Za český mtb tým bude závodit slovinská hvězda Tanja Žakelj

Za český mtb tým bude závodit slovinská hvězda Tanja Žakelj

Datum vydání: 27. 1. 2023

Nejlepší česká mtb stáj GAPP System – KOLOFIX MTB Racing Team do nové sezony výrazně posílila. Její řady rozšířila zahraniční hvězda Slovinka Tanja Žakelj, která už vyhrála Světový pohár 2013 a je také dvojnásobnou Mistryní Evropy v kategorii XC.

V českém cyklistickém světě je účast špičkového zahraničního cyklisty opravdovým průlomem. Zkušená Slovinka vytvoří silné duo s nejlepší českou bikerkou Jitkou Čábelickou. Pro obě jde o nový impuls, který by jim měl pomoci k co nejlepším výsledkům v letošním Světovém poháru a zároveň kvalitní účastni na olympiádě v Paříži 2024.

GAPP Systém – KOLOFIX MTB Racing Team zároveň nově přesedlal ze značky kol Cannondale na Giant /LIV (kola pro ženy). Mezinárodní gigant se sídlem na Tchaj-wanu je největším výrobcem kvalitních kol na světě a už dlouho úspěšně působí v nejvyšších soutěžích silničních a horských kol.
 

Česká, dnes už mezinárodní stáj, se zároveň rozdělí na dvě skupiny. TOP tým pro závody Světového poháru a další špičkové soutěže ve složení Tanja Žakelj, Jitka Čábelická, Jan Škarnitzl a Lukáš Kobes čeká letos 11 náročných závodních víkendů. Už na konci února pojedou první soutěž kategorie HC ve španělském Bagnoles.

Druhá, podpůrná část týmu, složená z mladších talentů, bude zatím závodit v nižších soutěžích převážně v ČR.

„Moc se těším na nové působiště a závodění s Jitkou, myslím, že nám oběma to hodně pomůže. Ráda bych jezdila v nejužší světové špičce a vybojovala si účast už na své čtvrté olympiádě,“ svěřila se Tanja Žakelj.

Od tréninku a závodění se Slovinkou v jedné stáji si hodně slibuje i Jitka Čábelická.

„Chci jezdit ve Světovém poháru stabilně do první dvacítky, ráda bych si vybojovala nejsilnější pozici u nás a příští rok pak Paříž,“ zdůraznila.

Petr Kuliš, ředitel hlavního sponzora GAPP System, řekl, že pro něj důležité nejsou jen jednotlivé výsledky, ale i práce s mladými talenty, kteří posouvají  cyklistickou základnu v Česku kupředu. „Líbí se nám dlouhodobé partnerství, vytváření zázemí a věříme, že další snažení týmu vygraduje na olympiádě 2024 v Paříži.“

Českou závodní stáj podporuje i největší řetězec servisů kol nejen v Česku, ale v celé střední Evropě - KOLOFIX, který má 15 stálých poboček. Řídí ho bývalý závodník a reprezentační mechanik Pavel Čábelický, který je zároveň i šéfem GAPP System – KOLOFIX MTB Racing Teamu. 
 
Zdroj: TZ 
GAPP System – KOLOFIX MTB Racing Team, foto: Michal Červený


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Jízda pro Paříž. Podpořte v Mikulově handicapované sportovce
22. 9. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Na závěrečné zastávce seriálu Prima CUP, kterým je 7. října Škoda Auto Mikulov, podpoří charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ projekt Jízda pro Paříž.
Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční mistrovství Evropy do Nizozemska
19. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Téměř maximální možné zastoupení v každé kategorii bude mít česká silniční cyklistika na mistrovství Evropy, které se koná od 20. do 24. září v nizozemském Drenthe. Celkem by se v akci mělo představit přes 30 českých reprezentantů.
Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě
18. 9. 2023 | Kategorie:
Cyklisté ATT Investments se mimořádně zviditelnili i na právě skončeném etapovém závodě kategorie 2.1, 67. ročníku Okolo Slovenska.
Sluníčko, Krkonoše a kolo. To byla kombinace závodu ČEZ Harrachov
17. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Krásné slunečné počasí, Krkonoše a stovky spokojených úsměvů. Tak by se dal ve zkratce popsat další díl závodu Prima CUP, kterým byl v sobotu 16. září ČEZ Harrachov.
Ohlédnutí za 10. ročníkem Okolo jižních Čech
15. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Letošní ročník mezinárodního cyklistického závodu Okolo jižních Čech kategorie UCI 2.2 postrádal jízdu proti chronometru, což ale nijak nevadilo.
Jak vybrat gravel kolo
15. 9. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel kola neboli gravelbiky jsou do našich podmínek naprosto geniální.
Gočárovy schody tradičně 28. září. Závodníci zdolají schody i řeku Orlici
12. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ZP 211 Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové. Na devátém ročníku sportovní akce závodí děti, amatéři i profesionálové včetně českých reprezentantů.
Maraton v Harrachově 16. září opět nadchne
9. 9. 2023 | Kategorie:
Je tu opět osvědčený maratonský Harrachov. Po Českém poháru v olympijském cross country se v biatlonovém areálu Na Kolečku 16. září uskuteční v pořadí sedmý závod seriálu Prima CUP, kterým je ČEZ Harrachov.
Prestižní soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ovládnul AUTHOR Team Stupno!
8. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek AUTHOR Team Stupno se stal celkovým vítězem ŠKODA Pražského MTB poháru za rok 2023. Rozhodnul o tom finálový závod v Libuši – Písnici „O pohár Městské části Praha Libuš“.
Sokolovská S 24: I cyklističtí šílenci mají své mistrovství
8. 9. 2023 | Kategorie: ostatní, silniční
O víkendu 2. až 3. září se v oblasti jezera Michal u Sokolova odehrál 5. ročník MTB závodů na 12 a 24 hodin.
To nejlepší na závěr. Cyklistická sezóna končí v Mikulově
5. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slunce, víno, žádná nuda, tak vyraz do Mikulova! Konec cyklistické sezony se blíží, ale ještě než uložíte kola k zimnímu spánku, vyrazte s námi na závěrečný v pořadí dvanáctý závod seriálu Prima CUP.
Paříž-Brest-Paříž: První česká účastnice v cíli nejstaršího cyklistického podniku světa
5. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Amatérská vytrvalostní cyklistka Katka Rusá se stala první Češkou v cíli 1,200 km dlouhé trasy z hlavního města Francie do bretaňského Brestu a zpět.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►