Zatloukal a Konečný vítězí v ČP na Zadově!

Zatloukal a Konečný vítězí v ČP na Zadově!

Datum vydání: 23. 5. 2021

Junior Filip Konečný a Jan Zatloukal v kategorii U23 zvítězili v úvodním kole IZOMAT Českého poháru horských kol v olympijském cross country na Zadově.
 
Pro aktuálně nejlepšího českého juniorského reprezentanta Filipa Konečného byl start na Zadově premiérou v dresu týmu NUTREND Specialized Racing, kam přestoupil z oddílové „farmy“ NUTREND Specialized, týmu DUKLY Praha, kde připravuje úspěšnou a talentovanou mládežnickou skupinu bikerů trenér Jiří Štěpaník. 
 
Nicméně ani určitý respekt z nových týmových barev a změna kola nelimitovaly Filipa, aby stylem start – cíl dovedl svého Epica S-Works osazeného komponenty SRAM XX1 Eagle AXS k vítězství před dalším českým reprezentantem Filipem Jechem a německou juniorskou jedničkou Benjaminem Krügerem, kterému Češi vrátili porážku z Juniorské světové série v Novém Městě na Moravě, kde Benjamin dokončil závod na 5. příčce.   
 
Další člen týmu NUTREND Specialized Racing, Jan Zatloukal zvítězil v kategorii U23 a v celkovém pořadí kategorie Elite obsadil v téměř kompletní české a kvalitní zahraniční konkurenci sedmé místo. Osmnáctiletý Jan je tréninkově svázaný maturitními zkouškami, které ho budou provázet po celý květen a část června, což není pro vrcholovou sportovní přípravu nic ideálního. A tento fakt hrál v pocitech českého talentu výraznou roli:

Dneska to od začátku nebylo úplně ono, nemohl jsme se dostat do závodního tempa a celý ten výkon byl z mé strany dost upracovaný. Za vítězství v kategorii U23 jsem rád, ale důležitější je pro mě umístění v kategorii Elite a zisk dalších bodů do rankingu UCI, tam se musím během tohoto roku posunout hodně dopředu,“ komentoval v cíli svůj závod Honza Zatloukal.

O víkendu čekají oba jezdce dva závody kategorie C1 UCI, sobotní druhé kolo IZOMAT Českého poháru MTB v Brně a nedělní závod Slovenského poháru horských kol v Turčianských Teplicích.
 
Foto: Jaroslav Svoboda, zdroj: TZ SKC PRAHA


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Zuzana Šafářová na evropském šampionátu bronzová!
1. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Česká reprezentantka Zuzana Šafářová vybojovala na Mistrovství Evropy v portugalské Anadii bronzovou medaili v disciplíně Eliminátor. Skvěle si vedl i český tým ve štafetách, který obsadil šesté místo.
Juniorka Spěšná evropskou šampionkou v short tracku!
30. 6. 2022 | Kategorie: MTB
Skvělý úspěch na úvod Mistrovství Evropy v portugalské Anadii předvedla juniorka Simona Spěšná, která vybojovala v short tracku zlatou medaili.
You By Festka – Draci pro Harolda
29. 6. 2022 | Kategorie: ostatní, silniční
Společnost Festka, český výrobce špičkových rámů pro jízdní kola, je známá nejenom svou unikátní výrobní technologií založenou na trubkách z navíjeného karbonového vlákna, ale také dokonalým lakováním a originálními grafickými provedeními svých výrobků.
Léto pokračuje závodem Segafredo Sahara Race
28. 6. 2022 | Kategorie: MTB
Letní část seriálu Prima CUP pokračuje závodem Segafredo Sahara Race.
Warner Bros. Discovery Sports spouští revoluci v cyklistickém vysílání
27. 6. 2022 | Kategorie: silniční
Společnost Warner Bros. Discovery Sports (WBDS) se v červenci chystá změnit způsob, jakým si miliony fanoušků ve světě* užívají cyklistiku.
Mostecký maraton úspěšně navázal tradici. Zvítězil Adel
27. 6. 2022 | Kategorie: MTB
Severočeská klasika Extrém Bike Most navázala na tradici původních pořadatelů a v sobotu 25. června se uskutečnil 2(1). ročník.
Mistrem na silnici Zahálka, opět triumf Elkov Kasper
27. 6. 2022 | Kategorie: silniční
Mistrem České republiky v silniční cyklistice se stal v Mladé Vožici Matěj Zahálka ze stáje Elkov Kasper.
Dokonalý triumf jezdců Elkov Kasper na MČR v časovce - titul má matador Bárta
24. 6. 2022 | Kategorie: silniční
Naprostým triumfem skončil mistrovský závod elitní kategorie mužů v časovce na trati v Kovářově. Jezdci nejlepší české stáje obsadili prvních pět míst, Jan Bárta vybojoval již svůj sedmý mistrovský trikot v této disciplíně.
Pozvánka Regionem Orlicka 2022
21. 6. 2022 | Kategorie: silniční
Sportovní klub policie Duha Lanškroun připravuje na termín 36. ročník Mezinárodního cyklistického závodu Regionem Orlicka pro kategorii Junior.
Mistrovství republiky v silniční cyklistice s hvězdami na startu
20. 6. 2022 | Kategorie: silniční
Už tento týden zažije domácí cyklistika jeden z velkých vrcholů sezony. V Mladé Vožici a Kovářově se koná společné mistrovství republiky České a Slovenské republiky. A k vidění budou skutečné hvězdy světové silniční cyklistiky.
První Čech na startu nejdelšího cyklistického závodu v Evropě

20. 6. 2022 | Kategorie: ostatní, silniční
Daniel Polman na startu nejdelšího cyklistického závodu v Evropě NorthCape – Tarifa Bike Race 2022.
Představení Stevens 2022 - X Cross
20. 6. 2022 | Kategorie: ostatní
Hamburská značka ve své široké nabídce nezapomíná ani na ucelenou řadu sportovně laděných crossových kol.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►