Zlatá fantazie! Miculyčová po skvělém výkonu obhájila evropský titul!

Zlatá fantazie! Miculyčová po skvělém výkonu obhájila evropský titul!

Datum vydání: 23. 6. 2023

Iveta Miculyčová to dokázala! Na Evropských hrách v Polsku obhájila titul mistryně Evropy ve freestyle BMX. Sedmnáctiletá česká cyklistka vybojovala v areálu v Krzeszowicích zlatou medaili v disciplíně Park.

„Mám ohromnou radost, že to vyšlo. Jela jsem sem s tím, že musím postoupit do finále, dál jsem to nechávala otevřené. Hlavně druhá jízda mi vyšla výborně, byla přesně podle mých představ. Nemám slov, tohle jsem nečekala,“ řekla Miculyčová.


 

Jako jediná z 11 finalistek se bronzová medailistka z loňského MS dokázala v jedné z jízd dostat přes 80 bodů, konkrétně na 82,33. Každá ze závodnic absolvuje dvě jízdy a počítá se ta lepší. V té první Miculyčová dostala 76,33 bodu.

„První jízda byla taková na jistotu, abych v té druhé mohla víc zariskovat a předvést svůj trik, který jsem si nechávala v tajnosti. Nikdo nevěděl, že ho tady zkusím,“ prozradila.

S trenérem dokonce kvůli triku backflip barspin, což je salto vzad s protočením řídítek, sundali na druhou jízdu z jejího kola brzdu, aby se eliminovalo riziko nezdaru.

„Vyšlo to skvěle, trénovala jsem na to hodně dlouho. Snad dva měsíce, každý den, kdy jsem ten trik skákala do molitanu. Věděla jsem, že ho mám natrénovaný a můžu to zkusit,“ dodala staronová mistryně Evropy.


Velmi dobře si vedla i další česká reprezentantka Kateřina Jalůvková, která obsadila sedmé místo.

 

Do finále disciplíny Park mužů postoupil z dvojice Čechů Tomáš Beran, který skončil na 6. místě. O 2 místa si tak pohoršil oproti loňskému výsledku na ME v Mnichově. Před branami finále zůstal pouze Martin Habada, jenž neprošel sítem kvalifikace.

 

Výsledky:
 

Ženy: 1. Miculyčová (ČR) 82,33 b., 2. Müllerová (Něm.) 79,66, 3. Perezová (Fr.) 77,00, ... 7. Jalůvková (ČR) 56,66.

 

Muži: 1. Reilly (GBR) 92,33 b., 2. Brooks (GBR) 87,40, 3. Zebolds (Lit.) 84,50, … 6. Beran (ČR) 75,06 

 

Zdroj: TZ ČSC, foto: Šupčík (ČOV)

 


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Cykloskokanem 2023 je Ostrava. Jen letos investovala do cyklo 160 milionů Kč
6. 12. 2023 | Kategorie: ostatní
Historicky druhým městem, které získalo titul Cykloskokan Do práce na kole, se letos stala Ostrava. Titul oceňuje město, které v posledním roce až 2 letech udělalo významný pokrok v oblasti cyklodopravy.
Duše vs. bezdušáky
1. 12. 2023 | Kategorie: MTB
Trail Hunter poradí, kdy vyhodit duše z kol, a kdy ne.
STEVENS E-Inception AM 8.7.1. GTF - dobrodružství s pohonem Bosch
28. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do kopce i z kopce s maximálním výkonem: to je možné s kolem STEVENS E-Inception AM 8.7.1 GTF s pohonem Bosch a chytrou integrací „The smart systému“.
Medailisté ŠKODA Pražského MTB poháru převzali unikátní poháry,
24. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do posledního místa zaplněný sál Music klubu Lidového domu Kbely aplaudoval medailistům ŠKODA Pražského MTB poháru sezóny 2023.
ATT Investments nabírá směr Španělsko
24. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně navázalo v tomto týdnu druhé týmové soustředění, tentokrát v Penzionu Amenity v Horních Věstonicích.
Black Friday Marzocchi slevy až 35%
21. 11. 2023 | Kategorie: ostatní
BLACK FRIDAY výprodej právě začal a je čas využít nejlepší nabídky na modernizaci odpružení v tomto roce.
Expres CZ - Tufo Team Kolín na Stevens na Toi Toi Cupu v Rýmařově
17. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Na svatého Martina pokračoval cyklokrosový pohár TOI TOI CUP závodem v Rýmařově.
ATT Investments vstupuje do nové sezóny v sedmnácti lidech s osmi nováčky
10. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na tradiční úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně dorazilo všech sedmnáct cyklistů, s nimiž ATT Investments podepsal smlouvu na další sezónu. Mezi nimi osm nových tváří. Třetí příčka mezi evropskými kontinentálními týmy uplynulé sezóny je předpokladem ještě kvalitnějšího závodního programu.
Cyklokrosařka Zemanová má bronz z mistrovství Evropy!
6. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Cyklokrosařka Kristýna Zemanová má další velkou medaili! Po zisku bronzu na únorovém mistrovství světa v Hoogerheide získala v kategorii do 23 let další bronz na evropském šampionátu v Pont Chateau.
Stevens Tabor
2. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel bike Stevens Tabor nemá daleko od cyklokrosového speciálu. Samotné jméno odkazuje na Mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře, které se zde pojede opět od 2. do 4. února 2024.
Na ME v cyklokrosu jede 22 českých reprezentantů
26. 10. 2023 | Kategorie: cyklokros
Početná výprava čítající 22 jmen bude reprezentovat Česko na mistrovství Evropy v cyklokrosu, které proběhne od 3. do 5. 11. ve francouzském Pont Chateau. Největší medailovou nadějí je Kristýna Zemanová, kterou čeká závod žen do 23 let.
Nové Bianchi Specialissima
23. 10. 2023 | Kategorie: silniční
Bianchi zveřejnilo aktualizaci modelu Specialissima. Je to více všestranný stoupací stroj než kdy předtím, ale nenechte se zmást slovem "všestranný".
» více novinek a videí
 
Reklama 
►