ČP horských kol

Datum zveřejnění: 18.04.2015

Kulhavý vítězem prvního ČP v Teplicích

Úvodní závod Českého poháru Strabag Cup, který se jel již tradičně na lázeňském okruhu v Teplicích, ovládl olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý z týmu Specialized Racing. Spolu s ním vystoupili na stupně vítězů Kristián Hynek (Topeak Ergon Racing Team) a Polák Bartłomiej Wawak.

Na okolních kopcích byl vidět sněhový poprašek, ale pohárový závod se jel na suchém a prašném okruhu, který je typický krátkými výjezdy. Především svou rychlostí byl tentokrát pro jezdce hodně náročný. Bylo sice chladno, ale závodníci se přesto zapotili.

Kulhavý měl svoji roli trochu usnadněnou. Dva další olympionici z Londýna totiž nestartovali. Ondřej Cink závodil v Itálii a Jana Škarnitzla postihla veliká smůla těsně před startem. Pod kola mu vběhla malá holčička a bronzový z loňského ME skončil v těžkém pádu. Skončil hodně otřesený a sanitka jej odvezla na rentgen do nemocnice.

Na perfektně připraveném okruhu sledovalo závod značné množství diváků a jistě byli spokojeni. Kulhavý si jel vlastně svůj závod hned od začátku. Jen ve dvou třetinách závodu jej zbrzdil technický problém, když se mu povolilo zadní kolo a musel zastavit a utáhnout jej. Od prvního kola za ním jezdil druhý Jan Nesvadba, ale v závěru mu trochu došly síly a dojel čtvrtý. Výborně jel maratonec Kristián Hynek, který nakonec nejvíce potrápil Kulhavého.

„Skvěle jel on ale i další maratónci Jiří Novák a Matouš Ulman. Je vidět, že jsou výborně připraveni a myslím, že se nemusíme bát o výsledek na ME v maratonu, který se pojede za měsíc,“ řekl reprezentační trenér Viktor Zapletal.

„Bylo to super, všechno šlo podle plánu. Odjel  jsem hned v prvním kole. Říkal jsem si, že zkusím start a rázem jsem měl k dobru patnáct vteřin. Počítal jsem, že soupeři mě sjedou, ale nikdo se nepřibližoval, tak jsem jel až do cíle. V jednu chvíli za to začal brát Kristián a já měl drobné technické problémy a skoro mě dojel a trochu závod zdramatizoval. Opět jsem ale zrychlil a jasně vyhrál,“ řekl Kulhavý.

Kvalitní konkurence se sešla na startu žen. Hned od startu vyrazila dopředu polská dvojice Maja Wloszczowská a Anna Szafraniecová a soupeřkám rychle odjela. Boj se rozpoutal hlavně o třetí místo, když nic si nedarovaly Slovenka Janka Števková a Jana Škarnitzlová.

Naopak se nedařilo Tereze Huříkové, která začala závod kolem třináctého místa. Až v průběhu druhého kola se začala posouvat do desítky a nakonec obsadila osmé místo.

Ještě do posledního kola vjely obě polské bikerky společně, ale v něm  nečekaně Szafranieczová zkolabovala a skončila v záchrance. V závěru ještě útočila Brazilka Goulao Henrque Raizaová na Škarnitzlovou, ale ta udržela místo na stupních vítězek.

Z bikerek kategorie U23 si nejlépe vedla Vendula Kuntová (Remerx Merida Team Kolín), která celkově obsadila deváté místo.

V závodu juniorek jely dvě kola spolu Jana Czeczinkarová (Sram Mitas Trek) a Adéla Šafářová (Nutrend Specialized Racing). V závěrečném okruhu ale Czeczinkarová svoji soupeřku setřásla a dojela si pro jasné vítězství.

Ještě přesvědčivěji si vedl v závodu juniorů Matěj Průdek Nutrend Specialized Racing. Nejdéle se s ním snažil udržet krok na druhé pozici jezdící Jaroslav Vojíř (Remerx Merida Team Kolín), ale po defektu v závěrečném okruhu se propadl na páté místo a na stupně vítězů se tak posunula dvojice z ČS Specialized Junior MTB Team Jaromír Skála a Jakub Kadlec.

Junioři:

1. Průdek (Nutrend Specialized Racing) 1:03:47, 2. Skála +3:07, 3. Kadlec (oba ČS Specialized Junior MTB Team) +3:26, 4. Krumphanzl (Superior Riders) +3:44, 5. Vojíř (Remerx Merida Team Kolín) +3:48, 6. Šimůnek (KC Kooperativa SG Jablonec n.N.) +4:02.

Juniorky:

1. Czeczinkarová (Sram Mitas Trek) 46:10, 2. Šafářová (Nutrend Specialized Racing) +1:02, 3. Lukešová (Author Team Stupni) +2:22, 4. Döringová +3:13, 5. Kuhnová (obě Něm.) +3:28, 6. Tvarůžková (VRV Team) +3:57.

Ženy:

1. Wloszczowská (Pol.) 1:13:18, 2. Keseg Števková (SR) +25, 3. Škarnitzlová (LIV cycling team) +53, 4. Raizaová (Braz.) +1:05, 5. Dawidowizová (Pol.) +1:35, 6. Havlíková (KC Kooperativa SG Jablonec n.N.) +1:51.

Ženy U23:

1. Kuntová (Remerx Merida Team Kolín) 1:19:28, 2. Bartizalová (Kona Cycling Point) +40, 3. Machulková (Nilfisk ALTO pro cycling) +8:23.

Muži:

1. Kulhavý (Specialized Racing) 1:37:08, 2. Hynek (Topeak Ergon Racing Team) +21, 3. Wawak (Pol.) +32, 4. Nesvadba (Nilfisk ALTO pro cycling) +1:03, 5. Ulman (Česká spořitelna - Accolade) +1:22, 6. Konwa (Pol.) +2:15.

Zdroj: ČSC

Na Zličíně pokračuje ŠKODA Pražský MTB pohár 3. a 4. kolem
25.04.2024 | Kategorie: MTB
Dvojzávodem v oblíbené lokalitě Bike parku Calabrone Zličín pokračuje 27. a 28. dubna volnočasový seriál horských kol ŠKODA Pražský MTB pohár pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů. Sobotní závod je vypsán také jako Mistrovství Středočeského kraje.
CykloStar na Prague Bike Festu již tento víkend
24.04.2024 | Kategorie: ostatní
Prague Bike Fest se již příští víkend vrací po úspěšné premiéře minulý rok na pražské Výstavište, kde na vás bude čekat dvoudenní program.
Skvělá cyklistika a tombola o kolo. To je závod Merida Stolové hory
23.04.2024 | Kategorie: MTB
V neděli 26. května ožije malebná oblast Machova na Náchodsku třetím závodem cyklistického seriálu Prima CUP.
Stevens E-inception AM 8.7.1 GTF pro all mountain dobrodružství
Do kopce i z kopce s maximálním výkonem: to je možné s kolem STEVENS E-Inception AM 8.7.1 GTF s pohonem Bosch s plnou integrací pomocí smart systému.
SP MTB v Araxá: Andreassen a Battenová vládnou horským kolům, čeští závodníci sbírají body pro OH
22.04.2024 | Kategorie: MTB

Závod Světového poháru v cross country horských kol poprvé startoval v brazilském Araxá a přinesl s sebou dramatické momenty a zajímavé výkony. vítězství si odvezli Simon Andreassen a Haley Batten.