Eko-přilba

Datum zveřejnění: 19.11.2016

Další zajímavý nápad - přilba blízké budoucnosti! 

Mladá návrhářka z New Yorku dala reálnou podobu řešení problému nepraktičnosti cyklistických přileb. Její vynález - přírodně rozložitelná, skládací helma - je vyroben z voděodolného recyklovaného kartonového papíru (na dešti vydrží zhruba 3 hodiny) a údajně má stejný ochranný účinek jako klasické přilby. V současnosti čeká Isis Shifferovou povinnost získat bezpečnostní certifikát. Pokud uspěje, chce prodávat své přilby v automatech u veřejných půjčoven kol. Prodávat by se měly za 5 dolarů/kus (asi 125 korun). 

Už nyní jí její elegantní řešení vyneslo mezinárodní ocenění International James Dyson Award a s tím i finanční bonus v přepočtu téměř milion korun.


 
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Sunshine Cup: Terpstra a Hudyma triumfují v Tochni, Čábelická obsadila 3. místo
25.02.2024 | Kategorie: MTB
Druhý závod třídílné série Sunshine Cup se vůbec poprvé odehrál na nové trati v malebné kyperské vesničce Tochni. Anne Terpstra z Nizozemska a Oleksander Hudyma z Ukrajiny si na náročném terénu zajistili vítězství. Čábelická skončila třetí.
Čeští bikeři otevřeli Cyprus Sunshine Cup úspěšně!
23.02.2024 | Kategorie: MTB
Cyprus Sunshine Cup 2024 rozproudil vášeň a napětí mezi nadšenými fanoušky horských kol! První ze série tří závodů odstartoval ve středu 21. února na malebném ostrově Kypr. 
Nový Canyon Spectral s menším zdvihem ale větší porcí zábavy
22.02.2024 | Kategorie: MTB
Canyon Spectral je jedním z nejoblíbenějších trailbiků na trhu, který nabízí skvělou kombinaci výkonu, komfortu a cenové dostupnosti. Pro rok 2024 se Canyon rozhodl vylepšit tento model vylepšují hned několika změnami.
Zpátky v závodním režimu! Na Kypru za dva dny startuje Cyprus Sunshine Cup 2024
19.02.2024 | Kategorie: MTB
Jsme pouze dva dny od začátku prvního závodu Cyprus Sunshine Cup na Středomořském ostrově Kypr, kam se seriál vrací po čtyřleté pauze.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (19. 2. -25. 2. 2024)
19.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Začátek nového týdne znamená další vlny slev! Připojte se k nám při objevování čerstvých výhod a unikátních příležitostí. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
» více novinek a videí