Cyklokros

Datum zveřejnění: 25.09.2016

Nash v druhém závodě SP cyklokrosařek kvůli defektu čtvrtá

Po druhém místu v úvodním dílu letošního seriálu Světového poháru v Las Vegas skončila Kateřina Nash ve druhém závodu v Iowě tentokrát těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě. Zvítězila domácí Američanka Katherine Comptonová, která vede i celkové pořadí, Nash je za ní druhá.

O lepší umístění připravily osmatřicetiletou českou krosařku technické problémy v třetím ze čtyř okruhů. Do té doby si s Comptonovou vypracovaly na čele závodu slušný náskok, ale problémy s přehazovačkou ji vyřadily z boje o vítězství. Část okruhu musela běžet s kolem na rameni, naštěstí depo nebylo daleko, přesto ovšem prachatická rodačka ztratila dost času i sil. Po výměně kola se dotáhla až na třetí Američankou Kaitlin Antonneauovou, ale v závěrečném kole se jí neudržela. Comptonová vybojovala již své 23. pohárové vítězství v kariéře před Francouzkou Carline Maniovou a Antonneauovou.

Závod mužů byl stejně jako v úterý prakticky soubojem jen Belgičanů. V elitní desítce jich skončilo osm, když druhé prvenství slavil Wout van Aert, který zvítězil před Kevinem Pauwelsem a Laurentem Sweeckem. Nejlepší z jiných národů byl šestý Corne van Kessel z Nizozemí, z našich jezdců nestartoval v zámoří nikdo. V průběžném pořadí vede van Aert s náskokem 30 bodů před L. Sweeckem a třetí je Pauwels.

Po dvou závodech v USA se Světový pohár přesouvá do Evropy, další díl seriálu se jede 23. října v nizozemském Valkenburgu. Tam se již představí i ostatní naši jezdci, naopak nepojede Nash, jež zůstane ve Spojených státech, kde trvale žije. Podle předsezonních plánů by ale měla startovat na lednovém mistrovství světa v Lucembursku.

Výsledky:

Muži:

1. van Aert 1:02:47, 2. Pauwels +39, 3. L. Sweeck +56, 4. Aernouts +1:30, 5. Vermeersch (všichni Belg.) +1:31, 6. van Kessel (Niz.) +1:45.

Průběžné pořadí SP (po 2 z 9 závodů):

1. van Aert 160, 2. L. Sweeck 130,  3. Pauwels 109.

Ženy:

1. Comptonová (USA) 37:08, 2. Maniová (Fr.) +18,, 3. Antonneauová (USA) +23, 4. Nash (ČR) +48, 5. Nobleová (USA) +1:08, 6. Pendrelová (Kan.) +1:22.

1. Comptonová 145, 2. Nash 130, 3. de Boerová (Niz.) 128.

Zdroj: ČSC

beru na vědomí

Aktuální novinky a videa

Na Zličíně pokračuje ŠKODA Pražský MTB pohár 3. a 4. kolem
25.04.2024 | Kategorie: MTB
Dvojzávodem v oblíbené lokalitě Bike parku Calabrone Zličín pokračuje 27. a 28. dubna volnočasový seriál horských kol ŠKODA Pražský MTB pohár pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů. Sobotní závod je vypsán také jako Mistrovství Středočeského kraje.
CykloStar na Prague Bike Festu již tento víkend
24.04.2024 | Kategorie: ostatní
Prague Bike Fest se již příští víkend vrací po úspěšné premiéře minulý rok na pražské Výstavište, kde na vás bude čekat dvoudenní program.
Skvělá cyklistika a tombola o kolo. To je závod Merida Stolové hory
23.04.2024 | Kategorie: MTB
V neděli 26. května ožije malebná oblast Machova na Náchodsku třetím závodem cyklistického seriálu Prima CUP.
Stevens E-inception AM 8.7.1 GTF pro all mountain dobrodružství
Do kopce i z kopce s maximálním výkonem: to je možné s kolem STEVENS E-Inception AM 8.7.1 GTF s pohonem Bosch s plnou integrací pomocí smart systému.
SP MTB v Araxá: Andreassen a Battenová vládnou horským kolům, čeští závodníci sbírají body pro OH
22.04.2024 | Kategorie: MTB

Závod Světového poháru v cross country horských kol poprvé startoval v brazilském Araxá a přinesl s sebou dramatické momenty a zajímavé výkony. vítězství si odvezli Simon Andreassen a Haley Batten.