Za vysvědčení nové dětské kolo – tipy od CykloŠvec

Za vysvědčení nové dětské kolo – tipy od CykloŠvec

Datum vydání: 26. 6. 2019

Už víte, čím letos odměníte celoroční snahu vašich dětí ve škole?

Nové kolo je jedním z nejlepších dárků, především, pokud se chystáte o prázdninách podnikat rodinné výlety. Pomůžeme vám s výběrem, protože letošní nabídka je více než pestrá!
 
Pro sportovní ambice
 
Velice zajímavou řadu kol pro větší děti představuje značka Stevens z německého Hamburku. Výrobce má letité zkušenosti z vrcholového sportu a proto není divu, že se snaží vychovávat i malé závodníky. Sportovně střižená edice Team M a Team RC je toho důkazem. Poznávacím znamením je i závodnické, více křiklavé zbarvení, které bývá u ostatních Stevensů obvykle střídmější. Řada Team jednoduše volá po tom, že chce být vidět, nepřehlédnuta a vždy v čele.
 
    
                    TEAM RC                                                          TEAM RC

Jaké jsou rozdíly mezi Team M a Team RC? Označení M představuje vstupní řadu, která si vystačí s ráfkovými brzdami a nižším modelem vidlice, jenž disponuje u verze 24 také nižším zdvihem (50mm vs. 80mm). Všechny dětské sportovní biky však nesou totožný rámový základ (kromě uchycení brzd) a drtivá většina komponentů je stejných řad. Důkazem zůstává například oblíbená a velmi spolehlivá řada řazení a přesmykačů od Shimana, nesoucí označení Acera. Část ostatního osazení až po ráfky byla dodána přímo od Stevensu, mateřskou značkou Oxygen. Díky tomu si biky Team R a Team RC udržely příznivou cenu. RC zůstává dětským TOP modelem – důkazem jsou například hydraulické kotoučové brzdy Shimano s kotouči 180/160mm.
 
Elegance především

Do školy i na výlety slouží kola Stevens Tour Nexus Girl a domácí Galaxy Lyra. Extra nízké rámy a poměrně vzpřímený, komfortní posed jasně napovídají, že jde o vyloženě dívčí záležitost.
    
                     TOUR NEXUS GIRL                                       LYRA

Stevens Tour Nexus Girl je dokonale stylovou záležitostí. Městský model na 27,5 kolech s rychlým dezénem nechce být ověšen ani žádnou přehazovačkou, proto se systém řazení skryl do zadního náboje a nabízí dohromady 7 převodů. Jde o „převodovku“ od Shimana, model Nexus, kterým se chlubí i samotný název kola. Ač si za sebe stylové záležitosti často nechají i zaplatit, přidává německý Stevens kompletní vybavení, na které mnozí zapomínají – stojánek, nosič, blatníky, kryt řetězu a hlavně LED světla, pro bezpečný pohyb za každého počasí.

Domácí výrobce Galaxy má s dětskými koly do našich měst a vesnic letitou zkušenost. Pokaždé se však snaží zachovat dostupnou cenu. I tak se konstruktérům povedlo načrtnout nový rám z lehké hliníkové slitiny mnohem modernější, než byl jeho předchůdce. Osvědčené komponenty od Nexela, Shimana a Kendy zůstávají zachovány. A pokud zůstaneme u plášťů Kenda, je očividné, že Galaxy Lyra není pouze kolem do městské džungle. Šíře plášťů 1,95 se směle hodí i na polní cesty a do lehkého terénu. 

Hodně parády za nízkou cenu

Nedisponujete zrovna velkým rozpočtem, ale vaše děti si za vysvědčení zaslouží pořádně odměnit? Vybrali jsme ještě dvě dětská kola, a to nejlevnější možnou variantu s odpruženou vidlicí – Galaxy Pavo a jednoduchý, doslova nezničitelný model Rubyod stejného domácího výrobce.

   
 
První zmíněné dětské kolo disponuje plně dospěláckým osazením – na hliníkovém rámu Galaxy Pavo je nasazena odpružená vidlice, přesmykač i přehazovačka, není tak lepší cesty, jak se s těmito komponenty naučit zacházet. Na malé bikery tak čeká spousta zážitků a dohromady 21 převodů.

