Zatloukal a Novotný na evropském šampionátu v elitní desítce

Zatloukal a Novotný na evropském šampionátu v elitní desítce

Datum vydání: 09.07.2023

Na evropském šampionátu bikerů v portugalské Anadii v olympijském cross country nejvýraznější výsledek vybojovali z českých reprezentantů třiadvacítkář Jan Zatloukal a junior Ondřej Novotný.

 

V sobotním programu o evropské tituly bojovaly juniorské kategorie. Junioři se tradičně postarali o dramatický, emotivní a divácky vděčný závod, kde se bojovalo o umístění do posledních metrů. Pro český tým evropskou, prestižní elitní desítku doslova a do písmene vydřel Ondřej Novotný. Jeho reprezentační kolega David Friedel obsadil 33. příčku.

 

V závodě juniorek 14. místo obsadila Eliška Hanáková. Druhá česká závodnice Kateřina Dušková obsadila 34. příčku. 

„Eliška výborně odstartovala a až do závěrečných dvou kol se pohybovala v čelní šestičlenné skupině závodnic. Závěrečný souboj o pozice, kdy následoval nástup za nástupem, byl už nad síly naší reprezentantky. I tak je umístění Elišky velmi kvalitní,“ okomentoval výsledek reprezentační trenér Viktor Zapletal.

Závod kategorie U23 byl opravdovým vyvrcholením šampionátu, o medaile se bojovalo až do závěrečného kola a diváci rozhodně nelitovali své cesty na závodní okruh, kde byla teplota přes 30 stupňů. Výborné deváté místo vybojoval třiadvacítkář Jan Zatloukal. Na 21. příčce dokončil závod Jan Sáska. 

"Jan Zatloukal se po celý závod pohyboval velmi dobře pozičně a výsledné umístění jen dokládá stabilní, celoroční výkonnost "Bobuna" a jeho pozici v elitní evropské, ale i světové desítce jezdců. Neméně cenná je skutečnost, že Jan Zatloukal bezchybně zvládnul náročnou pěti týdenní šňůru závodí úrovně Světového poháru a Mistrovství Evropy, kdy absolvoval celkem osm závodů nejvyšší úrovně a získal pro Českou republiku významný počet bodů do olympijského a národního rankingu,“ shrnul závod Viktor Zapletal.

Mimořádnou vyrovnanost má český tým talentovaných dívek do 23 let, kde se všech pět českých reprezentantek dokázalo vměstnat mezi 23 nejlepších závodnic Evropy. 14. místo obsadila Zuzana Šafářová, 16. Aneta Novotná, 18. Simona Spěšná, 21. Nela Viktorová a 23. Patricie Srnská. 


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Čeští bikeři otevřeli Cyprus Sunshine Cup úspěšně!
23.02.2024 | Kategorie: MTB
Cyprus Sunshine Cup 2024 rozproudil vášeň a napětí mezi nadšenými fanoušky horských kol! První ze série tří závodů odstartoval ve středu 21. února na malebném ostrově Kypr. 
Nový Canyon Spectral s menším zdvihem ale větší porcí zábavy
22.02.2024 | Kategorie: MTB
Canyon Spectral je jedním z nejoblíbenějších trailbiků na trhu, který nabízí skvělou kombinaci výkonu, komfortu a cenové dostupnosti. Pro rok 2024 se Canyon rozhodl vylepšit tento model vylepšují hned několika změnami.
Zpátky v závodním režimu! Na Kypru za dva dny startuje Cyprus Sunshine Cup 2024
19.02.2024 | Kategorie: MTB
Jsme pouze dva dny od začátku prvního závodu Cyprus Sunshine Cup na Středomořském ostrově Kypr, kam se seriál vrací po čtyřleté pauze.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (19. 2. -25. 2. 2024)
19.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Začátek nového týdne znamená další vlny slev! Připojte se k nám při objevování čerstvých výhod a unikátních příležitostí. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
MEDITERRANEAN EPIC: Vítězství pro Allemana, Stošek a Petruš úspěšně zahajují sezónu!
15.02.2024 | Kategorie: MTB
Počáteční klání sezóny pro horské cyklisty, závod Mediterranean Epic, uzavřelo své brány s triumfem Wouta Allemana a Rosy van Doorn.
» více novinek a videí