Critérium International

Datum zveřejnění: 18.11.2016

Závod s pětaosmdesátiletou tradicí (prozatím) končí

Critérium International je klasický francouzský dvoudenní etapák, který byl nedílnou součástí kalendáře UCI již od třicátých let minulého století. Letos se jej však organizátoři (ASO) rozhodli minimálně pro příští rok zřeknout. Důvodem je klesající prestiž akce, která od roku 2010 není pořádána na francouzské pevnině, nýbrž na Korsice. To by samo o sobě na přitažlivosti závodu určitě neubíralo, jde spíše o místo v kalendáři. Critérium International se totiž koná v nabité jarní části sezony - na konci března - kdy mu konkurují World Tour závody Gent-Wevelgem, E3 Herelbeke či Okolo Katalánska. O klesajícím zájmu skutečně svědčí i snižující se počet WT stájí na startu v posledních letech. Letos jich bylo jen pět, před třemi lety to byl dvojnásobek. 

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Sunshine Cup: Terpstra a Hudyma triumfují v Tochni, Čábelická obsadila 3. místo
25.02.2024 | Kategorie: MTB
Druhý závod třídílné série Sunshine Cup se vůbec poprvé odehrál na nové trati v malebné kyperské vesničce Tochni. Anne Terpstra z Nizozemska a Oleksander Hudyma z Ukrajiny si na náročném terénu zajistili vítězství. Čábelická skončila třetí.
Čeští bikeři otevřeli Cyprus Sunshine Cup úspěšně!
23.02.2024 | Kategorie: MTB
Cyprus Sunshine Cup 2024 rozproudil vášeň a napětí mezi nadšenými fanoušky horských kol! První ze série tří závodů odstartoval ve středu 21. února na malebném ostrově Kypr. 
Nový Canyon Spectral s menším zdvihem ale větší porcí zábavy
22.02.2024 | Kategorie: MTB
Canyon Spectral je jedním z nejoblíbenějších trailbiků na trhu, který nabízí skvělou kombinaci výkonu, komfortu a cenové dostupnosti. Pro rok 2024 se Canyon rozhodl vylepšit tento model vylepšují hned několika změnami.
Zpátky v závodním režimu! Na Kypru za dva dny startuje Cyprus Sunshine Cup 2024
19.02.2024 | Kategorie: MTB
Jsme pouze dva dny od začátku prvního závodu Cyprus Sunshine Cup na Středomořském ostrově Kypr, kam se seriál vrací po čtyřleté pauze.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (19. 2. -25. 2. 2024)
19.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Začátek nového týdne znamená další vlny slev! Připojte se k nám při objevování čerstvých výhod a unikátních příležitostí. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
» více novinek a videí