To dívčí Galaxy Ruby na to jde jinak a zastává více konzervativní přístup k dětskému kolu – co nejodolnější celek pro všechny dětské hry. I přes to dívky nezůstanou ochuzené o poctivé řazení – čeká na ně dohromady 18 převodů.

Pro čistou zábavu

Písecké Galaxy ale disponuje ještě jednou kategorií kol, kterou by byla škoda opomenout. Mluvíme o čistokrevných BMX - kolech pro radost, zábavu a techniku jízdy. Ekonomický model Early Bird a vybavenější Spot jsou nově skladem. Spojuje je extra odolný ocelový rám, vysoká BMX řídítka s hrazdou a dvacetipalcová kola s plášti Kenda, která se nezaleknou ani pumptracku, bikrosky a betonového skateparku.

    

Všechna dětská kola naleznete ZDE.

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

Aktuální novinky a videa

Ohlédnutí za 21. ročníkem World Games of Mountainbiking
15. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Ohlédnutí za 21. ročníkem World Games of Mountainbiking v rakouském Saalbach-Hinterglemm
ŠKODOVÁCKÉ OKRUHY posledním dílem ŠKODA CUPu
15. 9. 2019 | Kategorie: silniční
Seriál Českého poháru mužů na silnici ŠKODA CUP 2019 se blíží do svého závěru. Předposlední sobotu v září, tedy 21. 9. vyvrcholí šestým závodem, kterým bude kritérium v Mladé Boleslavi s názvem ŠKODOVÁCKÉ okruhy.
KoloFogo: Jedna stopa rovná se mnohem víc legrace
11. 9. 2019 | Kategorie: ostatní
S ideou jednostopého vozíku za kolo přišel v roce 2001 německý rámař Florian Weismann.
V Libuši a na Zličíně se rozhodovalo o celkových vítězích TOMKET Pražského MTB poháru 2019!
10. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Pořadatelé TOMKET Pražského MTB poháru se před pořádáním finálových závodů netajili svým záměrem, učinit závěr celoroční soutěže v XCO pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů netradiční a zajímavý.
Zlínská 50 zůstává v lesích nad Zlínem
9. 9. 2019 | Kategorie: MTB
V neděli 29. září v pravé poledne odstartuje ve Zlíně 11. ročník závodu na horských kolech Zlínská 50.
Bábek míří do Tokia s Flowmonem
4. 9. 2019 | Kategorie: dráha
Flowmon Networks prodlužuje spolupráci s cyklistou Tomášem Bábkem.
To nejlepší z Krkonoš! NOVA CUP v Harrachově startuje 14. září
3. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Šestá zastávka seriálu NOVA CUP se uskuteční v Harrachově a účastníci se mají opravdu na co těšit!
Finálové závody TOMKET Pražského MTB poháru 2019 v Libuši a na Zličíně!
3. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Významný víkend čeká bikery, kteří bojují o celkové umístění a unikátní pohár s pražskou dlažební kostkou v TOMKET Pražském MTB poháru 2019.
Cink na MS v Kanadě šestý, Čábelická dvacátá!
1. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Čtvrtý den světového šampionátu v kanadském Mont Sainte-Anne pokračoval závodem žen U23 a elitními kategoriemi žen a mužů.
Stevens Jura ES: I po letech jedinečný univerzál
31. 8. 2019 | Kategorie:
Stevens Jura si v naší kotlině za těch pár let své existence vypracoval pověst dokonalého univerzála, který zvládne náročný maraton i příkrý trail. Doba ale běží a s ní přichází i nové nároky. Jak je na tom letošní verze ES?
Dramatický závod mužů kategorie U23!
31. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Český reprezentant David Zadák vybojoval na světovém šampionátu v kanadském Mont Sainte-Anne 37. místo v závodě mužů kategorie U23.
Brněnský rok sportu pokračuje
30. 8. 2019 | Kategorie: ostatní, silniční
III. ČESKOSLOVENSKÉ VŠECYKLISTICKÉ HRY jako pocta 150. výročí prvních cyklistických závodů.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►