Hellena Tour

Datum zveřejnění: 14.04.2014

Sisr druhý na Hellena Tour

Úspěšně si vedli čeští jezdci na 29. ročníku čtyřetapového závodu Hellena Tour (Szlakiem Bursztynowym) v Polsku. František Sisr z Dukly Praha skončil v celkové klasifikaci druhý se ztrátou devíti vteřina za vítězného domácího Kamila Gradeka. Sisrův spolujezdec Alois Kaňkovský obsadil čtvrté místo a kromě toho skončil ve třech etapách na druhém místě.  Tím si Kaňkovský zajistil vítězství v bodovací soutěži. Nejaktivnějším jezdcem závodu byl vyhlášen další jezdec Dukly Vojtěch Hačecký. Sisr navíc vyhrál soutěž mladých jezdců do 23 let.

Dařilo se i dalším. V elitní desítce celkového hodnocení skončili ještě Josef Hošek z Bauknecht- Author na osmém místě, devátý byl Milan Kadlec z Dukly Praha a desátý Daniel Turek z Favoritu Brno.

V soutěži týmů skončila Dukla Praha druhá a Bauknecht-Author třetí.

1. etapa Kolem jezera Warta – Warta (162 km):

1. Dabkowski (Pol.) 3:45:38, 2. Kaňkovský, 3. Kadlec , ...12. Sisr, 18. Zechmeister, 21. Hošek, 29. V. Hačecký, 30. Kolář, 36. Hochmann (všichni ČR) všichni stejný čas,.

2. etapa - časovka na 14,2 km:

1. Gradek 17:39:52, 2. Stachowiak (oba Pol.) +11, 3. Sisr +16, ...6. Hošek +29, 8. Kaňkovský +32, 9. Turek +33, 13. Kadlec +36, 14. Vendolský +39, 15. Hunal +42, 16. Zechmeister +42, 19. Bláha +48, 20. Hochmann +48, 23. Sekanina +53, 25. Hampl +54, 27. Kukrle +1:01, 28. Fürts +1:02, 30. V. Hačecký +1:04, 37. Kadúch +1:10, 40. Chlupáč (všichni ČR) +1:16.

3. etapa Kalisz – Kazimierz Biskupi (139 km):

1. Dabkowski 3:04:36, 2. Kaňkovský, 3. Sisr oba stejný čas, ...20. Kadlec, 21. Kadúch, 22. Dvorský, 23. Hampl, 26. Turek, 31. Hošek, 35. Zechmeister, 38. Dlask, 40. Kukrle, 41. Chlupáč všichni +5.

4. etapa Blaszki - Kalisz (163 km):

1. Latoň (Pol.) 3:51:01, 2. Kaňkovský, 3. Gronkiewicz (Pol.), ...8. Sisr, 19. Hampl, 21. Hošek, 25. Turek, 28. Dlask, 29. Zechmeister, 31. Sekanina, 38. Bláha, 40. Kukrle všichni stejný čas.

Konečné pořadí:

1. Gradek 10:58:53, 2. Sisr +9, 3. Stachowiak +11, 4. Kaňkovský +15, 5. Bartkiewicz +21, 6. Latoň +22, ...8. Hošek +30, 9. Kadlec +33, 10. Turek +34, 13. Vendolský +40, 14. Hunal +43, 15. Zechmeister +43, 18. Bláha +49, 21. Sekanina +54, 22. Hampl +55, 26. Kukrle +1:02.

Zdroj: ČSC, Foto: Vlastimil Homola

Na Zličíně pokračuje ŠKODA Pražský MTB pohár 3. a 4. kolem
25.04.2024 | Kategorie: MTB
Dvojzávodem v oblíbené lokalitě Bike parku Calabrone Zličín pokračuje 27. a 28. dubna volnočasový seriál horských kol ŠKODA Pražský MTB pohár pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů. Sobotní závod je vypsán také jako Mistrovství Středočeského kraje.
CykloStar na Prague Bike Festu již tento víkend
24.04.2024 | Kategorie: ostatní
Prague Bike Fest se již příští víkend vrací po úspěšné premiéře minulý rok na pražské Výstavište, kde na vás bude čekat dvoudenní program.
Skvělá cyklistika a tombola o kolo. To je závod Merida Stolové hory
23.04.2024 | Kategorie: MTB
V neděli 26. května ožije malebná oblast Machova na Náchodsku třetím závodem cyklistického seriálu Prima CUP.
Stevens E-inception AM 8.7.1 GTF pro all mountain dobrodružství
Do kopce i z kopce s maximálním výkonem: to je možné s kolem STEVENS E-Inception AM 8.7.1 GTF s pohonem Bosch s plnou integrací pomocí smart systému.
SP MTB v Araxá: Andreassen a Battenová vládnou horským kolům, čeští závodníci sbírají body pro OH
22.04.2024 | Kategorie: MTB

Závod Světového poháru v cross country horských kol poprvé startoval v brazilském Araxá a přinesl s sebou dramatické momenty a zajímavé výkony. vítězství si odvezli Simon Andreassen a Haley Batten.