Ženám vládla Machačová, juniorské tituly mají Král a Pernická

Ženám vládla Machačová, juniorské tituly mají Král a Pernická

Datum vydání: 25. 6. 2023

Již sedmatřicetiletá Jarmila Machačová z Dukly Praha zaskočila samostatným únikem na společném šampionátu českých a slovenských cyklistů ve slovenských Tlmačích všechny své soupeřky a po zásluze vybojovala na trati dlouhé 96,7 kilometrů svůj další mistrovský titul, v silničním závodu s hromadným startem třetí, ale společně s těmi dráhovými jich má již třiapadesát. Juniorskou šampionkou se stala Adéla Pernická (Bike Pro Racing), závod juniorů ovládl Kryštof Král z celku Team Auto Eder.

 

Na okruhu dlouhém 32,2 km, který ženy a juniorky absolvovaly třikrát, byly hned od startu naprosto nejaktivnější závodnice Dukly Praha, které rozhodně chtěly využít svoji početnou převahu. Hned na desátém kilometru odjela z pelotonu Barbora Němcová, ale ostatní ji příliš vepředu dlouho samotnou nenechaly a rychle ji sjely.

 

Ještě před nájezdem do druhého kola nastoupila její týmová kolegyně Kateřina Kohoutková, ovšem ani ona si žádný velký náskok nevybudovala. Za bufetem ještě ve shodném kole bylo opět celé startovní pole pohromadě. 
 

To se již tempo zrychlilo, slabší závodnice začaly odpadávat. Třetí únik závodnic pražského celku již byl o něčem jiném. Do úniku se pustila velezkušená Jarmila Machačová a rychle si vybudovala náskok, před vjezdem do závěrečného kola činil půl minuty, ale všichni očekávali, že i ona bude dostižena. To se ale nestalo. Při nájezdu do občerstvovací zóny na ni peloton ztrácel tři minuty, a to již bylo celkem jisté, že v cíli slavit bude ona. Páskou projela s velikým náskokem, stříbro vybojovala Kristýna Burlová (Lotto Dstny Laddies), bronz Nikola Bajgerová (MAT Atom Develiper Wroclaw), zatímco šampionka ze dvou předchozích let Tereza Neumanová (LIV Racing Teqfind) v hromadném spurtu neuspěla a musela se spokojit se čtvrtým místem. 

"Taktiku jsme nijak pevnou neměly. Do spurtu byla určená Petra Ševčíková, ale hlavní bylo jet aktivně a chodit do úniků. Je to cyklistika, týmový sport. Měly jsme početní převahu a holky vidí, že to není o jednom úniku, bylo otázkou na kterou z nás to vyjde," řekla v cíli Jarmila Machačová, která prý v titul uvěřila až v cílové rovince.

"Uvěřila jsem až tak 500 metrů před cílem, protože stát se může leccos, třeba defekt."

Loni na podzim je jí narodil syn Richard a toto je první titul jako maminky.

"Je to úplně jiné. Užívám si obojí, jak závodění tak roli matky. Rozhodně to není takový stres. Ríšu vůbec nezanedbávám a když jsem na závodech, tak jej hlídá babička či děda a já mohu být v klidu," dodala. 

Junioři absolvovali o kolo více než ženy a juniorky a na lehkém rovinatém okruhu s převýšením jen 190 metrů v každém kole bylo aktivní cyklistiky k vidění pramálo. Vzruch přinesl pád ještě před ostrým startem, takže vstříc bojů o medaile vyrazili závodníci s malým zpožděním a vůbec do cíle nespěchali. V úvodu byly k vidění sice pokusy o nástupy, ale minimální náskok se pokaždé rychle rozplynul. Poté se vše zklidnilo a celý peloton jel dlouho pohromadě.

 

Až ve třetím okruhu si trojice Ondřej Šilhavý (Rexonix Kovo Praha), Adam Pešek (Roman Kreuziger Cycling Academy) a Adam Bradáč (Dukla Praha) vypracovala náskok, ten ale nepřevýšil dvacet vteřin a když bylo trio dostiženo, tak to již bylo jen čekání na spurt. Za Králem projeli cílem po 129,5 kilometrech Robert Kobr (Roman Kreuziger Cycling Academy) a bronz získal Jan Podařil z Mapei Merida Kaňkovský. 

"Jsem hrozně rád, že jsem vyhrál zlatou medaili. Bylo to hodně těžké, snažili jsme se to roznastupovat, ale to se nepovedlo. Nakonec to došlo do hromadného spurtu a tam jsem byl nejsilnější, takže mám obrovskou radost," byl stručný v cíli vítězný Kryštof Král.

