Závěrečný den ME a další zlato pro ČR! Milan Kadlec a Matyáš Koblížek mistry ME v madisonu!

Závěrečný den ME a další zlato pro ČR! Milan Kadlec a Matyáš Koblížek mistry ME v madisonu!

Datum vydání: 20. 7. 2022

Skvělé vystoupení českých mladých dráhařů na evropském šampionátu juniorských a kategorií U23 v portugalské Anadii završili dnes již pátým zlatem naší reprezentace junioři Milan Kadlec a Matyáš Koblížek, kteří kralovali v madisonu.

 

Před rokem v nizozemském Apeldoornu získali mladí Češi bronzovou medaili, ale dnes neměli v závodu prakticky soupeře. V prvním spurtu byli čtvrtí, ve druhém třetí a po třetím vítězném se již dostali do čela. Z dvanácti spurtů v celém závodě v jedenácti bodovali a závodem prošli bez nejmenší krize a zcela přesvědčivě zvítězili s jasným osmibodovým náskokem před dvojici Nizozemců a bronz získali jezdci Británie.
 

"Byl to takový závod, že jsme hned od začátku viděli, že máme převahu. Již loni jsme myslím byli nejlepší, ale udělali jsme chyby. Do spurtů jsme si více věřili a bylo to o tom zase neudělat chybu a jet takticky dobře. To se podařilo a kontrolovali jsme situaci celý závod," řekl Milan Kadlec.

Ten spíše spurty rozjížděl pro svého kolegu Matyáše.

"Do spurtů spíše chodil on, ale asi dvakrát nebo třikrát to vyšlo na mě. Individuální bodovačka mi tak dobře nevyšla i když jsem na to měl. Já zkoušel odjíždět, ale Ital vždy přijel s celým balíkem za mnou a vůbec nestřídal, takže dnes jsem si zpravil náladu dokonale," dodal Kadlec.

Veronika Jaborníková skončila v kerinu na šestém místě. Jan Voneš a Adam Křenek v madisonu U23 obsadili šesté místo, když se rozjeli až v závěru. V jedenáctém bodovaném spurtu získali první bod, v následném vyhráli (5 bodů), ale stačilo to jen na posun do první šestky. Petra Ševčíková a Kristýna Burlová do madisonu U23 nenastoupily, když si po pádu Burlová pohmoždila rameno.

 

Výsledky:
 

Muži U23:

Keirin:

1. Bianchi, 2. Napolitano (oba It.), 3. Höhne (Něm.), ...Šťastný (ČR) nepostoupila z 1. kola.

Madison:

1. Dorenbos, Heijnen (Niz.) 54, 2. Nilsson-Julien, Watson (Brit.) 37, 3. Masche, Teutenberg (Něm.) 26, ...6. Voneš, Křenek (ČR) 6.

 

Junioři:

Madison:

1. Kadlec, M. Koblížek (ČR) 34, 2. Abma, Willemsen (Niz.) 26, 3. Hicks, Tarling (Brit.) 23

 

Ženy U23:

Keirin:

1. Pröpsterová (Něm.), 2. Kouameová (Fr.), 3. Petriová (Pol.), ...6. V. Jaborníková (ČR).

Madison:

1. Zanardiová, Vitillová (It.) 36, 2. Lewisová, Kingová (Brit.) 31, 3. de Clercqová, Bossuytová (Belg.) 28.

 

Juniorky:

Madison:

1.Eenhovenová, van der Wolfová (Niz.) 23, 2. Czaplaová, Simonová (Něm.) 23, 3. Joorisová, Hestersová (Belg.) 13, ...11. Němcová, Runtová (ČR) nedokončily.

 

Zdroj: TZ ČSC, Foto: Milan Kadlec st.


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Patrik Jahoda bronzový ve Světovém poháru v Kanadě!
7. 8. 2022 | Kategorie: ostatní
Handbiker Patrik Jahoda, jezdec týmu NUTREND SPECIALIZED Racing má vynikající bronz z časovky Světového poháru handicapovaných cyklistů v kanadském Quebecku.
Početná výprava českých cyklistů na ME do Mnichova
5. 8. 2022 | Kategorie: MTB, silniční
Velká výprava českých cyklistů se chystá na mistrovství Evropy do Mnichova, který v rámci velkého sportovního svátku bude hostit kontinentální šampionáty nejen cyklistických, ale i řady dalších sportovních odvětví.
CYKLOŠVEC: Jak vybrat zadní tlumič na kolo
4. 8. 2022 | Kategorie: MTB
Radí vám odborník Jirka Karfík zástupce CYKLOŠVEC - dovozce a autorizovaný servis odpružení FOX a Marzocchi.
Regionem Orlicka 2022
3. 8. 2022 | Kategorie: silniční
Video z etapového závodu Regionem Orlicka 2022.
Prima CUP v Harrachově odstartuje 3. září!
31. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Již po druhé v roce, po Českém poháru v cross country, zavítá česká biková špička do Harrachova. 3. září se uskuteční závod Kross Harrachov, kterého se můžou zúčastnit amatéři i ostřílení bikeři.
Nutrend Specialized Racing: Jahoda a Zatloukal Mistři republiky, Konečný má bronz!
27. 7. 2022 | Kategorie:
Jan Zatloukal a Filip Konečný dokázali ovládnout mistrovský závod horských kol v kategorii U23 ve Stupně. Jan Zatloukal vybojoval mistrovský dres a Filip Konečný dokončil závod na třetím místě.
Bikovými mistry republiky Cink a Czeczinkarová
24. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Mistrovství České republiky v olympijském cross country, zároveň předposlední podnik seriálu Českého poháru - IZOMAT Cupu, přinesl již šestý titul pro Ondřeje Cinka a premiérový pro Janu Czeczinkarovou
MČR horských kol již tento víkend! Novopečený otec Ondřej Cink bude usilovat o šestý domácí titul
22. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Biker Ondřej Cink bude na „domácí trati“ v západočeském Stupně o nadcházejícím víkendu útočit už na svůj šestý titul českého šampiona v cross country horských kol. Poprvé o něj bude bojovat v jiné roli, protože v úterý přivedla jeho manželka Pavlína na svět dceru Nelu.
Tip na léto: cyklovíkend ve Zlíně a v Luhačovicích
22. 7. 2022 | Kategorie: ostatní
Jestli ještě nemáte místo, kam si pojedete v létě odpočinout, máme pro vás jeden speciální tip. Sbalte kolo nebo elektrokolo a vydejte se na východ Moravy do Zlína a Luhačovic.
Závěrečný den ME a další zlato pro ČR! Milan Kadlec a Matyáš Koblížek mistry ME v madisonu!
20. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Skvělé vystoupení českých mladých dráhařů na evropském šampionátu juniorských a kategorií U23 v portugalské Anadii završili dnes již pátým zlatem naší reprezentace junioři Milan Kadlec a Matyáš Koblížek, kteří kralovali v madisonu.
Sestry Jaborníkovy na ME vybojovaly zlato a stříbro!
19. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Pátý den evropského dráhového šampionátu juniorských kategorií a kategorií U23 v portugalské Anadii byl pro české barvy znovu velmi úspěšný a nesl se ve znamení sester Jaborníkových.
Tři zlata českých mladých dráhařů na ME v Anadii
18. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Druhý den evropského šampionátu juniorů a kategorií U23 v portugalské Anadii se českým jezdcům nadmíru vydařil.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►