Závod Segafredo Sahara Race nebyl jen o kávě

Závod Segafredo Sahara Race nebyl jen o kávě

Datum vydání: 8. 8. 2022

Pískový lom Marokánka u Hradce Králové patřil v pátek a sobotu osmému dílu seriálu Prima CUP, kterým byl závod Segafredo Sahara Race. 

 

Ojedinělý závod v netradičním prostředí nabídl bohatý dvoudenní program. V pátek se odehrály noční cyklistické a běžecké závody. V sobotu účastníci závodili v cyklistickém intervalovém a hromadném závodě. Na programu byly také závody pro děti do deseti let včetně zábavného programu. Celou akcí provázela skvělá italská káva Segafredo. 
 

Pátek se nesl ve znamení tropických teplot. Se západem slunce odstartoval cyklistický závod na 40 minut. Dvoukilometrový okruh kolem areálu s průjezdem po 110 metrové osvětlené lávce přilákal nejen závodníky všech věkových kategorií ale i davy fanoušků. Nejrychlejšími v cíli byli František Hojka a Lenka Fridrichová. Mezi běžci v půlhodinovém závodě slavili vítězství Vojtěch Kobr a Táňa Metelková.

 

Při sobotním programu se upírala pozornost na tým Segafredo, jehož lídrem se stal bývalý český reprezentant v cyklokrosu, mistr světa v kategorii juniorů z roku 1995, Zdeněk Mlynář. Ten předal týmovým parťákům několik cenných rad a vydali se společně na trailový závod. Okruh od délce deseti kilometrů po lesních pěšinách, kořenech, klopénkách a lávkách vedl mimo jiné také do stále aktivní těžební oblasti Marokánka, kam se běžně účastníci nedostanou. S náročným terénem ovlivněným také noční bouřkou si nejlépe poradili hlavní vítězové Josef Jelínek a Lenka Fridrichová. 

 

V odpoledním závodě na dvacet kilometrů slavil vítězství Michal Bubílek, který získal dostatečný náskok na pontonové lávce a dojel si pro jisté vítězství. Mezi ženami se opět nejvýše umístila Lenka Fridrichová.

 

Seriál Prima CUP se nyní přesouvá do Karlovarského kraje, kde se 20. srpna uskuteční závod Generali Česká pojišťovna Karlovy Vary. Terény karlovarských lesů se vyznačují pestrostí povrchů, výrazným převýšením, náročnou dynamičností a dechberoucími panoramaty.


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Jak vybrat dětské kolo?"
25. 5. 2023 | Kategorie: ostatní
V písecké prodejně CykloŠvec vám poradí, jak vybrat dětské kolo.
Jsi biker? Tak nesmíš chybět na závodě Škoda Auto Dolní Morava
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Seriál Prima CUP míří na Dolní Moravu, kde si pro účastníky připravil své letošní čtvrté klání pod Králickým Sněžníkem.
Úspěšný začátek sezóny 2023 Galaxy CykloŠvec Stevens teamu
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
V prvním cyklistickém závodě sezóny na veletrhu For bikes 2023 v Praze Letňanech v závodě gravel biků zvítězil Jiří Reeh na Stevens Prestige. Andrea Drengubáková ve svém prvním závodě sezóny Blinduro Lipno skončila třetí.
Petruš zkompletoval na Opavsku vítězný hattrick
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Dalším dílem seriálu Prima CUP byl 23. ročník partnerského závodu Silesia Bike Marathon, spadajícího do Škoda Auto Český pohár horských kol v maratonu.
ATT Investments: Třetí místo Diny v Lucembursku a výborný výkon Štočka při Rund um Köln
22. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Jedna skupina závodníků ATT Investments zápolila od středy do neděle na etapovém závodě Fléche du Sud v Lucembursku, druhá se v neděli zúčastnila jednorázového závodu Rund um Köln. 
500+1 kolo - Velká cena Zemako 2023
22. 5. 2023 | Kategorie: dráha
56. ročník etapového bodovacího závodu na dráze Velká cena Zemako 500+1 kolo se letos uskutečnil opět s velkou mezinárodní účastí.
Biková klasika, kde nesmíš chybět! To je 10. června ČEZ Sázava
16. 5. 2023 | Kategorie: MTB
10. června se ve středočeské Sázavě sejde několik stovek bikerů, kteří společně odstartují 23. ročník závodu ČEZ Sázava.
ŠKODA CUP v Kyjově ovládl Michael Boroš!
15. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Čtvrtý díl ​seriálu ŠKODA Cup - Kyjovské Slovácko vyhrál dnes za celodenního vytrvalého deště Michael Boroš z týmu Elkov Kasper, který přijel do cíle v Kyjově společně se svým týmovým kolegou Matějem Zahálkou. V průběžném hodnocení seriálu je pořadí opačné.
Málokterý tým se při Tour de Hongrie zviditelnil tak jako ATT Investments
15. 5. 2023 | Kategorie: silniční
ATT Investments se při Tour de Hongrie v konkurenci devíti týmů z úrovně World a stejného počtu z úrovně ProTeams zviditelnil tak, že se mu v tomto ohledu mohl rovnat málokterý z týmů. Matúš Štoček získal po úvodní etapě vrchařský dres, ten následně vyměnil za dres nejlepšího v bodovací soutěži.
Čábelická v short tracku devatenáctá, želízko Cink nestartoval
12. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Pátečním short trackem pro elitní kategorie pokračoval Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě.
Holubová sedmá v úvodním závodě SP v short tracku, Zatloukal třináctý
11. 5. 2023 | Kategorie:
Program Světového poháru horských kol v olympijském cross country v Novém Městě na Moravě odstartoval čtvrtečními short tracky pro kategorie do třiadvaceti let.
13. ročník Milčova kolečka
9. 5. 2023 | Kategorie: ostatní
Každoročně 8. května se pořádá v městské části Brno - Bosonohy vzpomínka na legendárního cyklistu Miloše Hrazdíru.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►