Cape Epic 2013

Datum zveřejnění: 23.03.2013

 

Třetí vítězství v řadě na Cape Epic

Třetí etapové vítězství v řadě si dnes připsali Jaroslav Kulhavý a Christoph Sauser na osmidenním etapovém závodě Absa Cape Epic. V 99 kilometrů dlouhé etapě do Stellenbosche, která v desátém ročníku závodu vyniká svým velkým převýšením 2950 metrů, přidali dalších 2:37 min. ke svému náskoku v celkovém pořadí.

“Při stoupání na nejvyšší bod za to dneska Bulls začali brát a zkoušeli se párkrát utrhnout, ale nebylo jim to nic platný. Akorát roztrhali zbytek, my jsme s nima zůstali vepředu. Když se pak začala zvedat široká cesta na předposlední kopec, jel jsem tempo a udělala se za mnou deset metrů díra. Pak ke mě dojel Susi, že jedem, že Bulls odpadají a pokračovali jsme svým tempem do cíle,” říká Jaroslav k dnešní etapě.

Christoph měl navíc k dnešnímu vítězství motivaci navíc. Ve Stellenboschi má svůj zimní byt, sídlí tu jeho charitativní nadace Songo a navíc to dnes byla jeho dvacátá vyhraná etapa na Cape Epicu.

“Zítra pojedeme opatrně. Prý je to takové cross country, takže bude důležité si hlídat pozici a hlavně se někde nerozsekat. Schurter s Vogelem, Fontana s Fumicem a Hermida s van Houtsem, ti dneska trochu oráželi a zítra budou chtít vyhrát, takže to bude těžký,” nepodceňuje Jára zítřejší závěrečnou část.

Do cíle v Lourensfordu zbývá 54 kilometrů s převýšením 1550 metrů.

Celkové pořadí:

1. Burry Stander – Songo (Jaroslav Kulhavý, Christoph Sauser) čas 27:13:26 hod.
2. Bulls (Karl Platt, Urs Huber) + 6:21 min.
3. Bulls 2 (Thomas Dietsch, Tim Boehme) + 26:01 min.
 
Zdroj: jaroslavkulhavy.cz, Foto: Michal Červený 
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

Reklama ► 
Reklama ► 



Reklama 


Aktuální novinky a videa

Nové destinace Světového poháru horských kol 2025: Jižní Korea a Utah
01.08.2025 | Kategorie: MTB
Mezinárodní cyklistická unie (UCI) společně s organizátory oznámila rozšíření kalendáře Světového poháru horských kol o zcela nové destinace.
Healy si spletl cílovou čáru. Kritérium nakonec vyhrál hned dvakrát
01.08.2025 | Kategorie: silniční
Irský cyklista Ben Healy na kritériu po Tour de France pobavil publikum i soupeře. Cílovou čáru si spletl s tou startovní, a tak vyhrál dvakrát – omylem i doopravdy.
Pogačar kariéru nekončí: Proč navzdory vyčerpání zůstává v pelotonu?
01.08.2025 | Kategorie: silniční
Co slavného cyklistu motivuje pokračovat v kariéře navzdory vyčerpání?
Doprovodný program Českého poháru v XCO slibuje nezapomenutelný zážitek
31.07.2025 | Kategorie: MTB, ostatní
Vedle špičkových závodů horských kol v olympijském cross country se diváci i účastníci Českého poháru v Harrachově mohou těšit na mimořádně nabitý doprovodný program.
Legendární ČEZ Šumavský MTB maraton opět nezklamal a ani déšť ho nezastavil
31.07.2025 | Kategorie: MTB
Nenechte si ujít reportáž z ČEZ Šumavského MTB maratonu!
Novinky KMC
31.07.2025 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Objevte inovace značky KMC, které spojují technickou dokonalost s výrazným designem!
Peníze jim daly křídla: Red Bull-BORA-hansgrohe skokanem roku v pelotonu
30.07.2025 | Kategorie: silniční
Ještě loni uzavíral tým Red Bull-BORA-hansgrohe výsledkové tabulky na Tour de France.
Vacek triumfoval ve čtvrté etapě Okolo Valonska, na celkové vedení ztrácí jedinou sekundu
29.07.2025 | Kategorie: silniční
Mathias Vacek vybojoval v Ardenách cenné vítězství a posunul se na dohled žlutému trikotu.
Simmons zakončil Tour velkolepým způsobem: Z Paříže si veze ocenění i snoubenku
29.07.2025 | Kategorie: silniční
Americký šampion Quinn Simmons udělal za letošní Tour de France nezapomenutelnou tečku.
Triatlon Tábor 2025: Grebík a Štěrbová slaví tituly mistrů republiky
29.07.2025 | Kategorie: ostatní
V Táboře se v rámci Táborského triatlonového festivalu z domácích závodníků nejlépe prosadili Radim Grebík a Michaela Štěrbová.
» více novinek a videí