Za český mtb tým bude závodit slovinská hvězda Tanja Žakelj

Za český mtb tým bude závodit slovinská hvězda Tanja Žakelj

Datum vydání: 27. 1. 2023

Nejlepší česká mtb stáj GAPP System – KOLOFIX MTB Racing Team do nové sezony výrazně posílila. Její řady rozšířila zahraniční hvězda Slovinka Tanja Žakelj, která už vyhrála Světový pohár 2013 a je také dvojnásobnou Mistryní Evropy v kategorii XC.

V českém cyklistickém světě je účast špičkového zahraničního cyklisty opravdovým průlomem. Zkušená Slovinka vytvoří silné duo s nejlepší českou bikerkou Jitkou Čábelickou. Pro obě jde o nový impuls, který by jim měl pomoci k co nejlepším výsledkům v letošním Světovém poháru a zároveň kvalitní účastni na olympiádě v Paříži 2024.

GAPP Systém – KOLOFIX MTB Racing Team zároveň nově přesedlal ze značky kol Cannondale na Giant /LIV (kola pro ženy). Mezinárodní gigant se sídlem na Tchaj-wanu je největším výrobcem kvalitních kol na světě a už dlouho úspěšně působí v nejvyšších soutěžích silničních a horských kol.
 

Česká, dnes už mezinárodní stáj, se zároveň rozdělí na dvě skupiny. TOP tým pro závody Světového poháru a další špičkové soutěže ve složení Tanja Žakelj, Jitka Čábelická, Jan Škarnitzl a Lukáš Kobes čeká letos 11 náročných závodních víkendů. Už na konci února pojedou první soutěž kategorie HC ve španělském Bagnoles.

Druhá, podpůrná část týmu, složená z mladších talentů, bude zatím závodit v nižších soutěžích převážně v ČR.

„Moc se těším na nové působiště a závodění s Jitkou, myslím, že nám oběma to hodně pomůže. Ráda bych jezdila v nejužší světové špičce a vybojovala si účast už na své čtvrté olympiádě,“ svěřila se Tanja Žakelj.

Od tréninku a závodění se Slovinkou v jedné stáji si hodně slibuje i Jitka Čábelická.

„Chci jezdit ve Světovém poháru stabilně do první dvacítky, ráda bych si vybojovala nejsilnější pozici u nás a příští rok pak Paříž,“ zdůraznila.

Petr Kuliš, ředitel hlavního sponzora GAPP System, řekl, že pro něj důležité nejsou jen jednotlivé výsledky, ale i práce s mladými talenty, kteří posouvají  cyklistickou základnu v Česku kupředu. „Líbí se nám dlouhodobé partnerství, vytváření zázemí a věříme, že další snažení týmu vygraduje na olympiádě 2024 v Paříži.“

Českou závodní stáj podporuje i největší řetězec servisů kol nejen v Česku, ale v celé střední Evropě - KOLOFIX, který má 15 stálých poboček. Řídí ho bývalý závodník a reprezentační mechanik Pavel Čábelický, který je zároveň i šéfem GAPP System – KOLOFIX MTB Racing Teamu. 
 
Zdroj: TZ 
GAPP System – KOLOFIX MTB Racing Team, foto: Michal Červený


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Úvodní závod ŠKODA CUP 2023 Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš ovládl Pavel Kelemen
27. 3. 2023 | Kategorie: silniční
Český pohár na silnici, který se jezdí pod názvem ŠKODA CUP, odstartoval v něděli 26.3. ve Velké Bíteši.
Středočeský kraj buduje rozsáhlou síť cyklostezek
23. 3. 2023 | Kategorie: ostatní
Řada turisticky atraktivních míst ve Středočeském kraji je dostupná, díky rozšiřující se síti cyklotras, i z nádraží.  Kraj navíc, historicky poprvé, podpoří budování cyklistické infrastruktury – chce nechat postavit cyklověže a cykloboxy. Co dalšího chystá?
Dosáhnete v předklonu na zem? Zkrácené svaly stojí za mnoha problémy v těle
21. 3. 2023 | Kategorie: ostatní
Nedosáhnete v předklonu rukama na zem? Na vině jsou zkrácené svaly na zadní straně stehen – tzv. hamstringy. Problému si většina sedící populace všimne až ve chvíli, kdy se zřetězí do bolesti zad a hlavy.
Čábelická a Cink vítězi 1. kola ŠKODA Pražského MTB poháru v Motole!
20. 3. 2023 | Kategorie: MTB
Čeští reprezentanti Jitka Čábelická a Ondřej Cink ovládli v hlavních kategoriích úvodní kolo ŠKODA Pražského MTB poháru, který se uskutečnil v lokalitě Traily Motol - „Jízda pod napětím“.
Vše pro profesionály, rodiny s dětmi i začínající cyklisty: Cyklistickou sezónu zahájí veletrh FOR BIKES 2023
15. 3. 2023 | Kategorie: ostatní
Veletrh cyklistiky FOR BIKES bude už potřinácté unikátní přehlídkou nových modelů kol i kompletního cyklo sortimentu tuzemských a zahraničních značek.
Okolo jižních Čech 2022
14. 3. 2023 | Kategorie: silniční
Okolo jižních Čech je mezinárodní cyklistický etapový závod, který je součástí Světového poháru v silniční cyklistice a tedy v kategorii závodů mezinárodní cyklistické federace UCI 2.2.
ŠKODA Pražský MTB pohár startuje v neděli 19. března
13. 3. 2023 | Kategorie: MTB
Je nepsaným pravidlem české bikové scény, že úvodní podnik ŠKODA Pražského MTB poháru každoročně zahajuje tuzemskou závodní sezónu v olympijském XCO.
Přihlas se včas na mistrovství ČR v maratonu!
10. 3. 2023 | Kategorie: MTB
Maratonský šampionát se uskuteční 30. dubna ve Stolových horách. Přihlas se na závod ČEZ Stolové hory již teď a nepromeškej jednu z nejsledovanějších bikových událostí u nás.   
ŠKODA CUP 2023 bude mít sedm závodů včetně tří nových
7. 3. 2023 | Kategorie: silniční
Český pohár v silniční cyklistice ŠKODA CUP bude mít v letošní sezoně sedm závodů, přičemž tři pořadatelé jsou úplně noví. Seriál začne tradiční klasikou Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš 26.3. a vyvrcholí finálovým kláním 24.9. v Lovosicích.
V Praze se uskutečnil kongres Evropské cyklistické federace!
5. 3. 2023 | Kategorie: ostatní
Český svaz cyklistiky o tomto víkendu (3.3. až 5.3.2023) přivítal kongres Evropské cyklistické unie (UEC) v OREA Hotels Pyramida. Kongresu se zúčastnili vrchní zástupci 45 evropských cyklistických federací včetně vedení Evropské a Mezinárodní cyklistické unie (UCI).
Stevens San Remo - velmi solidní základ
5. 3. 2023 | Kategorie: silniční
Základní silniční model v nabídce hamburské značky - SAN REMO rozhodně neznamená, že by se měl za něco stydět. P
Prima CUP odstartuje v Hradci Králové 15. dubna
28. 2. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Město Hradec Králové se stane již po několikáté místem, kde 15. dubna odstartují stovky účastníků z celé České republiky cyklistickou sezonu závodem Decathlon Hradec Králové.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►