Galaxy Série 2015

Datum zveřejnění: 05.10.2015

Poslední závod Galaxy Série zná vítěze

Společný poslední závod sezóny pro bikery i silničáře Tour de Brdy se jel již podeváté a letos jako sedmý závěrečný závod Galaxy série.

Na hlavní trať dlouhou 67 kilometů se postavilo 180 účastníků. Celkem ve všech kategoriích startovalo 350 účastníků od nejmenších dětí až po veterány.

Startérem závodu byl dlouholetý mechanik české reprezentace František Babický. Po startu hlavního závodu nastoupil Jan Ryba ze Sparty a získal po 15 kilometrech již jedno-minutový náskoku. Ve stoupání na Hejlák začal útočit Tomáš Kalojíros a na čele se vytvořila tří členná stíhací skupina. V dalším stoupání do Obecnice byl dojet Jan Ryba jen Tomášem Kalojírosem a Vojtěchem Jonášem. Skupina se znovu rozdělila a na čele zůstal osamocený Tomáš Kalojíros a se ztrátou jedné minuty osmičlenná skupina. Náskok se dvanáct kilometrů před cílem po šotolinovém sjezdu a ve stoupání na Kolvín snížil na pouhých dvacet sekund, ale Tomáš Kalojíros uhájil náskok až do vítězného cíle. Za vítězem dojela se ztrátou minuty trojice závodníků Sparty Petr Fiala, Vojtěch Jonáš a junior Miroslav Svatek.

Na kratší trati 30 kilometrů vyhrál Jaroslav Šitner před Robinem Hyšplerem a Lubošem Karníkem. Mezi ženami zvítězila Kateřina Charvátová.

Dlouhá trať 67 km:
Muži:

1. Kalojíros Tomáš / Whirpool Author/  1:45:36 hod.