Zpátky v závodním režimu! Na Kypru za dva dny startuje Cyprus Sunshine Cup 2024

Zpátky v závodním režimu! Na Kypru za dva dny startuje Cyprus Sunshine Cup 2024

Datum vydání: 19.02.2024

Jsme pouze dva dny od začátku prvního závodu Cyprus Sunshine Cup na Středomořském ostrově Kypr, kam se seriál vrací po čtyřleté pauze.


Ve středu 21. února se soutěžící sejdou na okruhu v jedinečném prostředí starověkých ruin Amathus poblíž Limassolu k prvnímu ze tří závodů XCO kategorie C1. 

 

Bikeři z mnoha zemí světa se postaví na startovní čáru a budou bojovat o první body UCI v olympijské sezóně 2024. Jelikož kompletní startovní listiny budou k dispozici až zítra, pořadatelé s radostí prozradili, že mnoho světových bikerů se na Cyprus Sunshine Cup vrací.
 

 

Bude mezi nimi například Nizozemka Anne Terpstra z týmu Ghost Factory, olympijský vítěz z roku 1996 Bart Brentjens přiveze celý svůj tým KMC – Ridley v plné síle.

 

Kypr v minulosti patřil i k oblíbené destinaci českých závodníků a nejinak tomu bude i letos. Hned na prvním závodě se představí několikanásobný vítěz Cyprus Sunshine Cupu Jan Škarnitzl, jenž dorazí se svými týmový parťáky GAPP Systém Kolofix, včetně úřadující mistryně ČR v elitní kategorii Jitky Čábelické. 

„Trať je ve skvělém stavu. Nepráší se, díky dešťům v minulém týdnu, ale také není žádné bahno, zkrátka ideální. Předpověď počasí je 18-20 stupňů během dne a samozřejmě slunce,“ informují pořadatelé s radostí.

Závodní trať má délku 4,8 km se 140m převýšením, prochází skrz nejdůležitější archeologické naleziště. 
 

 

Letos je akce výrazně podporována vládou Kypru a Ministerstvem cestovního ruchu, stejně jako místními komunitami v Agios Tychonas (Amathus) a Tochni. A také Kyperskou cyklistickou federací a Kyperskou sportovní organizací.

 

Cyprus Sunshine Cup 2024 začne ve středu 21. února poblíž Limassolu, další závod je pak na programu v sobotu 24. února, jenž se pojede na nové trati ve vesnici Tochni. Minisérie vyvrcholí v neděli 25. února v horách Macheras na osvědčené trati v prostředí parku Mantra tou Kampiou.  

 

Další informace naleznete zde: www.cyprussunshinecup.com.

Zdroj a foto: Jan Němec


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

Reklama 

Reklama 


Aktuální novinky a videa

Gaze a Richards triumfují v úvodním závodě Světového poháru horských kol v Mairiporu
14.04.2024 | Kategorie: MTB

Světový pohár horských kol odstartoval v brazílském městě Mairipora napínavým závodem short tracku pro elitní kategorie. Evie Richards z týmu Trek Factory a mistr světa Samuel Gaze z Alpecin Deceuninck triumfovali na náročné trati, předznamenávajíc tak další události v seriálu. 

 
Allegro TEST: Giant Reign 1
13.04.2024 | Kategorie: MTB, Testy
Giant letos představil mnoho novinek. My jsme si posvítili na Giant Reign z roku 2023. Reigna jsme vzali do jeho přirozeného prostředí, a to do závodního nasazení na pořádný kopec.
Nový Rocky Mountain Altitude 2024: Enduro zážitek na jiné úrovni
11.04.2024 | Kategorie: MTB
Rocky Mountain představil svůj nejnovější model horského kola - Altitude 2024. Tento model přináší několik inovací a vylepšení, které posouvají hranice toho, co je možné na horském kole dosáhnout.
Cannondale Synapse Neo 2024: Nová éra silniční cyklistiky
11.04.2024 | Kategorie: silniční
Cannondale představil svůj nejnovější model - Cannondale Synapse Neo. Toto silniční kolo je postavené na osvědčené geometrii a technologiích silničního stroje Cannondale Synapse.
Mondraker Duna 2024: Nový standard v eMTB
09.04.2024 | Kategorie: MTB
Mondraker Duna 2024 je nejnovější přírůstek do rodiny horských kol s elektrickým motorem. Toto kolo je pozicionováno jako Super Enduro lehkých e-kol.
» více novinek a videí