmi dobré sedmé místo, stejnou pozici vybojovala v téže disciplíně Lucie Záleská. V keirinu skončil Adam Ptáčník osmý, mladičký Pavel Kelemen desátý.
 
Bláha s Hochmannem vyhráli bodovací závod dvojic na 50 km díky tomu, že svým soupeřům nadělili jedno kolo. Totéž se povedlo už jen ruskému páru Artur Jeršov, Valerij Kajkov, který získal stříbrnou medaili, Češi však nasbírali více bodů. Druhá česká dvojice Milan Kadlec, Marek Mixa obsadila deváté místo. Pětatřicetiletý Bláha a o devět let mladší Hochmann potvrdili, že patří v madisonu mezi elitu. Vedle dvou zlatých medailí z kontinentálních šampionátů společně získali bronz a stříbro na mistrovství světa.
 
V keirinu přímo do druhého kola postoupil Ptáčník, Pavel Kelemen byl ve své jízdě na třetím, tedy prvním nepostupujícím místě. V opravné jízdě si však vedl daleko lépe a z prvního místa postoupil do druhého kola. Zde se čeští jezdci spolu setkali v jízdě o finále, z níž postupovali tři nejlepší. Pavel Kelemen sice skončil na postupovém místě, bohužel byl později velmi přísně diskvalifikován za porušení pravidel, kdy na chvíli opustil sprinterské území, a tak oba Češi jeli jen malé finále o 7. – 12. místo. V něm skončil Ptáčník druhý a Kelemen čtvrtý. "Pavlova diskvalifikace byla velmi přísná a jury vyřadila jednoho z favoritů keirinu a odsunula jej do malého finále. Pavel je však velkým příslibem českého sprintu a jeho chvíle ještě jistě přijdou," řekl trenér Petr Klimeš.
 
Kaňkovský vstupoval do druhé poloviny omnia ze sedmé pozice a tu také udržel. Devátý skončil ve stíhacím závodu na 4 km, pátý ve scratchi a šestý v závodu na 1 km s pevným startem. Nebýt nepovedeného bodovacího závodu a vylučovacího závodu, mohl myslet i na medaili, protože ho od ní  dělilo pouhých šest bodů. I Záleská přišla o podstatně lepší umístění jednou pokaženou disciplínou, když ve scratchi skončila až desátá. 

Výsledky:

Muži:
 

 Omnium:
 1. Liss (Něm.) 17 b., 2. Jeršov (Rus.) 20, 3. Bagdonas (Lit.) 34, ...7. Kaňkovský (ČR) 40.
 
 Keirin:
 1. Wachter, 2. Eilers (oba Něm.), 3. Dmitrijev (Rus.), ...8. Ptáčník, 10. Kelemen (oba ČR).
 
 Madison:
 1. Bláha, Hochmann (ČR) 13 b., 2. Jeršov, Kajkov (Rus.) 1, 3. Ciccone, Viviani (It.) 20/-1 kolo, ...9. Kadlec, Mixa (ČR) 3/-1 kolo.
 
 Ženy:
 
 Omnium:
 1. Šarakovová (Běl.) 18, 2. Trebaiteová (Lit.) 22, 3. Pawlowská (Pol.) 22, ...7. Záleská (ČR) 34.
 
 Keirin:
 1. Krupeckaiteová (Lit.), 2. Gniděnková, 3. Brežnivová (obě Rus.).

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 

Reklama ► 

Reklama 



Reklama ► 


Reklama 


Reklama ► 



Aktuální novinky a videa

Pogačar dává přednost monumentům před Tour. Cílí na San Remo a Roubaix
16.12.2025 | Kategorie: silniční
Slovinský cyklista Tadej Pogačar naznačil, že jeho priority pro nadcházející sezonu se částečně mění.
Tour of Norway zrušena kvůli výpadku státní podpory. Organizátoři věří v návrat
12.12.2025 | Kategorie: silniční
Etapový závod Tour of Norway se v roce 2026 neuskuteční.
Elkov Kasper půjde do nové sezony pod novým názvem Kasper Crypto4Me
11.12.2025 | Kategorie: silniční
Cyklistický tým Elkov Kasper se před sezonou 2026 představuje v nové podobě a oznamuje zásadní změny, které mají posunout celé zázemí i sportovní ambice ještě dál.
Revoluce v MTB: SRAM vyvíjí zcela bezdrátový brzdový systém
10.12.2025 | Kategorie: MTB
Společnost SRAM pracuje na plně bezdrátovém brzdovém systému, který zcela odstraní kabely z kokpitu a jednotku schová do rámu.
Van der Poel jen těsně unikl pádu během neplánovaného sprintu s amatérem ve Španělsku
07.12.2025 | Kategorie: silniční
Francouzský amatér Anatole Leboucher zažil trénink, na který rozhodně nezapomene.
Alpecin-Deceuninck získává nového titulárního partnera. Tým se mění na Alpecin-Premier Tech
06.12.2025 | Kategorie: silniční
Kanadská společnost Premier Tech se stává druhým titulárním sponzorem.
Red Bull-Bora-Hansgrohe uzavírá soupisku pro rok 2026. Posledním podpisem je Arne Marit
05.12.2025 | Kategorie: silniční
Tým Red Bull-Bora-Hansgrohe finalizoval soupisku pro sezónu 2026 a jako posledního nového jezdce přivádí šestadvacetiletého Arneho Marita.
Česko je cycling paradise, říká Štybar. Kde ztrácíme mladé talenty?
03.12.2025 | Kategorie: silniční
Zdeněk Štybar v podcastu Přes Příkop otevřeně promluvil o budoucnosti české cyklistiky.
Vítězové ŠKODA Pražského MTB poháru 2025 převzali unikátní poháry
30.11.2025 | Kategorie: MTB
Nejlepší závodnice a závodníci celkového pořadí ŠKODA Pražského MTB poháru 2025 převzali, v již tradičně zcela zaplněném sále Lidového domu Kbely, unikátní poháry s pražskou dlažební kostkou.
MS v cyklistice v Abú Zabí může změnit umělý kopec. Pořadatelé chystají až 11% stoupání
28.11.2025 | Kategorie: silniční
Mistrovství světa v silniční cyklistice 2028 v Abú Zabí nakonec nemusí být rovinatou záležitostí, jak mnozí předpokládali.
» více novinek a videí