Amstel Gold Race 2016

Datum zveřejnění: 17. 4. 2016

 

Ital Gasparotto vítězem Amstel Gold Race

Nikdo s ním nepočítal a o to je sladší vítězství pro Itala Enrica Gasparotta z belgického týmu Wanty - Groupe Gobert,  který porazil ve sprinterském finiši mladého Dána Michaela Valgrena (Tinkoff). Gasparotto tak vyhrál Amstel už podruhé, když poprvé se radoval před čtyřmi lety.

Už od startu se závod pro papírové favority nevyvíjel dle představ. Rodriguez spadl a z pelotonu překvapivě odpadl Gilbert, Dumoulin, ale i Kwiatkowski.

Už na pětatřicátém kilometru jsme mohli vidět i české barvy, když v jedenáctičlenném úniku nechyběl český jezdec Josef Černý (CCC Sprandi Polkowice). Uprchlíci si ale nevypracovali velký náskok, ten držely zkrátka týmy Sky, Orica-GreenEdge a AG2R. Zhruba padesát kilometrů před cílem se začala vedoucí skupinka rozpadat a to v pelotonu později vyvolalo následné ataky.

Osm kilometrů před cílem na Bemelerbergu to zkusil Roman Kreuziger (Tinkoff), ale sám odjet nedokázal. To se podařilo dravějšímu mladíkovi Timu Wellensovi (Lotto Soudal). Belgičan byl však dojet v průběhu finálního stoupání na Cauberg. Zde působil nejsilněji právě Gasparotto, který si útokem ve druhé polovině proslulého kopce připomněl čtyři roky staré vítězství z tohoto závodu ještě v dresu Astany. Druhý dojel kolega Kreuzigera z celku Tinkoff Dán Michael Valgren, který jako jediný byl schopen akceptovat tempo svého italského soupeře a třetí skončil Ital Sonny Colbrelli z Bardiani - CSF, který byl nejrychlejší ze sprintujících borců čtyřiceti-hlavé skupiny, kde nechyběli ani Kreuziger s Vakočem. Lépe na tom byl v konečném účtování starší z Čechů, kterému patří dvanácté místo - tedy stejný výsledek jako loni. Vakoč projel cílovou čáru na druhém konci elitní skupiny na 31. místě. Černý po tom, co vyčerpal všechny síly v úniku dne, nedokončil. 

 

Výsledky:

1. Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert )
2. Michael Valgren (Den) Tinkoff
3. Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani - CSF
4. Bryan Coquard (Fra) Direct Energie
5. Michael Matthews (Aus) Orica GreenEDGE
 
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
Aktuální novinky a videa

Michal Procházka v reprezentačním dresu na Czech Tour!
6. 8. 2020 | Kategorie: silniční
Michal Procházka z Favoritu Brno bude na Stevens Izoard Pro startovat od čtvrtka do neděle 6.-9.8. v dresu české reprezentace na Czech Tour zařazeného do kategorie 2.1 mezinárodního kalendáře!
Regionem Orlicka po čtyřech letech ovládl český závodník
3. 8. 2020 | Kategorie: silniční
Skončením poslední etapy se 34. ročník závodu Regionem Orlicka stal minulostí.
Segafredo Sahara Race již tento víkend!
3. 8. 2020 | Kategorie: MTB
Cyklistické, běžecké, dětské a noční závody, kempování i koupání. Taková lákadla nabízí blížící se závod Segafredo Sahara Race, jenž se odehraje od 7. do 8. 8. 2020.
Druhý závodní den závodu Regionem Orlicka přinesl horké poča​sí i skvělou sportovní podívanou
2. 8. 2020 | Kategorie:
Po nevydařené úvodní páteční etapě, která byla zastavena z důvodu nehody doprovodných motocyklů na trati, se v sobotu závodilo bez výrazných komplikací a s velkým nasazením.
První etapa závodu Regionem Orlicka byla anulována
1. 8. 2020 | Kategorie: silniční
31. července proběhlo slavností zahájení cyklistického etapového závodu Regionem Orlicka 2020 s mezinárodní účastí.
Změna termínů ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru v září!
31. 7. 2020 | Kategorie:
Všem zájemcům o start na finálových závodech ŠKODA TOMKET Pražského poháru 2020 v měsíci září je určena následující informace.
Studenti pozor! Akademické MČR v XCO má nový termín: 12.9. 2020 v Praze!
31. 7. 2020 | Kategorie:
V reakci na zvýšený zájem studentů vysokých škol o start na Akademickém MČR XCO, s ohledem k různorodosti startovního pole a nutnosti dodržet všechna pravidla ČP XCO kategorie C1 UCI dochází ke změně termínu uskutečnění AMČR.
Češi vytvořili chytrý zámek, který chrání sportovní vybavení. Nyní vstupují na americký Kickstarter
28. 7. 2020 | Kategorie: ostatní
Česká firma Pealock přichází s chytrým zámke​m na sportovní vybavení.
Teplicko je rájem pro cyklisty, nabízí i relaxační sporty
28. 7. 2020 | Kategorie:
I když lázeňské město samo o sobě nabízí spoustu atraktivních cílů, někdo dává přednost aktivnějšímu sportovnímu vyžití. Turistické centrum VisitTeplice představuje několik tipů.
Gruber sedmý na úvodním Českém poháru
22. 7. 2020 | Kategorie: silniční
Pavel Gruber na Stevens Izoard Pro z Favoritu Brno obsadil ve velmi dobré konkurenci sedmé místo v úvodním závodě Českého poháru, který se jel v Záboří u Blatné. Vítězství vybojoval Němec Loderer.
Tomáš Tlamka má bronz z MČR a je třetí v celkovém pořadí ČP!
20. 7. 2020 | Kategorie: MTB
Dobře, tedy na trojku vyšlo juniorovi týmu NUTREND SPECIALIZED Racing Tomášovi Tlamkovi Mistrovství České republiky horských kol v Peci pod Sněžkou.
Chystá se nejdelší ultracyklistický závod v Evropě, otestuje ho Dan Polman!
16. 7. 2020 | Kategorie: silniční
Na srpen je naplánovaný prolog nového nonstop ultracyklistického závodu s podporou kolem Česko-Slovenska v délce 3300 km a převýšením cca 40000 metrů – „Race around Czechia and Slovakia 2020“.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►