Za vysvědčení nové dětské kolo – tipy od CykloŠvec

Za vysvědčení nové dětské kolo – tipy od CykloŠvec

Datum vydání: 26. 6. 2019

Už víte, čím letos odměníte celoroční snahu vašich dětí ve škole?

Nové kolo je jedním z nejlepších dárků, především, pokud se chystáte o prázdninách podnikat rodinné výlety. Pomůžeme vám s výběrem, protože letošní nabídka je více než pestrá!
 
Pro sportovní ambice
 
Velice zajímavou řadu kol pro větší děti představuje značka Stevens z německého Hamburku. Výrobce má letité zkušenosti z vrcholového sportu a proto není divu, že se snaží vychovávat i malé závodníky. Sportovně střižená edice Team M a Team RC je toho důkazem. Poznávacím znamením je i závodnické, více křiklavé zbarvení, které bývá u ostatních Stevensů obvykle střídmější. Řada Team jednoduše volá po tom, že chce být vidět, nepřehlédnuta a vždy v čele.
 
    
                    TEAM RC                                                          TEAM RC

Jaké jsou rozdíly mezi Team M a Team RC? Označení M představuje vstupní řadu, která si vystačí s ráfkovými brzdami a nižším modelem vidlice, jenž disponuje u verze 24 také nižším zdvihem (50mm vs. 80mm). Všechny dětské sportovní biky však nesou totožný rámový základ (kromě uchycení brzd) a drtivá většina komponentů je stejných řad. Důkazem zůstává například oblíbená a velmi spolehlivá řada řazení a přesmykačů od Shimana, nesoucí označení Acera. Část ostatního osazení až po ráfky byla dodána přímo od Stevensu, mateřskou značkou Oxygen. Díky tomu si biky Team R a Team RC udržely příznivou cenu. RC zůstává dětským TOP modelem – důkazem jsou například hydraulické kotoučové brzdy Shimano s kotouči 180/160mm.
 
Elegance především

Do školy i na výlety slouží kola Stevens Tour Nexus Girl a domácí Galaxy Lyra. Extra nízké rámy a poměrně vzpřímený, komfortní posed jasně napovídají, že jde o vyloženě dívčí záležitost.
    
                     TOUR NEXUS GIRL                                       LYRA

Stevens Tour Nexus Girl je dokonale stylovou záležitostí. Městský model na 27,5 kolech s rychlým dezénem nechce být ověšen ani žádnou přehazovačkou, proto se systém řazení skryl do zadního náboje a nabízí dohromady 7 převodů. Jde o „převodovku“ od Shimana, model Nexus, kterým se chlubí i samotný název kola. Ač si za sebe stylové záležitosti často nechají i zaplatit, přidává německý Stevens kompletní vybavení, na které mnozí zapomínají – stojánek, nosič, blatníky, kryt řetězu a hlavně LED světla, pro bezpečný pohyb za každého počasí.

Domácí výrobce Galaxy má s dětskými koly do našich měst a vesnic letitou zkušenost. Pokaždé se však snaží zachovat dostupnou cenu. I tak se konstruktérům povedlo načrtnout nový rám z lehké hliníkové slitiny mnohem modernější, než byl jeho předchůdce. Osvědčené komponenty od Nexela, Shimana a Kendy zůstávají zachovány. A pokud zůstaneme u plášťů Kenda, je očividné, že Galaxy Lyra není pouze kolem do městské džungle. Šíře plášťů 1,95 se směle hodí i na polní cesty a do lehkého terénu. 

Hodně parády za nízkou cenu

Nedisponujete zrovna velkým rozpočtem, ale vaše děti si za vysvědčení zaslouží pořádně odměnit? Vybrali jsme ještě dvě dětská kola, a to nejlevnější možnou variantu s odpruženou vidlicí – Galaxy Pavo a jednoduchý, doslova nezničitelný model Rubyod stejného domácího výrobce.

   
 
První zmíněné dětské kolo disponuje plně dospěláckým osazením – na hliníkovém rámu Galaxy Pavo je nasazena odpružená vidlice, přesmykač i přehazovačka, není tak lepší cesty, jak se s těmito komponenty naučit zacházet. Na malé bikery tak čeká spousta zážitků a dohromady 21 převodů.

