Mladý Vakoč vítězem GP Královéhradeckého kraje
Další skvělé vítězství vybojoval mladý český cyklista Petr Vakoč z celku Etixx-IHNED a pokračuje ve výborných výkonech. Po prvenství v etapovém závodu Kolem Slovenska, zisku stříbrné medaile na mistrovství Evropy jezdců do 23 let v Olomouci dnes vystoupil na nejvyšší stupeň po 190 kilometrech v Opočně při Velké ceně Králohradeckého kraje, která byla zařazena do druhé kategorie kalendáře Mezinárodní cyklistické unie.
Ve finiši, v těžkém závěru porazil Josefa Hoška (Bauknecht Author), třetí místo získal dnes velmi aktivní slovinský šampion Luka Pibernik z celku Radenska. Po startu v Opočně vyrazili jezdci do Orlických hor, kde na ně čekalo několik náročných stoupání při nichž museli zdolat Šerlich ve výšce tisíc metrů nad mořem a jen o málo nižší Komáří vrch.
Již na pětatřicátém kilometru ujelo 22 jezdců a skupina získala až čtyřminutový náskok. Všichni spolu vydrželi až do prvního kola v Opočně, kde cyklisté absolvovali šest okruhů. Poté ze skupiny odjelo osm jezdců a z ní unikli Pibernik a Maďar Kusztor a získali náskok až jedné minuty.
V závěrečných dvou kolech ale pronásledovatelé zrychlili a dvojici dostihli. V posledním kole nastoupil Hošek a za ním se vydal Vakoč, který v závěru měl více sil.
"Po mistrovství Evropy jsem dnes jel první větší závod a nevěděl jsem jak na tom budu. Cítil jsem se ale hodně dobře, i když závod byl náročnější než to vypadalo. Když nastoupil Hošek tak jsem rychle zareagoval a na závěr jsem si věřil. Rozhodl jsem až ve spurtu, ale nastoupil jsem tak šestset metrů před cílem a vyhrál s jistotou," řekl v cíli spokojený Petr Vakoč.
Výsledky:
1. Vakoč (Etixx-IHNED) 4:45:23, 2. Hošek (Bauknecht Author) +5, 3. Pibernik (Slovin.) +1:36, 4. Gaebel (Něm.) +1:38, 5. Plucioski (Pol.) +1:58, 6. Koch (Něm.) +2:38, 7. Kusztor (Maď.) +2:41, 8. Paďour (Bauknecht Author) +6:25, 9. Spokes (Austr.) +6:31, 10. Alaphillipe (Fr.) +6:31.
Zdroj: ČSC, Foto: Tým Etixx-IHNED