Giro d'Italia - 11. etapa

Datum zveřejnění: 20.05.2015

Vítěz závodu Okolo Romandie vyhrál na závodním okruhu v Imole

Na autodromu v Imole, kde končila dnešní deštivá 153 kilometrů dlouhá etapa, si dnes užil potlesku tribun ruský talent Ilnur Zakarin z Kaťuši. Ten 20 kilometrů před cílem zaútočil ze skupiny uprchlíků a dokázal si vybudovat téměř minutový náskok, který mu vydržel až do cíle. O Zakarinovi se před Girem mluvilo jako o zajímavém jezdci pro celkové pořadí, když nedlouho před startem závodu vyhrál Okolo Romandie, kde porazil i Chrise Frooma. Zakarin sice už po prvním týdnu ztrácí přes tři čtvrtě hodiny, ale jeho dnešní výkon ukázal na velký potenciál, který v něm dřímá. Podmínkou k jeho využití však je to, že se neuchýlí k užití dopingu, za což pykal před šesti lety.

V celkovém pořadí se dnes neudály žádné velké změny, přestože Rigoberto Uran zhruba 15 kilometrů před cílem upadl a Alberto Contador se v posledním stoupání odhodlal k ataku. Uran se dokázal brzy vrátit do pelotonu, zatímco Contadora brzy dojeli pomocníci Fabia Arua a jezdci Movistaru.

18.04.2024 | Kategorie: ostatní
Táhnout za sebou na kole vozík nemusí být otrava. Pravda, když se řekne cyklovozík, každému hned naskočí obrázek neforemné dvoukolové boudy s praporkem, která ztěžuje předjíždění na už tak úzkých a vybombardovaných okrskách.
Zahájení cykloturistické sezóny s Harmony a CykloŠvec v Písku
Zveme vás na ZAHÁJENÍ CYKLOTURISTICKÉ SEZÓNY v Písku v sobotu 20. 4. 2024.
Yeti SB165 2024 nově v mullet konfiguraci
17.04.2024 | Kategorie: MTB
Yeti SB165 2024 je nejnovější přírůstek do rodiny horských kol Yeti, který přináší několik inovací a vylepšení. Toto kolo je určeno pro náročné terény a bike parky a je navrženo tak, aby poskytovalo vynikající jízdní vlastnosti a vysoký výkon.
První Prima CUP přilákal téměř tisíc závodníků
Závodem Decathlon Hradec Králové odstartoval v sobotu 13. dubna desetidílný seriál horských kol Prima CUP.
Američan Blevins a Švédka Rissvedsová triumfují v cross country v Mairipoře
15.04.2024 | Kategorie: MTB
Po úvodním závodě short tracku se závodníci v Mairipoře opět sešli na startu, tentokrát na cross country. Mezi muži si pro vítězství dojel Američan Christopher Blevins, zatímco u žen triumfovala Švédka Jenny Rissvedsová.