Výsledky:

 

Ženy:

1. Machačová (Dukla Praha) 2:29:11, 2. Burlová (Lotto Dstny Laddies), 3. Bajgerová (MAT Atom Develiper Wroclaw), 4. Neumanová (LIV Racing Teqfind), 5. Ševčíková, 6. Zemanová (Brilon Racing Zeam MB) všechny +5:04.
 

Juniorky:

1.Pernická (Bike Pro Racing) 2:34:15, 2. Müllerová (TUFO Pardus Prostějov), 3. Douděrová (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) obě stejný čas.
 

Junioři: 

1. Král (Team Auto Eder) 2:51:20, 2. Rob. Kobr (Roman Kreuziger Cycling Academy), 3. Podařil (Mapei Merida Kaňkovský), 4. Kuba (Dukla Praha), 5. J. Bittner (Mapei Merida Kaňkovský), 6. Rubeš (Expres CZ-TUFO Team Kolín) všichni stejný čas.

 

FOTO: Jan Brychta, Zdroj: TZ ČSC


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Cykloskokanem 2023 je Ostrava. Jen letos investovala do cyklo 160 milionů Kč
6. 12. 2023 | Kategorie: ostatní
Historicky druhým městem, které získalo titul Cykloskokan Do práce na kole, se letos stala Ostrava. Titul oceňuje město, které v posledním roce až 2 letech udělalo významný pokrok v oblasti cyklodopravy.
Duše vs. bezdušáky
1. 12. 2023 | Kategorie: MTB
Trail Hunter poradí, kdy vyhodit duše z kol, a kdy ne.
STEVENS E-Inception AM 8.7.1. GTF - dobrodružství s pohonem Bosch
28. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do kopce i z kopce s maximálním výkonem: to je možné s kolem STEVENS E-Inception AM 8.7.1 GTF s pohonem Bosch a chytrou integrací „The smart systému“.
Medailisté ŠKODA Pražského MTB poháru převzali unikátní poháry,
24. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do posledního místa zaplněný sál Music klubu Lidového domu Kbely aplaudoval medailistům ŠKODA Pražského MTB poháru sezóny 2023.
ATT Investments nabírá směr Španělsko
24. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně navázalo v tomto týdnu druhé týmové soustředění, tentokrát v Penzionu Amenity v Horních Věstonicích.
Black Friday Marzocchi slevy až 35%
21. 11. 2023 | Kategorie: ostatní
BLACK FRIDAY výprodej právě začal a je čas využít nejlepší nabídky na modernizaci odpružení v tomto roce.
Expres CZ - Tufo Team Kolín na Stevens na Toi Toi Cupu v Rýmařově
17. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Na svatého Martina pokračoval cyklokrosový pohár TOI TOI CUP závodem v Rýmařově.
ATT Investments vstupuje do nové sezóny v sedmnácti lidech s osmi nováčky
10. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na tradiční úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně dorazilo všech sedmnáct cyklistů, s nimiž ATT Investments podepsal smlouvu na další sezónu. Mezi nimi osm nových tváří. Třetí příčka mezi evropskými kontinentálními týmy uplynulé sezóny je předpokladem ještě kvalitnějšího závodního programu.
Cyklokrosařka Zemanová má bronz z mistrovství Evropy!
6. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Cyklokrosařka Kristýna Zemanová má další velkou medaili! Po zisku bronzu na únorovém mistrovství světa v Hoogerheide získala v kategorii do 23 let další bronz na evropském šampionátu v Pont Chateau.
Stevens Tabor
2. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel bike Stevens Tabor nemá daleko od cyklokrosového speciálu. Samotné jméno odkazuje na Mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře, které se zde pojede opět od 2. do 4. února 2024.
Na ME v cyklokrosu jede 22 českých reprezentantů
26. 10. 2023 | Kategorie: cyklokros
Početná výprava čítající 22 jmen bude reprezentovat Česko na mistrovství Evropy v cyklokrosu, které proběhne od 3. do 5. 11. ve francouzském Pont Chateau. Největší medailovou nadějí je Kristýna Zemanová, kterou čeká závod žen do 23 let.
Nové Bianchi Specialissima
23. 10. 2023 | Kategorie: silniční
Bianchi zveřejnilo aktualizaci modelu Specialissima. Je to více všestranný stoupací stroj než kdy předtím, ale nenechte se zmást slovem "všestranný".
» více novinek a videí
 
Reklama 
►