ME MTB v maratonu

Datum zveřejnění: 15.06.2014

Huříková zlatá a Kulhavý sříbrný na Mistrov​ství Evropy v maratonu!

Obrovským úspěchem pro české barvy skončil evropský šampionát v maratonu horských kol. V irském městě Ballyhouře vybojovala Tereza Huříková zlato, Jaroslav Kulhavý nestačil jen na týmového kolegu ze stáje Specialized Švýcara Christopha Sausera. Ve stejných barvách jezdí i Huříková. V závodu na 93 kilometrů navíc skončil ještě Matouš Ulman čtvrtý.

“Mám radost, konečně mi vyšel závod! Hned na začátku jsme se Susim ostatním odjeli. Odtáhl jsem prvních třicet kilometrů, jeli jsme šrot a vybudovali jsme si velký náskok na ostatní. Ke konci na širokých cestách byl ale Christoph silnější, ve stoupání mi trošku cuknul a už jsem ho nedokázal sjet,” líčil průběh 93 kilometrů dlouhého závodu Jaroslav na svém webu.

Maratonský závod zařadil do svého programu poté, co kvůli zranění kolena ze Světového poháru v Albstadtu vynechal před týdnem kontinentální šampionát v cross country v St. Wendelu. Teď se bude chystat na MS v maratonu v Pietermaritzburgu, které se pojede za dva týdny.

“Na to, že jsem po Albstadtu trénoval asi jen šest dní, tak jsem spokojený. Byli tu stejní závodníci, jací by měli jet o duhový trikot za 14 dní v Africe, takže ještě trochu poladím formu a doufám, že to bude dobré!” vzkazuje před mistrovstvím světa Kulhavý.

Huříková si dojela pro první velký titul mezi dospělými před Britkou Sally Bighamovou a Norkou Borghild Lovsetovou.

Výsledky:

Muži:

1. Sauser (Švýc.) 3:41:16, 2. Kulhavý (ČR) +43, 3. Soukup (Rak.) +6:17, 4. Ulman (ČR) +8:12, 5. Ferreira (Port.) +8:32, 6. Wawak (Pol.) +8:59, ...20. Novák +17:47, 23. Hynek +23:32, 28. Raboň (všichni ČR) +31:13.

Ženy:

1. Huříková (ČR) 3:31:53, 2. Bighamová (Brit.) +30, 3. Lovsetová (Nor.) +2:37, 4. Kollmannová (Rak.) +4:00, 5. Stenerhagová (Švéd.) +6:00, 6. Thelbergová (Švéd.) +9:37.

Zdroj: jaroslavkulhavy.cz, foto: pořadatelé

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 

Reklama ► 

Reklama 



Reklama ► 


Reklama 


Reklama ► 



Aktuální novinky a videa

Pogačar dává přednost monumentům před Tour. Cílí na San Remo a Roubaix
16.12.2025 | Kategorie: silniční
Slovinský cyklista Tadej Pogačar naznačil, že jeho priority pro nadcházející sezonu se částečně mění.
Tour of Norway zrušena kvůli výpadku státní podpory. Organizátoři věří v návrat
12.12.2025 | Kategorie: silniční
Etapový závod Tour of Norway se v roce 2026 neuskuteční.
Elkov Kasper půjde do nové sezony pod novým názvem Kasper Crypto4Me
11.12.2025 | Kategorie: silniční
Cyklistický tým Elkov Kasper se před sezonou 2026 představuje v nové podobě a oznamuje zásadní změny, které mají posunout celé zázemí i sportovní ambice ještě dál.
Revoluce v MTB: SRAM vyvíjí zcela bezdrátový brzdový systém
10.12.2025 | Kategorie: MTB
Společnost SRAM pracuje na plně bezdrátovém brzdovém systému, který zcela odstraní kabely z kokpitu a jednotku schová do rámu.
Van der Poel jen těsně unikl pádu během neplánovaného sprintu s amatérem ve Španělsku
07.12.2025 | Kategorie: silniční
Francouzský amatér Anatole Leboucher zažil trénink, na který rozhodně nezapomene.
Alpecin-Deceuninck získává nového titulárního partnera. Tým se mění na Alpecin-Premier Tech
06.12.2025 | Kategorie: silniční
Kanadská společnost Premier Tech se stává druhým titulárním sponzorem.
Red Bull-Bora-Hansgrohe uzavírá soupisku pro rok 2026. Posledním podpisem je Arne Marit
05.12.2025 | Kategorie: silniční
Tým Red Bull-Bora-Hansgrohe finalizoval soupisku pro sezónu 2026 a jako posledního nového jezdce přivádí šestadvacetiletého Arneho Marita.
Česko je cycling paradise, říká Štybar. Kde ztrácíme mladé talenty?
03.12.2025 | Kategorie: silniční
Zdeněk Štybar v podcastu Přes Příkop otevřeně promluvil o budoucnosti české cyklistiky.
Vítězové ŠKODA Pražského MTB poháru 2025 převzali unikátní poháry
30.11.2025 | Kategorie: MTB
Nejlepší závodnice a závodníci celkového pořadí ŠKODA Pražského MTB poháru 2025 převzali, v již tradičně zcela zaplněném sále Lidového domu Kbely, unikátní poháry s pražskou dlažební kostkou.
MS v cyklistice v Abú Zabí může změnit umělý kopec. Pořadatelé chystají až 11% stoupání
28.11.2025 | Kategorie: silniční
Mistrovství světa v silniční cyklistice 2028 v Abú Zabí nakonec nemusí být rovinatou záležitostí, jak mnozí předpokládali.
» více novinek a videí