To dívčí Galaxy Ruby na to jde jinak a zastává více konzervativní přístup k dětskému kolu – co nejodolnější celek pro všechny dětské hry. I přes to dívky nezůstanou ochuzené o poctivé řazení – čeká na ně dohromady 18 převodů.

Pro čistou zábavu

Písecké Galaxy ale disponuje ještě jednou kategorií kol, kterou by byla škoda opomenout. Mluvíme o čistokrevných BMX - kolech pro radost, zábavu a techniku jízdy. Ekonomický model Early Bird a vybavenější Spot jsou nově skladem. Spojuje je extra odolný ocelový rám, vysoká BMX řídítka s hrazdou a dvacetipalcová kola s plášti Kenda, která se nezaleknou ani pumptracku, bikrosky a betonového skateparku.

    

Všechna dětská kola naleznete ZDE.

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 Aktuální novinky a videa

Registrace ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru bude spuštěna ve čtvrtek 28.5. v 11:00 hodin!
27. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Online registrace ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru bude spuštěna ve čtvrtek 28. května 2020 v 11:00 hodin.
Stevens Jihočeský MTB pohár 2020
26. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Stevens Jihočeský MTB pohár se pojede i v letošním roce.
Trénink na trase ŠKODA AUTO Sázava s Ondřejem Cinkem
24. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Zveme tě v sobotu 6. června na tréninkovou projížďku a kontrolu trasy ŠKODA AUTO Sázava.
STEVENS JURA 2020: Plně nabito i v základu
24. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Pořídit si základní specifikaci kola často přináší mnoho kompromisů, se kterými se cyklista musí smířit a oželené si časem dokoupit.
Kulhavý zdolal Everest za deset hodin, pro Českou olympijskou nadaci pomohl vybrat zatím čtvrt milionu
23. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Potřinácté vystoupal na Lysou horu, tentokrát dojel až na úplný vrchol, kde na něj čekali všichni parťáci, řada přátel i kolemjdoucích. Bylo 17:32 a olympijský vítěz v cross country na horských kolech Jaroslav Kulhavý právě dokončil svůj „výstup na Everest“.
Metrostav handy cyklo maraton se nevzdává ani letos!
21. 5. 2020 | Kategorie: ostatní
Již 28. července 2020 odstartuje jeden z nejdelších cyklistických závodů v Česku. Oproti předchozím ročníkům bude ten letošní zcela výjimečný nejen pro závodní týmy svým průběhem, ale také pro fanoušky, kteří budou moci sledovat celou akci on-line.
Biker Kulhavý pojede na kole na „Everest“, aby pomohl sportovat dětem. Zapojit se na dálku může každý
21. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Na start se postaví v půl šesté ráno. Třináctkrát za jeden den bude v pátek 22. května 2020 stoupat na vrchol Lysé hory, dominanty Beskyd.
ŠKODA TOMKET Pražský MTB pohár odstartuje 7.6.!
21. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Osmý ročník ŠKODA TOMKET Pražský MTB pohár zahájí „coronavirovou“ sezónu 2020 v neděli 7. června v Beckově.
Cyklovýzva: 1. Zatloukal, 3. Tlamka!
18. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Slibně vstoupili junioři týmu NUTREND SPECIALIED Racing do sezóny 2020 po nucené, coronavirové pauze.
NOVA CUP 2020 odstartuje 13. června závodem ŠKODA AUTO Sázava!
14. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Na start prvního závodu seriálu NOVA CUP 2020 si museli příznivci cyklistiky počkat déle než bývá zvykem. Nyní můžeme s radostí oznámit, že seriál započne 13. června ve středočeské Sázavě!
Vídeň pokračuje v intenzivní výstavbě cyklostezek
14. 5. 2020 | Kategorie: ostatní
Vídeň chce cyklistickou dopravu po městě udělat ještě snazší a bezpečnější.
Novinka: Shimano DEORE M6100
10. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Podívejte se na unboxing nové dvanácti rychlostní sady Shimano Deore.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►