GIANT LIGA

Datum zveřejnění: 16.04.2015

V Plzni na Grand Prix triumfoval Roman Fürst

Druhý díl GIANT LIGY v Plzni se jel prakticky za letního počasí.  Jen silný vítr si tentokrát pohrával s pelotonem. Sportovní areál SK Rapid Plzeň opět zazářil ve hvězdně obsazené Grand Prix, kde všechny favority zaskočil Roman Fürst (Dukla Praha).

Druhý podnik GIANT LIGY byl ve znamení úniků. Do prvního se dostal právě pozdější vítěz Roman Fürst, který ve čtveřici uprchlíků dokázal perfektně zužitkovat svoje dráhařské zkušenosti v bodovaných spurtech, které s přehledem vyhrával.

Poté co byla skupina sjeta pelotonem, kde byly na špici opět vidět hlavně dresy ambiciózního týmu PUSKINAK.cz a Lawi-Author týmu v čele s Jiřím Bouškou a Danielem Tremlem. Treml byl dnes jedním ze soupeřů Denise Rugovace (Dukla Praha) v boji o puntíkovaný dres nejaktivnějšího jezdce. Rugovac nakonec dres uhájil o jediný bod.

Díky silnému větru se dařilo hlavně únikům, do kterého se po polovině závodu dostal Tomáš Okrouhlický (CK Příbram Gastro), Denis Rugovac, Nicolas Pietrula (oba Dukla Praha) a sparťan Jakub Honzík. I tahle čtveřice však byla sjeta pelotonem a do posledního dvojnásobně bodovaného kola najíždělo celé startovní pole pohromadě.

Vše na jednu kartu dnes vsadil lídr seriálu Tomáš Medek (PUSKINAK.cz). Do posledního kola měl na svém kontě jen čtyři body, ale poslední dvojnásobně bodovaný spurt vyhrál, a to ho katapultovalo na 2. místo celkového hodnocení.

Z vítězství se tentokrát radoval dráhař Dukly Praha Roman Fürst.

Nejaktivnějším jezdcem se stal Denis Rugovac (Dukla Praha). Ženám kralovala Zuzana Neckářová (Lawi-Author team), juniory vyhrál Daniel Babor (Kovo Praha) a kategorii Masters jezdce nad 45 let Tomáš Viktorín (Sweep Cycling).

GP Plzeňská Chlebárna 15. dubna 2015

1. místo           Roman Fürst (Dukla Praha)                                 18b
2. místo           Tomáš Medek (PUSKINAK.cz)                               14b
3. místo           Tomáš Okrouhlický (CK Příbram Fany Gastro)       13b
4. místo           Martin Hačecký (Maoja Pushbikers)                       12b
5. místo           Jiří Nesveda (AC Sparta Praha)                              11b
6. místo           Denis Rugovac (Dukla Praha)                                10b
7. místo           Tomáš Zechmeister (PUSKINAK.cz)                        9b
8. místo           Jakub Honzík (AC Sparta Praha)                             6b

Vittoria Cup Juniorů

1. místo           Daniel Babor (Kovo Praha)
2. místo           Jan Indra (Kovo Praha)
3. místo           Matyáš Krumphanzl (Superior Riders)

RAPID PLZEŇ prestige (soutěž aktivity)

1. místo           Denis Rugovac (Dukla Praha)                       7b

LIV Sýkora sportswear CUP (ženy)

1. místo           Zuzana Neckářová (Lawi-Author team)
2. místo           Barbora Džerengová (Dukla Praha)
3. místo           Karolína Viktorová (SKP RAPID Cyklistika)

NaCesty.cz CUP (jezdci Masters nad 45let)

1. místo           Tomáš Viktorín (Sweep cycling)
2. místo           Petr Prokeš (Sweep Cycling)
3. místo           Zdeněk Rubáš (AC Sparta Praha)

Zdroj: TZ pořadatelé, foto:
Tereza Kotalová

Světový pohár horských kol na Vysočině spustil nový web i přihlášky do doprovodných závodů
19.04.2024 | Kategorie: MTB
Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě odstartuje již 24. 5. 2024!
Když vozík, tak jednokolka – proč se vyplatí na ně přesedlat
18.04.2024 | Kategorie: ostatní
Táhnout za sebou na kole vozík nemusí být otrava. Pravda, když se řekne cyklovozík, každému hned naskočí obrázek neforemné dvoukolové boudy s praporkem, která ztěžuje předjíždění na už tak úzkých a vybombardovaných okrskách.
Zahájení cykloturistické sezóny s Harmony a CykloŠvec v Písku
Zveme vás na ZAHÁJENÍ CYKLOTURISTICKÉ SEZÓNY v Písku v sobotu 20. 4. 2024.
Yeti SB165 2024 nově v mullet konfiguraci
17.04.2024 | Kategorie: MTB
Yeti SB165 2024 je nejnovější přírůstek do rodiny horských kol Yeti, který přináší několik inovací a vylepšení. Toto kolo je určeno pro náročné terény a bike parky a je navrženo tak, aby poskytovalo vynikající jízdní vlastnosti a vysoký výkon.
První Prima CUP přilákal téměř tisíc závodníků
Závodem Decathlon Hradec Králové odstartoval v sobotu 13. dubna desetidílný seriál horských kol Prima CUP.