Cyklomaraton Česká Třebová 2012

Datum zveřejnění: 19. 5. 2012

 

Pod sjezdovkou s Kulhavým?
 

Pokud pojede, bude jasným favoritem na prvenství. Tváří a patronem Velké ceny České Třebové je úřadující světový a evropský šampion Jaroslav Kulhavý. Sedmadvacetiletý Východočech vyhrál první dva ročníky cyklomaratonu a a jak se zdá, mohl by stát i na startu letošního, v pořadí čtvrtého ročníku. Ten se uskuteční v sobotu 16. června.

 

Organizátoři o jeho účast usilovali již vloni, dokonce naváhali dvakrát změnit termín závodu. Jejich záměr nevyšel, Kulhavý na poslední chvíli svoji účast odvolal, protože jej americký zaměstnavatel z týmu Specialized Racing Factory poslal závodit do zahraničí. „Letos jsme, jak se říká, na pilu netlačili. Necháváme tomu volný průběh a uvidíme, třeba to vyjde. Jarda je úřadujícím mistrem světa a Evropy. Ve svém sportovním oboru je celebritou, která musí plnit řadu jiných povinností. Samozřejmě bych byl rád, kdyby Kulhavý 16. června v České Třebové startoval,“ říká pořadatel cyklomaratonu Vladimír Vaněk.
 

Optimistou, zdá se, je i Kulhavý: „10. června jedu mistrovství Evropy v Moskvě, přibližně o deset dnů později odlétám na závody do zámoří. Závodit chci i mezi těmito termíny, do úvahy přicházejí dvě akce. 17. června se koná Malevil, kde se pojede o evropské tituly na maratónské, 105 kilometrů dlouhé trati. O den dříve je o šestatřicet kilometrů kratší cyklomaraton v České Třebové, kam to mám z domova necelých deset kiláků,“ připomíná rodák ze sousedního Ústí nad Orlicí. „Uvidím, co mi nakonec bude lépe zapadat do přípravy. Zatím svůj start v domácím prostředí, které dobře znám a kde většinu roku trénuji, vidím docela slušně. Na takových sedmdesát procent,“ navnadil Jarda pořadatele.
 

Centrem cyklomaratonu bude sportovní areál pod sjezdovkou Peklák. Závod se jede v kopcovitém okolí města, okruh měří 34,5 kilometru (s převýšením 820 m). Aktéry hlavního závodu na 69 km tedy čeká výživné převýšení 1 640 metrů. V České Třebové se nejlepší mezi sebou rozdělí 15 tisíc korun, nejrychlejší muž a žena na dlouhé trati získají broušené poháry věnované starostou města Jaroslavem Zedníkem.
 

Pochopitelně budu mít radost, když u nás bude startovat úřadující mistr světa a jeden z favoritů olympijského závodu v Londýně. Všichni mu držíme palce,“ říká první muž českotřebovské radnice, který se v mládí ve výškařském sektoru přehoupl přes laťku ve výšce rovných dvou metrů. „Kolo mám rád, 16. června pojedu kratší trať,“ potvrzuje starosta, kterého při nedávném setkání potěšil Jarda Kulhavý originálním dárkem, replikou duhového trikotu mistra světa.
 

Letošní startovné zůstalo na úrovni loňského roku, junioři a juniorky zaplatí o padesátikorunu méně. Bikeři, kteří se přihlásí a zaplatí do 21. května, dostanou při prezentaci tričko závodu, originální startovní číslo s vlastním jménem, kartičku s podpisem Jardy Kulhavého a lístek na teplé občerstvení. Minimálně o dvacet cen se bude po závodě „hrát“ v tombole ze startovních čísel.
 

Více informací na webu: www.cyklomaraton-ceskatrebova.cz

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Patrik Jahoda bronzový ve Světovém poháru v Kanadě!
7. 8. 2022 | Kategorie: ostatní
Handbiker Patrik Jahoda, jezdec týmu NUTREND SPECIALIZED Racing má vynikající bronz z časovky Světového poháru handicapovaných cyklistů v kanadském Quebecku.
Početná výprava českých cyklistů na ME do Mnichova
5. 8. 2022 | Kategorie: MTB, silniční
Velká výprava českých cyklistů se chystá na mistrovství Evropy do Mnichova, který v rámci velkého sportovního svátku bude hostit kontinentální šampionáty nejen cyklistických, ale i řady dalších sportovních odvětví.
CYKLOŠVEC: Jak vybrat zadní tlumič na kolo
4. 8. 2022 | Kategorie: MTB
Radí vám odborník Jirka Karfík zástupce CYKLOŠVEC - dovozce a autorizovaný servis odpružení FOX a Marzocchi.
Regionem Orlicka 2022
3. 8. 2022 | Kategorie: silniční
Video z etapového závodu Regionem Orlicka 2022.
Prima CUP v Harrachově odstartuje 3. září!
31. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Již po druhé v roce, po Českém poháru v cross country, zavítá česká biková špička do Harrachova. 3. září se uskuteční závod Kross Harrachov, kterého se můžou zúčastnit amatéři i ostřílení bikeři.
Nutrend Specialized Racing: Jahoda a Zatloukal Mistři republiky, Konečný má bronz!
27. 7. 2022 | Kategorie:
Jan Zatloukal a Filip Konečný dokázali ovládnout mistrovský závod horských kol v kategorii U23 ve Stupně. Jan Zatloukal vybojoval mistrovský dres a Filip Konečný dokončil závod na třetím místě.
Bikovými mistry republiky Cink a Czeczinkarová
24. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Mistrovství České republiky v olympijském cross country, zároveň předposlední podnik seriálu Českého poháru - IZOMAT Cupu, přinesl již šestý titul pro Ondřeje Cinka a premiérový pro Janu Czeczinkarovou
MČR horských kol již tento víkend! Novopečený otec Ondřej Cink bude usilovat o šestý domácí titul
22. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Biker Ondřej Cink bude na „domácí trati“ v západočeském Stupně o nadcházejícím víkendu útočit už na svůj šestý titul českého šampiona v cross country horských kol. Poprvé o něj bude bojovat v jiné roli, protože v úterý přivedla jeho manželka Pavlína na svět dceru Nelu.
Tip na léto: cyklovíkend ve Zlíně a v Luhačovicích
22. 7. 2022 | Kategorie: ostatní
Jestli ještě nemáte místo, kam si pojedete v létě odpočinout, máme pro vás jeden speciální tip. Sbalte kolo nebo elektrokolo a vydejte se na východ Moravy do Zlína a Luhačovic.
Závěrečný den ME a další zlato pro ČR! Milan Kadlec a Matyáš Koblížek mistry ME v madisonu!
20. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Skvělé vystoupení českých mladých dráhařů na evropském šampionátu juniorských a kategorií U23 v portugalské Anadii završili dnes již pátým zlatem naší reprezentace junioři Milan Kadlec a Matyáš Koblížek, kteří kralovali v madisonu.
Sestry Jaborníkovy na ME vybojovaly zlato a stříbro!
19. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Pátý den evropského dráhového šampionátu juniorských kategorií a kategorií U23 v portugalské Anadii byl pro české barvy znovu velmi úspěšný a nesl se ve znamení sester Jaborníkových.
Tři zlata českých mladých dráhařů na ME v Anadii
18. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Druhý den evropského šampionátu juniorů a kategorií U23 v portugalské Anadii se českým jezdcům nadmíru vydařil.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►