Dráha

Datum zveřejnění: 06.11.2016

Bábek navázal na evropský triumf a vyhrál SP v keirinu!

Po nedávném zisku titulu evropského šampiona v keirinu potvrdil svoji skvělou formu na úvodním závodu Světového poháru ve skotském Glasgow český reprezentant Tomáš Bábek. Na velodromu Sira Chrise Hoye nenašel přemožitele a vystoupil na nejvyšší stupeň. Skvěle se prezentovala také Lucie Hochmann, která skončila pátá ve stíhacím závodu na 3 km.

Bábek v první jízdě postoupil ze druhého místa spolu s Francouzem Sebastienem Vigierem, ale pak byl již suverénní. Semifinálovou jízdu s přehledem vyhrál a stejné to bylo i ve finále, kdy nechal za svými zády Vasilijuse Lendela z Litvy a Welšana Lewise Olivu.

Svým skvělým výkonem překvapila Lucie Hochmann. V kvalifikaci zajela čas 3:39,309 a o necelé tři desetiny vteřiny ji unikl postup mezi nejlepší čtyřku stíhaček bojujících o stupně vítězů. Od dob Lady Kozlíkové, za jejíž českým rekordem zaostala Hochmann o dvě vteřiny, žádná z našich dráhařek v této disciplíně tak vysoko neskončila. Úspěšná byla i spolu s Jarmilou Machačovou, když v madisonu obsadily rovněž páté místo. V závodě s osmi bodováními byly české dráhařky třikrát druhé a v tom závěrečném čtvrté. Za třetími Ruskami zaostaly o pouhé dva body.

Do bojů druhého dne zasáhli z českých cyklistů ještě Jiří Hochmann, který ale scratch nedokončil a Nicolas Pietrula - ten obsadil v bodovacím závodě až 15. místo.

Výsledky:

Muži:

Keirin:

1. Bábek (ČR), 2. Lendel (Lit.), 3. Oliva (Wal.), 4. Nitta, 5. Jurczyk (Něm.), 6. Dubčenko (Rus.).

Scratch:

1. Ghys (Belg.), 2. Piškunov (Rus.), 3. Oloveira (Port.), 4. Kneiski (Fr.), 5. Vedri (Šp.), 6. Wang Feng-nien (Čína), ...Hochmann (ČR) nedokončil.

Bodovací závod:

1. C. Meyer (Austr.) 81, 2. Thomas (Fr.) 44, 3. Harrison (Wal.) 29, 4. Stewart (Brit.) 28, 5. de Ketele (Belg.) 19, 6. Imhof (Švýc.) 13, ...15. Pietrula (ČR).

Ženy:

Stíhací závod:

Finále: Kaczkowská (Pol.) 3:33,319 - Delzenneová (Fr.) 3:39,326, o 3. místo: Šarakovová (Rus.) 3:39,681 - Nelsonová (Brit.) 3:41,458, 5. Hochmann (ČR) 3:39,309.

Keirin:

1. Krupeckaiteová (Lit.), 2. Basovová (Rus.), 3. Fieldová (Aust.), 4. Degrendeleová (Belg.), 5. Kiselevová (Rus.), 6. Barberová (Šp.).

Madison:

1. Lloyová, Archibaldová (Brit.) 25, 2. Berthonová, Demayová (Fr.) 23, 3. Averinová, Klimovová (Rus.) 13, 4. Nahirná, Kljačinová (Ukr.) 13, 5. Hochmann, Machačová (ČR) 11, 6. Gurleyová, Boylanová (Ir.) 7.

Zdroj: ČSC

beru na vědomí

Aktuální novinky a videa

Colnago G4-X: Aerodynamické prvky i na gravel kole
01.05.2024 | Kategorie: ostatní, silniční
Colnago, prestižní italský výrobce jízdních kol, právě oznámil vydání svého nejnovějšího modelu, Colnago G4-X 2024. Tento model představuje nejnovější inovace a technologie v oblasti cyklistiky a slibuje, že posune hranice toho, co je možné na kole dosáhnout.
Stevens E-Maverick
01.05.2024 | Kategorie: MTB
Lehký a hravý pro maximální zábavu na stezce - to bylo zadání pro vývoj nové řady E-Maverick Light Assist e-fully.
Vydařený bikový víkend na Zličíně a pokračování ŠKODA Pražského MTB poháru už ve středu
30.04.2024 | Kategorie: MTB
ŠKODA Pražský MTB pohár pokračoval vydařeným víkendem v téměř ideálním cyklistickém počasí na Zličíně. Závodů se účastnilo velké množství ​bikerů z celé republiky.