Favorit Brno

Datum zveřejnění: 15.04.2014

Daniel Turek desátý v Polsku

Daniel Turek z Favoritu Brno skončil desátý na čtyřetapovém závodě Hellena Tour v okolí polského města Kalisz. V hodnocení kategorie U23 obsadil velmi dobré třetí místo. Na startu se sešlo 133 závodníků z 22 týmů a čekaly na ně čtyři etapy, z toho jedna časovka na 14 kilometrů.

„Jedná se o závod s rovinatým profilem, takže zpravidla zde rozhoduje časovka, bonifikační vteřiny a jízda na větru,“ řekl trenér František Trkal.

V časovce, která je Turkovou silnou disciplínou, skončil devátý a v kategorii U23 třetí.

„Ale rád bych pochválil i ostatní kluky. Sekanina byl 23., Hampl 25. a Kukrle na 27. místě. Zvládli to velmi dobře,“ uvedl trenér.

Důležitá byla závěrečná etapa, kdy začalo trochu foukat a peloton se podle očekávání nadělil.

„Ale my jsme si s tím poradili a v první padesátičlenné skupině přijeli Turek, Hampl, Sekanina i Kukrle,“ popsal František Trkal.

Ze sestavy Favoritu chyběl v Polsku jen Michal Schlegel, který po viróze nebyl ještě stoprocentně v pořádku, ale k týmu už by se měl připojit na Český pohár v Kyjově.

„Z celkového pohledu hodnotím vystoupení našeho týmu kladně. Měli jsme zastoupení v top 10, ve třiadvacítce jsme byli na pódiu a mezi mančafty jsme skončili pátí,“ dodal trenér.

Konečné pořadí:
1. Gradek (Pol.) 10:58:53, 2. Sisr (Dukla Praha) +9, 3. Stachowiak (Pol.) +11, 4. Kaňkovský (Dukla Praha) +15, 5. Bartkiewicz +21, 6. Latoň (oba Pol.) +22, ... 10. Turek (3. v U23) +34, 21. Sekanina +54, 22. Hampl +55, 26. Kukrle +1:02, 62. Chlupáč +2:49, 73. Neuman (všichni Favorit Brno) +3:19.

Družstva:
1. BDC MarcPol, 2. Dukla Praha, 3. Bauknecht – Author, 5. Favorit Brno

Zdroj a foto: Favorit Brno

Na Zličíně pokračuje ŠKODA Pražský MTB pohár 3. a 4. kolem
25.04.2024 | Kategorie: MTB
Dvojzávodem v oblíbené lokalitě Bike parku Calabrone Zličín pokračuje 27. a 28. dubna volnočasový seriál horských kol ŠKODA Pražský MTB pohár pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů. Sobotní závod je vypsán také jako Mistrovství Středočeského kraje.
CykloStar na Prague Bike Festu již tento víkend
24.04.2024 | Kategorie: ostatní
Prague Bike Fest se již příští víkend vrací po úspěšné premiéře minulý rok na pražské Výstavište, kde na vás bude čekat dvoudenní program.
Skvělá cyklistika a tombola o kolo. To je závod Merida Stolové hory
23.04.2024 | Kategorie: MTB
V neděli 26. května ožije malebná oblast Machova na Náchodsku třetím závodem cyklistického seriálu Prima CUP.
Stevens E-inception AM 8.7.1 GTF pro all mountain dobrodružství
Do kopce i z kopce s maximálním výkonem: to je možné s kolem STEVENS E-Inception AM 8.7.1 GTF s pohonem Bosch s plnou integrací pomocí smart systému.
SP MTB v Araxá: Andreassen a Battenová vládnou horským kolům, čeští závodníci sbírají body pro OH
22.04.2024 | Kategorie: MTB

Závod Světového poháru v cross country horských kol poprvé startoval v brazilském Araxá a přinesl s sebou dramatické momenty a zajímavé výkony. vítězství si odvezli Simon Andreassen a Haley Batten.