Czech Cycling Tour - 3. etapa

Datum zveřejnění: 13.08.2016

Ulissi bere druhé vítězství pro Lampre, Hník druhý! 

Italský favorit Diego Ulissi z World Tour stáje Lampre-Merida vyhrál třetí etapu závodu Czech Cycling Tour s cílem ve Šternberku. Stoosmdesát sedm kilometrů dlouhá královská etapa končila třemi okruhy se známým stoupáním Ecce Homo. Už vjezd do předposledního okruhu kontrolovalo v čelní skupině několik jezdců v barvách italského seskupení, kteří tak připravili výbornou výchozí pozici pro atak svého lídra. Ve vedoucí skupině však nechyběli ani čeští jezdci Karel Hník (VERVA ActiveJet), Michal Schlegel (Klein Constantia) a Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice). 

Do posledního okruhu už si náskok vybojovala skupinka čtyř jezdců, kde k radosti fanoušků ve Šternberku nechyběl Hník. Byl s ním však před začátkem stoupání i favorizovaný Ulissi. A kvality vítěze šesti etap na Giro d'Italia se měly brzy projevit. Do cíle totiž dojel zcela suverénně, osamocen a vychutnal si sladké vítězství před skvělými fanoušky. Jako nejlepší ze zbývající atakující trojky si pak dospurtoval pro druhé místo Hirt před velezkušeným již pětačtyřicetiletým dalším Italem, Davide Rebellinem (CCC Sprandi Polkowice), a čtvrtým Nizozemcem a lídrem po první etapě, Sebastianem Langeveldem (Cannondale Drapac).

Více informací zde.

Provizorní Výsledky:

1. Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida 4:32:26
2. Karel Hník (Cze) VERVA ActiveJet +0:29
3. Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice +0:30
4. Sebastian Langeveld (ned) Cannondale-Drapac 
5. Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida +1:21
6. Oscar Riesebeek (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam +1:22
7. Markus Eibegger (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
8. Patrick Bevin (Aus) Cannondale - Drapac - všichni stejný čas
...
14. Michal Schlegel (Cze) Klein Constantia +1:25
19. Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice +1:27

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 

Reklama ► 

Reklama 



Reklama ► 


Reklama 


Reklama ► 



Aktuální novinky a videa

Pogačar dává přednost monumentům před Tour. Cílí na San Remo a Roubaix
16.12.2025 | Kategorie: silniční
Slovinský cyklista Tadej Pogačar naznačil, že jeho priority pro nadcházející sezonu se částečně mění.
Tour of Norway zrušena kvůli výpadku státní podpory. Organizátoři věří v návrat
12.12.2025 | Kategorie: silniční
Etapový závod Tour of Norway se v roce 2026 neuskuteční.
Elkov Kasper půjde do nové sezony pod novým názvem Kasper Crypto4Me
11.12.2025 | Kategorie: silniční
Cyklistický tým Elkov Kasper se před sezonou 2026 představuje v nové podobě a oznamuje zásadní změny, které mají posunout celé zázemí i sportovní ambice ještě dál.
Revoluce v MTB: SRAM vyvíjí zcela bezdrátový brzdový systém
10.12.2025 | Kategorie: MTB
Společnost SRAM pracuje na plně bezdrátovém brzdovém systému, který zcela odstraní kabely z kokpitu a jednotku schová do rámu.
Van der Poel jen těsně unikl pádu během neplánovaného sprintu s amatérem ve Španělsku
07.12.2025 | Kategorie: silniční
Francouzský amatér Anatole Leboucher zažil trénink, na který rozhodně nezapomene.
Alpecin-Deceuninck získává nového titulárního partnera. Tým se mění na Alpecin-Premier Tech
06.12.2025 | Kategorie: silniční
Kanadská společnost Premier Tech se stává druhým titulárním sponzorem.
Red Bull-Bora-Hansgrohe uzavírá soupisku pro rok 2026. Posledním podpisem je Arne Marit
05.12.2025 | Kategorie: silniční
Tým Red Bull-Bora-Hansgrohe finalizoval soupisku pro sezónu 2026 a jako posledního nového jezdce přivádí šestadvacetiletého Arneho Marita.
Česko je cycling paradise, říká Štybar. Kde ztrácíme mladé talenty?
03.12.2025 | Kategorie: silniční
Zdeněk Štybar v podcastu Přes Příkop otevřeně promluvil o budoucnosti české cyklistiky.
Vítězové ŠKODA Pražského MTB poháru 2025 převzali unikátní poháry
30.11.2025 | Kategorie: MTB
Nejlepší závodnice a závodníci celkového pořadí ŠKODA Pražského MTB poháru 2025 převzali, v již tradičně zcela zaplněném sále Lidového domu Kbely, unikátní poháry s pražskou dlažební kostkou.
MS v cyklistice v Abú Zabí může změnit umělý kopec. Pořadatelé chystají až 11% stoupání
28.11.2025 | Kategorie: silniční
Mistrovství světa v silniční cyklistice 2028 v Abú Zabí nakonec nemusí být rovinatou záležitostí, jak mnozí předpokládali.
» více novinek a videí