ČP MTB

Datum zveřejnění: 19.04.2014

Kulhavý po letech vyhrál závod Českého poháru

Po čtyřech letech se v závodu Českého poháru v cross country postavil na start Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing) a v Teplicích při premiérovém podniku letošního seriálu zvítězil. V závodu kategorie C1 kalendáře UCI za ním skončil s pětivteřinovou ztrátou Jan Nesvadba (Superior Rubena Team), třetí Polák Marek Konwa přijel za vítězem o dvacet vteřin.

"Jelo se mi dobře, jsem s průběhem spokojen. Otestoval jsem si, že forma je taková, že mohu jet na Světový pohár," řekl vítězný Jaroslav Kulhavý.

Zatímco mezi muži si vedli čeští jezdci úspěšně, v závodu žen kralovaly zahraniční bikerky. Největší podíl z finanční prémie i největší podíl bodů do světového žebříčku vybojovala slovenská závodnice Janka Kesegová-Števková, která vyhrála před Belgičankou Githou Michielsovou a Polkou Solusovou-Miskowiczovou. Z domácích bikerek dojela nejlépe na šestém místě Pavlína Šulcová (Ghost Rubena racing team), sedmá skončila Karla Štěpánová (Kona Cycling Point).

Muži:

1. Kulhavý (Specialized Racing) 1:41:09, 2. Nesvadba (Superior Rubena Team) +5, 3. M. Konwa (Pol.) +20, 4. Boudný (ČS Specialized) +20, 5. Novák (Betch Superior MTB Team) +58, 6. Bats (Belg.) +1:31, 4. Pynhuyzen (Belg.) +2:10, 8. Ulman (ČS Specialized) +2:30, 9. Paprstka (Remerc-Merida Team Kolín) +2:50, 10. Hutter (Švýc.) +3:26.

Muži U23:

1. Bats 1:42:40, 2. Panhuyzen +39, 3. Paprstka +1:18, 4. P. Konwa (Pol.) +4:08, 5. Skalický (Remerx-Merida Team Kolín) +5:54, 6. Vastl (ČS Specialized Junior Team) +6:24.

Ženy:

1. Kesegová-Števková (SR) 1:30:54, 2. Michielsová (Belg.) +36, 3. Solusová-Miskowiczová (Pol.) +1:26, 4. Szafraniecová (Pol.) +3:06, 5. Dawidowiczová (Pol.) +3:50. 6. Šulcová (Ghost Rubena racing team) +5:48, 7. Štěpánová (Kona Cycling Point) +5:57, 8. Machulková (Kona Cycling Point) +6:28, 9. Veselá (GT Bikeplac Opportunity) +7:02, 10. Craigleová (Brit.) +7:28.

Junioři:

1. Rajchart (Nutrend Specialized Racing) 1:07:04, 2. Lehký (KC KOOperativa SG Jablonec. n. N.) +17, 3. Marceli (Pol.) +2:13, 4. Kobes (Velosport Domažlice) +2:59, 5. Helta (Pol.) +4:02, 6. Průdek (Bike 2000) +4:08.

Juniorky:

1. Průdková (Nutrend Specialized Racing) 47:42, 2. Czeczinkarová (Big Shock Team) +2:47, 3. Drozdzioková (Pol.) +50:55, 4. Bartizalová (Kona Cycling Point) +3:50, 5. Stočková (Bike 2000) +5:22, 6. Wojtylaová (Pol.) +5:57.

Zdroj: ČSC, Foto: Vlastimil Homola

Nejlepší okamžiky - 2024 Absa Cape Epic
27.03.2024 | Kategorie: MTB
Galaxy Whip
27.03.2024 | Kategorie: ostatní
Novinka Whip mezi oblíbenými BMX koly značky GALAXY se staví na pozici top modelu zejména díky materiálu rámu a vidlice, kterým je v tomto případě ušlechtilá Cr-Mo ocel.
Cannondale Scalpel 2024: Nový přístup k XC závodnímu kolu
Cannondale, známý svými inovativními řešeními v oblasti horských kol, představuje svůj nejnovější model pro rok 2024 - Scalpel. Toto kolo přichází s několika významnými aktualizacemi, které by mohly změnit hru v oblasti cross-country (XC) závodů.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (25.3-31.3.2024)
25.03.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne

Vítejte v novém týdnu plném neodolatelných slev! Přinášíme Vám exkluzivní výběr nejlepších nabídek, které si nesmíte nechat ujít. Objevujte s námi ty nejzajímavější produkty, které splní všechna Vaše očekávání a ještě více.

Beers a Grotts slaví vítězství v Cape Epic, Stošek s Vakočem vybojovali osmé místo
24.03.2024 | Kategorie: MTB

Jubilejní dvacátý ročník prestižního závodu dvojic Cape Epic vyvrcholil vítězstvím domácího jihoafrického jezdce Matthewa Beersa a jeho amerického kolegy Howarda Grottse. Nejlepšími Čechy se stali Martin Stošek a Petr Vakoč, kteří vybojovali osmou příčku.