Závod Segafredo Sahara Race nebyl jen o kávě

Datum vydání: 8. 8. 2022

Pískový lom Marokánka u Hradce Králové patřil v pátek a sobotu osmému dílu seriálu Prima CUP, kterým byl závod Segafredo Sahara Race.

Ojedinělý závod v netradičním prostředí nabídl bohatý dvoudenní program. V pátek se odehrály noční cyklistické a běžecké závody. V sobotu účastníci závodili v cyklistickém intervalovém a hromadném závodě. Na programu byly také závody pro děti do deseti let včetně zábavného programu. Celou akcí provázela skvělá italská káva Segafredo.

Pátek se nesl ve znamení tropických teplot. Se západem slunce odstartoval cyklistický závod na 40 minut. Dvoukilometrový okruh kolem areálu s průjezdem po 110 metrové osvětlené lávce přilákal nejen závodníky všech věkových kategorií ale i davy fanoušků. Nejrychlejšími v cíli byli František Hojka a Lenka Fridrichová. Mezi běžci v půlhodinovém závodě slavili vítězství Vojtěch Kobr a Táňa Metelková.

Při sobotním programu se upírala pozornost na tým Segafredo, jehož lídrem se stal bývalý český reprezentant v cyklokrosu, mistr světa v kategorii juniorů z roku 1995, Zdeněk Mlynář. Ten předal týmovým parťákům několik cenných rad a vydali se společně na trailový závod. Okruh od délce deseti kilometrů po lesních pěšinách, kořenech, klopénkách a lávkách vedl mimo jiné také do stále aktivní těžební oblasti Marokánka, kam se běžně účastníci nedostanou. S náročným terénem ovlivněným také noční bouřkou si nejlépe poradili hlavní vítězové Josef Jelínek a Lenka Fridrichová.

V odpoledním závodě na dvacet kilometrů slavil vítězství Michal Bubílek, který získal dostatečný náskok na pontonové lávce a dojel si pro jisté vítězství. Mezi ženami se opět nejvýše umístila Lenka Fridrichová.

Seriál Prima CUP se nyní přesouvá do Karlovarského kraje, kde se 20. srpna uskuteční závod Generali Česká pojišťovna Karlovy Vary. Terény karlovarských lesů se vyznačují pestrostí povrchů, výrazným převýšením, náročnou dynamičností a dechberoucími panoramaty.

beru na vědomí

Aktuální novinky a videa

Merida ONE-SIXTY a ONE-FORTY - nezadržitelná evoluce
23. 9. 2022 | Kategorie: MTB
Dobré věci často vyžadují čas, proto jsme velmi rádi, že se můžeme konečně podělit o novinku v podobě dvojice horských kol, která určují standardy pro horká kola MERIDA – zcela nová dvojice kol ONE-SIXTY a ONE-FORTY.
Mathias Vacek slaví stříbro na MS v silničním závodě U23
23. 9. 2022 | Kategorie: silniční
Český cyklista Mathias Vacek potvrdil svůj talent a na světovém šampionátu silničních cyklistů vybojoval v australském Wollongongu stříbro v závodě mužů do 23 let s hromadným startem.
Osmý ročník Gočárových schodů tradičně 28. září
22. 9. 2022 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ŠKODA AUTO Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové.
V Motole se připravuje finále ŠKODA Pražského MTB poháru!
21. 9. 2022 | Kategorie: MTB
Nejnovější pražská biková lokalita, Traily Motol – „Jízda pod napětím“ v péči pořadatelského týmu NUTREND SPECIALIZED Racing se intenzivně připravuje na očekávaný finálový závod ŠKODA Pražského MTB poháru.
Juniorka Kvasničková na MS čtvrtá v časovce
20. 9. 2022 | Kategorie: silniční
O pouhých 32 tisícin vteřiny unikla medaile na světovém silničním šampionátu v časovce v australském Wollongongu Elišce Kvasničkové.
Stošek na mistrovství světa v maratonu desátý
18. 9. 2022 | Kategorie: MTB
Biker Martin Stošek obsadil na Mistrovství světa v maratonu v dánském Haderslevu desáté místo.
Přilba Moravy 2022
18. 9. 2022 | Kategorie: dráha
Letošní ročník Přilby Moravy měl opět vynikající zahraniční konkurenci a byl zařazen do kalendáře Mezinárodní cyklistické unie.
Equator přichází s karbonovými zapletenými koly pro MTB za ceny roku 2021
16. 9. 2022 | Kategorie: MTB
Equator možná znáte jako značku zapletených silničních a gravel karbonových kol, která již dvanáctým rokem nabízí své produkty profi cyklistům i hobíkům.
On-line závodu La Vuelta Virtual se zúčastnilo na 7 tisíc závodníků z celého světa, zvítězil Ward Simons z Belgie
16. 9. 2022 | Kategorie: ostatní
Virtuální La Vuelta (LVV) na platformě ROUVY měla minulý víkend v Madridu velkolepý finiš. Prvním vítězem La Vuelta Virtual ‘22 se  stal lékárník a otec tří dětí z Belgie, Ward Simons. Na pódiu v centru Madridu poblíž Plaza de la Lealtad porazil 9 závodníků.
V soutěži týmů Pražského MTB poháru vede Rexonix o bod před Adastrou!
V prestižní a se zájmem sledované soutěži týmů ŠKODA Pražského MTB poháru vede před finálovým závodem v Motole „objev roku“, mládežnický tým Rexonix Racing Team.
19. ročník Náměšťského Cyklomaratonu již 17. září
14. 9. 2022 | Kategorie: MTB
Tj Sokol Náměšť nad Oslavou Vás zve na třetí závod Galaxy Stevens série, 19. ročník Náměšťského Cyklomaratonu 2022, který se koná tuto sobotu 17. září 2022 na Masarykově náměstí v Náměšti nad Oslavou.
Patnáct českých cyklistů odlétá na MS do Austrálie
13. 9. 2022 | Kategorie: silniční
V nominaci české reprezentace na mistrovství světa v silniční cyklistice, které hostí od neděle australský Wollongong, je celkem patnáct závodníků. Do dějiště šampionátu odletí pod vedením trenéra René Andrleho dnes v podvečer.