MČR MTB 2016

Datum zveřejnění: 23.07.2016

Sprint na MČR v Bedřichově pro Šellera a Průdkovou

Luděk Šeller (ČS Specialized Junior MTB Team) a Barbora Průdková (Nutrend Specialized Racing) kralovali finálovému závodu Českého poháru ve sprintu Eliminátor. Ten se jel v rámci mistrovství České republiky v cross country v Bedřichově a mezi juniory byli nejrychlejší Dominik Prudek (Moravec Team) a Adéla Šafářová (Nutrend Specialized Racing).

Mladík Šeller byl bezkonkurenční. Vyhrál kvalifikaci, stejně si vedl v semifinále a ve finálové jízdě kvarteta nejlepších své soupeře porazil rozdílem třídy, když druhého v cíli Lukáše Kobese (Velosport Domažlice) porazil skoro o dvě vteřiny, pro bronz si dojel Filip Kubín (GT Opportunity Brno). I Průdková vážnější soupeřku neměla a  zvítězila před dvojicí Nikola Bajgerová a Pavla Havlíková (obě KC Kooperativa Jablonec n.N.).

Muži:

1. Šeller (ČS Specialized Junior MTB Team) 1:13,86, 2. Kobes (Velosport Domažlice) 1:15,62, 3. Kubín (GT Opportunity Brno) 1:16,20, 4. Nesvadba (Expres CZ Merida Team Kolín) 1:16,99

Ženy:

1. Průdková (Nutrend Specialized Racing) 1:25,18, 2. Bajgerová 1:26,95, 3. Pavlíková (obě KC Kooperativa Jablonec n.N.) 1:28,47, 4.  Kuntová (Expres CZ Merida Team Kolín) 1:28,63.

Junioři:

1. Prudek (Moravec Team) 1:16,81, 2. Solař (Expres CZ Merida Team Kolín) 1:16,90, 3. Swárovský (Alltraining.cz-Lawi) 1:20,20,4. Doležal (ČS Specialized Junior MTB Team) 1:17,64.

Juniorky:

1. Šafářová (Nutrend Specialized Racing) 1:24,94, 2. Neumanová (TJ Kovo Praha) 1:25,87,3. Krupová (Expres CZ Merida Team Kolín)  1:29,90, 4. Nováková (Profi Sport Cheb) 1:30,31.

Zdroj: ČSC

Když vozík, tak jednokolka – proč se vyplatí na ně přesedlat
18.04.2024 | Kategorie: ostatní
Táhnout za sebou na kole vozík nemusí být otrava. Pravda, když se řekne cyklovozík, každému hned naskočí obrázek neforemné dvoukolové boudy s praporkem, která ztěžuje předjíždění na už tak úzkých a vybombardovaných okrskách.
Zahájení cykloturistické sezóny s Harmony a CykloŠvec v Písku
Zveme vás na ZAHÁJENÍ CYKLOTURISTICKÉ SEZÓNY v Písku v sobotu 20. 4. 2024.
Yeti SB165 2024 nově v mullet konfiguraci
17.04.2024 | Kategorie: MTB
Yeti SB165 2024 je nejnovější přírůstek do rodiny horských kol Yeti, který přináší několik inovací a vylepšení. Toto kolo je určeno pro náročné terény a bike parky a je navrženo tak, aby poskytovalo vynikající jízdní vlastnosti a vysoký výkon.
První Prima CUP přilákal téměř tisíc závodníků
Závodem Decathlon Hradec Králové odstartoval v sobotu 13. dubna desetidílný seriál horských kol Prima CUP.
Američan Blevins a Švédka Rissvedsová triumfují v cross country v Mairipoře
15.04.2024 | Kategorie: MTB
Po úvodním závodě short tracku se závodníci v Mairipoře opět sešli na startu, tentokrát na cross country. Mezi muži si pro vítězství dojel Američan Christopher Blevins, zatímco u žen triumfovala Švédka Jenny Rissvedsová.