Za český mtb tým bude závodit slovinská hvězda Tanja Žakelj

Za český mtb tým bude závodit slovinská hvězda Tanja Žakelj

Datum vydání: 27.01.2023

Nejlepší česká mtb stáj GAPP System – KOLOFIX MTB Racing Team do nové sezony výrazně posílila. Její řady rozšířila zahraniční hvězda Slovinka Tanja Žakelj, která už vyhrála Světový pohár 2013 a je také dvojnásobnou Mistryní Evropy v kategorii XC.

V českém cyklistickém světě je účast špičkového zahraničního cyklisty opravdovým průlomem. Zkušená Slovinka vytvoří silné duo s nejlepší českou bikerkou Jitkou Čábelickou. Pro obě jde o nový impuls, který by jim měl pomoci k co nejlepším výsledkům v letošním Světovém poháru a zároveň kvalitní účastni na olympiádě v Paříži 2024.

GAPP Systém – KOLOFIX MTB Racing Team zároveň nově přesedlal ze značky kol Cannondale na Giant /LIV (kola pro ženy). Mezinárodní gigant se sídlem na Tchaj-wanu je největším výrobcem kvalitních kol na světě a už dlouho úspěšně působí v nejvyšších soutěžích silničních a horských kol.
 

Česká, dnes už mezinárodní stáj, se zároveň rozdělí na dvě skupiny. TOP tým pro závody Světového poháru a další špičkové soutěže ve složení Tanja Žakelj, Jitka Čábelická, Jan Škarnitzl a Lukáš Kobes čeká letos 11 náročných závodních víkendů. Už na konci února pojedou první soutěž kategorie HC ve španělském Bagnoles.

Druhá, podpůrná část týmu, složená z mladších talentů, bude zatím závodit v nižších soutěžích převážně v ČR.

„Moc se těším na nové působiště a závodění s Jitkou, myslím, že nám oběma to hodně pomůže. Ráda bych jezdila v nejužší světové špičce a vybojovala si účast už na své čtvrté olympiádě,“ svěřila se Tanja Žakelj.

Od tréninku a závodění se Slovinkou v jedné stáji si hodně slibuje i Jitka Čábelická.

„Chci jezdit ve Světovém poháru stabilně do první dvacítky, ráda bych si vybojovala nejsilnější pozici u nás a příští rok pak Paříž,“ zdůraznila.

Petr Kuliš, ředitel hlavního sponzora GAPP System, řekl, že pro něj důležité nejsou jen jednotlivé výsledky, ale i práce s mladými talenty, kteří posouvají  cyklistickou základnu v Česku kupředu. „Líbí se nám dlouhodobé partnerství, vytváření zázemí a věříme, že další snažení týmu vygraduje na olympiádě 2024 v Paříži.“

Českou závodní stáj podporuje i největší řetězec servisů kol nejen v Česku, ale v celé střední Evropě - KOLOFIX, který má 15 stálých poboček. Řídí ho bývalý závodník a reprezentační mechanik Pavel Čábelický, který je zároveň i šéfem GAPP System – KOLOFIX MTB Racing Teamu. 
 
Zdroj: TZ 
GAPP System – KOLOFIX MTB Racing Team, foto: Michal Červený


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Shimano představilo nejnovější elektrickou gravel sadu GRX Di2
29.05.2024 | Kategorie: cyklokros, ostatní
Shimano, světový lídr v oblasti cyklistických komponentů, představil svou nejnovější sadu GRX Di2 12-speed, která je speciálně navržena pro gravel cyklistiku. Tato sada přináší řadu inovací a vylepšení, které posouvají hranice toho, co je možné na gravelovém kole dosáhnout.
Prima CUP: Třetí závod vyhrál Filip Rydval
29.05.2024 | Kategorie: MTB
Třetí závod cyklistického seriálu Prima CUP odstartoval v neděli 26. května v Machově na Náchodsku.
Stevens 5X - elegantní a pohodlný společník
28.05.2024 | Kategorie: ostatní
Čistý vzhled modelu Stevens 5X je přímočarý a zároveň pohodlný - díky lehkému hliníkovému rámu s třikrát zeslabovanými trubkami a precizně vyladěné odpružené vidlici Suntour NXC-D s lockoutem.
AKCE TÝDNE: Nejvýhodnější týdenní nabídky (27.5-2.6.2024)
27.05.2024 | Kategorie:
Vítejte v novém týdnu plném neodolatelných slev! Přinášíme Vám exkluzivní výběr nejlepších nabídek, které si nesmíte nechat ujít. Objevujte s námi ty nejzajímavější produkty, které splní všechna Vaše očekávání a ještě více.
Pidcock a Ferrand-Prévot ovládli Nové Město, Češi zářili v maratonu
26.05.2024 | Kategorie: MTB
Thomas Pidcock a Pauline Ferrand-Prévot si v neděli připsali triumfy v závodech XCO na horských kolech v rámci Světového poháru v Novém Městě na Moravě.
» více novinek a videí