Gent - Wevelgem

Datum zveřejnění: 27.03.2016

Sagan se dočkal, vyhrál klasiku Gent-Wevelgem

Peter Sagan (Tinkoff) dnes opět prokázal, že patří mezi absolutní světovou extratřídu. Po bolestivě dlouhém výčtu druhých míst byl dnes opět v nejdůležitějším okamžiku závodu - ve stoupání na Kemmelberg - na správném místě, když následoval zadní kolo útočícího Fabiana Cancellary (Trek-Segafredo). Připojit se k této trojici dokázal už pouze Sep Vanmarcke (LottoNL-Jumbo) a také Vjačeslav Kuzněcov (Kaťuša), který byl v té době osamocen v úniku a za atakující trojicí se de facto svezl až do cíle, kde však jako první zaútočil na vítězství. Na to však našel skvělou odpověď Sagan, který ho přespurtoval a bere tolik vytoužené první vítězství v duhovém trikotu mistra světa. Vanmarcke nakonec urval druhé místo a Kuzněcov uzmul podium Cancellarovi, který s křečemi skončil s prázdnou.

Opět dnes propadla stáj Etixx - Quick Step. V onom inkriminovaném okamžiku totiž ve stoupání stačil na útok Sagana s Cancellarou zareagovat částečně pouze Zdeněk Štybar. Ten ve společnosti Luka Rowea (Sky) a Grega Van Avermaeta (BMC) však těsnou ztrátu nedojel, ba naopak. Tato silná miniskupinka se rozhodla počkat na větší skupinu za nimi a až pak začít dojíždět ztrátu na unikající favority. Pozdě se však spustil tolik známý časovkový mód hned pětice jezdců Etixxu a byl navíc totálně jalový. Čveřice vpředu náskok neustále zvyšovala a v cíli jí zbyl prostor na taktizování.

Za zmínku stojí výborný výkon českého mladíka Josefa Černého ze stáje CCC Sprandi Polkowice. Ten strávil přes sto kilometrů v úniku a přesto, že byl se svými kumpány dojet 114 kilometrů před cílem, tak náročný, 243 kilometrů dlouhý závod dokázal dokončit se ztrátou jedenácti minut na vítěze.

28.04.2024 | Kategorie: ostatní
Dne 27. dubna otevřeli cyklisté Tatranu Kohoutovice novou sezonu.
Canyon Neuron:ONfly – Elektrizující jízda nové generace!
26.04.2024 | Kategorie: MTB
Canyon představuje svůj nejnovější model elektrického horského kola, Neuron:ONfly 2024. Tento model přináší řadu inovací a vylepšení, které posouvají hranice toho, co je možné dosáhnout s elektrickým horským kolem.
Na Zličíně pokračuje ŠKODA Pražský MTB pohár 3. a 4. kolem
25.04.2024 | Kategorie: MTB
Dvojzávodem v oblíbené lokalitě Bike parku Calabrone Zličín pokračuje 27. a 28. dubna volnočasový seriál horských kol ŠKODA Pražský MTB pohár pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů. Sobotní závod je vypsán také jako Mistrovství Středočeského kraje.
CykloStar na Prague Bike Festu již tento víkend
24.04.2024 | Kategorie: ostatní
Prague Bike Fest se již příští víkend vrací po úspěšné premiéře minulý rok na pražské Výstavište, kde na vás bude čekat dvoudenní program.
Skvělá cyklistika a tombola o kolo. To je závod Merida Stolové hory
23.04.2024 | Kategorie: MTB
V neděli 26. května ožije malebná oblast Machova na Náchodsku třetím závodem cyklistického seriálu Prima CUP.