Za vysvědčení nové dětské kolo – tipy od CykloŠvec

Za vysvědčení nové dětské kolo – tipy od CykloŠvec

Datum vydání: 26. 6. 2019

Už víte, čím letos odměníte celoroční snahu vašich dětí ve škole?

Nové kolo je jedním z nejlepších dárků, především, pokud se chystáte o prázdninách podnikat rodinné výlety. Pomůžeme vám s výběrem, protože letošní nabídka je více než pestrá!
 
Pro sportovní ambice
 
Velice zajímavou řadu kol pro větší děti představuje značka Stevens z německého Hamburku. Výrobce má letité zkušenosti z vrcholového sportu a proto není divu, že se snaží vychovávat i malé závodníky. Sportovně střižená edice Team M a Team RC je toho důkazem. Poznávacím znamením je i závodnické, více křiklavé zbarvení, které bývá u ostatních Stevensů obvykle střídmější. Řada Team jednoduše volá po tom, že chce být vidět, nepřehlédnuta a vždy v čele.
 
    
                    TEAM RC                                                          TEAM RC

Jaké jsou rozdíly mezi Team M a Team RC? Označení M představuje vstupní řadu, která si vystačí s ráfkovými brzdami a nižším modelem vidlice, jenž disponuje u verze 24 také nižším zdvihem (50mm vs. 80mm). Všechny dětské sportovní biky však nesou totožný rámový základ (kromě uchycení brzd) a drtivá většina komponentů je stejných řad. Důkazem zůstává například oblíbená a velmi spolehlivá řada řazení a přesmykačů od Shimana, nesoucí označení Acera. Část ostatního osazení až po ráfky byla dodána přímo od Stevensu, mateřskou značkou Oxygen. Díky tomu si biky Team R a Team RC udržely příznivou cenu. RC zůstává dětským TOP modelem – důkazem jsou například hydraulické kotoučové brzdy Shimano s kotouči 180/160mm.
 
Elegance především

Do školy i na výlety slouží kola Stevens Tour Nexus Girl a domácí Galaxy Lyra. Extra nízké rámy a poměrně vzpřímený, komfortní posed jasně napovídají, že jde o vyloženě dívčí záležitost.
    
                     TOUR NEXUS GIRL                                       LYRA

Stevens Tour Nexus Girl je dokonale stylovou záležitostí. Městský model na 27,5 kolech s rychlým dezénem nechce být ověšen ani žádnou přehazovačkou, proto se systém řazení skryl do zadního náboje a nabízí dohromady 7 převodů. Jde o „převodovku“ od Shimana, model Nexus, kterým se chlubí i samotný název kola. Ač si za sebe stylové záležitosti často nechají i zaplatit, přidává německý Stevens kompletní vybavení, na které mnozí zapomínají – stojánek, nosič, blatníky, kryt řetězu a hlavně LED světla, pro bezpečný pohyb za každého počasí.

Domácí výrobce Galaxy má s dětskými koly do našich měst a vesnic letitou zkušenost. Pokaždé se však snaží zachovat dostupnou cenu. I tak se konstruktérům povedlo načrtnout nový rám z lehké hliníkové slitiny mnohem modernější, než byl jeho předchůdce. Osvědčené komponenty od Nexela, Shimana a Kendy zůstávají zachovány. A pokud zůstaneme u plášťů Kenda, je očividné, že Galaxy Lyra není pouze kolem do městské džungle. Šíře plášťů 1,95 se směle hodí i na polní cesty a do lehkého terénu. 

Hodně parády za nízkou cenu

Nedisponujete zrovna velkým rozpočtem, ale vaše děti si za vysvědčení zaslouží pořádně odměnit? Vybrali jsme ještě dvě dětská kola, a to nejlevnější možnou variantu s odpruženou vidlicí – Galaxy Pavo a jednoduchý, doslova nezničitelný model Rubyod stejného domácího výrobce.

