Dálnice pro cyklisty

Datum zveřejnění: 20.11.2016

V Německu budují unikátní dálnici!

Spolková země Severní Porýní - Vestfálsko je průmyslovým srdcem země s nejvyšším počtem obyvatel ze všech spolkových zemí a vysokou hustotou zalidnění. Spoustě lidí potenciálně dojíždějících do práce, nebo jen jezdících pro zábavu, určitě udělal radost plán na výstavbu doposud světově bezprecendentní cyklistické dálnice. Ta bude měřit téměř 100 kilometrů, z nichž prvních několik kilometrů bylo dokončeno už na začátku tohoto roku. 

"Dálnice" bude široká zhruba 4 metry, povede podél staré železniční trati a bude spojovat města jako Duisburg, Bochum a Hamm. Celkové náklady se budou pohybovat okolo 5 miliard korun. Zastánci projektu si od něj slibují, že se v konečném důsledku podaří snížit počet automobilů na klasických komunikacích až o 50 000 denně. 


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Sunshine Cup: Terpstra a Hudyma triumfují v Tochni, Čábelická obsadila 3. místo
25.02.2024 | Kategorie: MTB
Druhý závod třídílné série Sunshine Cup se vůbec poprvé odehrál na nové trati v malebné kyperské vesničce Tochni. Anne Terpstra z Nizozemska a Oleksander Hudyma z Ukrajiny si na náročném terénu zajistili vítězství. Čábelická skončila třetí.
Čeští bikeři otevřeli Cyprus Sunshine Cup úspěšně!
23.02.2024 | Kategorie: MTB
Cyprus Sunshine Cup 2024 rozproudil vášeň a napětí mezi nadšenými fanoušky horských kol! První ze série tří závodů odstartoval ve středu 21. února na malebném ostrově Kypr. 
Nový Canyon Spectral s menším zdvihem ale větší porcí zábavy
22.02.2024 | Kategorie: MTB
Canyon Spectral je jedním z nejoblíbenějších trailbiků na trhu, který nabízí skvělou kombinaci výkonu, komfortu a cenové dostupnosti. Pro rok 2024 se Canyon rozhodl vylepšit tento model vylepšují hned několika změnami.
Zpátky v závodním režimu! Na Kypru za dva dny startuje Cyprus Sunshine Cup 2024
19.02.2024 | Kategorie: MTB
Jsme pouze dva dny od začátku prvního závodu Cyprus Sunshine Cup na Středomořském ostrově Kypr, kam se seriál vrací po čtyřleté pauze.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (19. 2. -25. 2. 2024)
19.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Začátek nového týdne znamená další vlny slev! Připojte se k nám při objevování čerstvých výhod a unikátních příležitostí. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
» více novinek a videí