Z Polska si ATT Investments odváží bílý a zelený dres

Z Polska si ATT Investments odváží bílý a zelený dres

Datum vydání: 03.07.2023

V závěrečné etapě Solidarnosci sice cyklisté ATT Investments přišli o prvenství v soutěži týmů a Mihkel Räim vypadl z první desítky, ale v ní estonského závodníka nahradil Matúš Štoček.


Tomáš Jakoubek udržel jak bílý, tak zelený dres. Za vyhranou etapu, další umístění na pódiu a v top deset v konečné klasifikaci připsali jezdci českého týmu do své letošní bohaté sbírky dalších 11 bodů.

I závěrečná pátá etapa Course Cycliste de Solidarnosc et des Champions Olympiques (2.2) byla rovinatá. Skončila soubojem sprinterů, ale zdaleka ne všech ze startovní listiny. Peloton se totiž v průběhu etapy dělil a do cíle jako první dorazila necelá čtyřicítka závodníků. V ní měly pouze čtyři týmy minimálně po třech závodnících. ATT Investments měl vpředu Gerta Kivistika a Matúše Štočka. 

„Bylo to docela divoké, jelo se hodně rychle, spousta defektů. Postihl i Mihkela (Räim) a v dost nevhodnou chvíli, kdy se jela v první skupině totální řezanka a než jsme mu mohli poskytnout pomoc, tak přestože na něj někteří kluci počkali, dopředu se už nepodařilo ho dovézt,“ vysvětlil Jarda Friede, proč Mihkel přišel o své umístění v první desítce.

Přitom etapa začala nadějně, na první rychlostní prémii získal Mihkel vteřinu za 3. místo a plnil tak zadání pokusit se posunout v celkovém pořadí víc dopředu z průběžného 6. místa.

Gert Kivistik a Matúš Štoček v první skupině bránili oba dresy Tomáš Jakoubka tím, že poslední prémií projeli na prvních dvou místech.
 

Matúš Štoček se posunul na konečné 9. místo. V druhé desítce se umístili Gert Kivistik (14.) a Mihkel Räim (19.).
 

V jednotlivých etapách se jezdci ATT Investments ve dvou případech postavili na stupně vítězů. Mihkel Räim se v úvodní etapě prosadil na 3. místo,  Tomáš Jakoubek třetí etapu vyhrál! Pavel Kelemen přidal ještě dvě další umístění do desítky, konkrétně 6. a 7. místo.
 

Tomáš Jakoubek si z Polska odváží dva dresy. Bílý v bodovací soutěži a zelený v soutěži aktivity!

V soutěži týmů obsadil ATT Investments 3. místo.
 

Kluci jezdili aktivně, o čemž vypovídá mj. počet bonifikačních vteřin, které získali na prémiích a v cíli. Dohromady jich v konkurenci 28 týmů posbírali 33 a v tomto ohledu nebylo úspěšnějšího týmu. Sečteno podtrženo, do letošní sbírky přidali další 11 UC bodů.

 
Zdroj: TZ ATT Investments, foto: Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Specialized Chisel FS: Lehké plně odpružené horské kolo z lehké slitiny
20.06.2024 | Kategorie: MTB
Specialized přichází s dalším premiovým modelem z lehké slitiny – novým Chisel FS, který přináší plně odpruženou variantu oblíbeného modelu Chisel. 
Objevte Livigno: 1 500 km turistických tras v srdci italských Alp
19.06.2024 | Kategorie: ostatní
Livigno, ležící v malebném prostředí italských Alp, láká milovníky přírody, aby prozkoumali rozsáhlou síť místních turistických stezek. Tento region, často přezdívaný „Malý Tibet“, se pyšní 1 500 kilometry tras, které se vinou nedotčenými lesy a alpskými loukami, a nabízejí osvěžující únik do náruče přírody.
Petr Kaltofen: Očekávám zajímavý souboj nejlepších
19.06.2024 | Kategorie: silniční
Reprezentační trenér českých silničářů Petr Kaltofen očekává od nadcházejícího domácího šampionátu v Jevíčku souboj nejlepších závodníků jak v kategorii mužů, tak i žen. 
ČEZ Sázava: Počasí nezklamalo
19.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
Na závodě ČEZ Sázava počasí nezklamalo
17.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
» více novinek a videí