   
 
První zmíněné dětské kolo disponuje plně dospěláckým osazením – na hliníkovém rámu Galaxy Pavo je nasazena odpružená vidlice, přesmykač i přehazovačka, není tak lepší cesty, jak se s těmito komponenty naučit zacházet. Na malé bikery tak čeká spousta zážitků a dohromady 21 převodů.

To dívčí Galaxy Ruby na to jde jinak a zastává více konzervativní přístup k dětskému kolu – co nejodolnější celek pro všechny dětské hry. I přes to dívky nezůstanou ochuzené o poctivé řazení – čeká na ně dohromady 18 převodů.

Pro čistou zábavu

Písecké Galaxy ale disponuje ještě jednou kategorií kol, kterou by byla škoda opomenout. Mluvíme o čistokrevných BMX - kolech pro radost, zábavu a techniku jízdy. Ekonomický model Early Bird a vybavenější Spot jsou nově skladem. Spojuje je extra odolný ocelový rám, vysoká BMX řídítka s hrazdou a dvacetipalcová kola s plášti Kenda, která se nezaleknou ani pumptracku, bikrosky a betonového skateparku.

    

Všechna dětská kola naleznete ZDE.

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
   


Aktuální novinky a videa

Freerider přeskočil přes peloton Tour de France
17. 7. 2019 | Kategorie: ostatní
Podívejte se na video, ve kterém francouzský freerider Valentin Anouilh v úvodu 10. etapy Tour de France ze Saint-Flour do Albi přeskočil peloton.
Nejzajímavější kola na Tour de France
16. 7. 2019 | Kategorie: silniční
Prohlédněte si nejzajímavější kola na Tour de France.
Junioři se prosadili na GP Patton a GP Luxembourg
15. 7. 2019 | Kategorie: silniční
Reprezentační výběr juniorů ve složení Jakub Bouček, Filip Řeha, Bruno Stoček, Jakub Hník, Karel Camrda a Karel Macan se zúčastnil dvou jednorázových závodů.
SP Les Gets: Cink pátý, Čábelická osmnáctá!
14. 7. 2019 | Kategorie: MTB
Český reprezentant Ondřej Cink vybojoval nejlepší výsledek sezony, když skončil na Světovém poháru horských kol v olympijském cross country v Les Gets na pátém místě.
Výzva pouště! To je Segafredo Sahara Race!
12. 7. 2019 | Kategorie: MTB, ostatní
Cyklistické, běžecké, dětské a noční závody, kempování i koupání. Taková lákadla nabízí blížící se závod Segafredo Sahara Race, jenž se odehraje první srpnový víkend od 2. – 3. 8. 2019.
Galaxy Skylab 29": Ideální kolo
11. 7. 2019 | Kategorie: MTB
Co si představíte pod pojmem ideální kolo?
Ultramaratonec Daniel Polman hostem Lucie Výborné
11. 7. 2019 | Kategorie: ostatní, silniční
Poslechněte si účastníka RAAM, Daniela Polmana, který byl hostem Lucie Výborné na Radiožurnálu.
Tour de France: Poslední kilometr 5. etapy
10. 7. 2019 | Kategorie: silniční
Peter Sagan vyhrál na Tour de France pátou etapu. Podívejte se na poslední kilometr.
Pozvánka na Regionem Orlicka Lanškroun 2019
9. 7. 2019 | Kategorie: silniční
Pozvánka na 32. ročník mezinárodního cyklistického závodu REGIONEM ORLICKA, který se uskuteční ve dnech 2.8.– 4.8.2019.
Petr Leták: Vydal jsem se za svým snem
7. 7. 2019 | Kategorie: MTB
Podívejte se na závody světového poháru v enduru trochu jinak.
Cink na SP v Andoře na desátém místě!
7. 7. 2019 | Kategorie: MTB
Ondřej Cink bojoval ve Vallnordu o premiérový triumf na Světovém poháru horských kol, v závěru ho však omezily zdravotní potíže a závod dokončil na desátém místě.
Kolo Petra Sagana - S-Works Venge Disc | Tour de France 2019
7. 7. 2019 | Kategorie: silniční
Prohlédněte si kolo Petra Sagana, na kterém absolvuje právě probíhající Tour de France.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►