Z Polska si ATT Investments odváží bílý a zelený dres

Z Polska si ATT Investments odváží bílý a zelený dres

Datum vydání: 3. 7. 2023

V závěrečné etapě Solidarnosci sice cyklisté ATT Investments přišli o prvenství v soutěži týmů a Mihkel Räim vypadl z první desítky, ale v ní estonského závodníka nahradil Matúš Štoček.


Tomáš Jakoubek udržel jak bílý, tak zelený dres. Za vyhranou etapu, další umístění na pódiu a v top deset v konečné klasifikaci připsali jezdci českého týmu do své letošní bohaté sbírky dalších 11 bodů.

I závěrečná pátá etapa Course Cycliste de Solidarnosc et des Champions Olympiques (2.2) byla rovinatá. Skončila soubojem sprinterů, ale zdaleka ne všech ze startovní listiny. Peloton se totiž v průběhu etapy dělil a do cíle jako první dorazila necelá čtyřicítka závodníků. V ní měly pouze čtyři týmy minimálně po třech závodnících. ATT Investments měl vpředu Gerta Kivistika a Matúše Štočka. 

„Bylo to docela divoké, jelo se hodně rychle, spousta defektů. Postihl i Mihkela (Räim) a v dost nevhodnou chvíli, kdy se jela v první skupině totální řezanka a než jsme mu mohli poskytnout pomoc, tak přestože na něj někteří kluci počkali, dopředu se už nepodařilo ho dovézt,“ vysvětlil Jarda Friede, proč Mihkel přišel o své umístění v první desítce.

Přitom etapa začala nadějně, na první rychlostní prémii získal Mihkel vteřinu za 3. místo a plnil tak zadání pokusit se posunout v celkovém pořadí víc dopředu z průběžného 6. místa.

Gert Kivistik a Matúš Štoček v první skupině bránili oba dresy Tomáš Jakoubka tím, že poslední prémií projeli na prvních dvou místech.
 

Matúš Štoček se posunul na konečné 9. místo. V druhé desítce se umístili Gert Kivistik (14.) a Mihkel Räim (19.).
 

V jednotlivých etapách se jezdci ATT Investments ve dvou případech postavili na stupně vítězů. Mihkel Räim se v úvodní etapě prosadil na 3. místo,  Tomáš Jakoubek třetí etapu vyhrál! Pavel Kelemen přidal ještě dvě další umístění do desítky, konkrétně 6. a 7. místo.
 

Tomáš Jakoubek si z Polska odváží dva dresy. Bílý v bodovací soutěži a zelený v soutěži aktivity!

V soutěži týmů obsadil ATT Investments 3. místo.
 

Kluci jezdili aktivně, o čemž vypovídá mj. počet bonifikačních vteřin, které získali na prémiích a v cíli. Dohromady jich v konkurenci 28 týmů posbírali 33 a v tomto ohledu nebylo úspěšnějšího týmu. Sečteno podtrženo, do letošní sbírky přidali další 11 UC bodů.

 
Zdroj: TZ ATT Investments, foto: Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Cykloskokanem 2023 je Ostrava. Jen letos investovala do cyklo 160 milionů Kč
6. 12. 2023 | Kategorie: ostatní
Historicky druhým městem, které získalo titul Cykloskokan Do práce na kole, se letos stala Ostrava. Titul oceňuje město, které v posledním roce až 2 letech udělalo významný pokrok v oblasti cyklodopravy.
Duše vs. bezdušáky
1. 12. 2023 | Kategorie: MTB
Trail Hunter poradí, kdy vyhodit duše z kol, a kdy ne.
STEVENS E-Inception AM 8.7.1. GTF - dobrodružství s pohonem Bosch
28. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do kopce i z kopce s maximálním výkonem: to je možné s kolem STEVENS E-Inception AM 8.7.1 GTF s pohonem Bosch a chytrou integrací „The smart systému“.
Medailisté ŠKODA Pražského MTB poháru převzali unikátní poháry,
24. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do posledního místa zaplněný sál Music klubu Lidového domu Kbely aplaudoval medailistům ŠKODA Pražského MTB poháru sezóny 2023.
ATT Investments nabírá směr Španělsko
24. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně navázalo v tomto týdnu druhé týmové soustředění, tentokrát v Penzionu Amenity v Horních Věstonicích.
Black Friday Marzocchi slevy až 35%
21. 11. 2023 | Kategorie: ostatní
BLACK FRIDAY výprodej právě začal a je čas využít nejlepší nabídky na modernizaci odpružení v tomto roce.
Expres CZ - Tufo Team Kolín na Stevens na Toi Toi Cupu v Rýmařově
17. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Na svatého Martina pokračoval cyklokrosový pohár TOI TOI CUP závodem v Rýmařově.
ATT Investments vstupuje do nové sezóny v sedmnácti lidech s osmi nováčky
10. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na tradiční úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně dorazilo všech sedmnáct cyklistů, s nimiž ATT Investments podepsal smlouvu na další sezónu. Mezi nimi osm nových tváří. Třetí příčka mezi evropskými kontinentálními týmy uplynulé sezóny je předpokladem ještě kvalitnějšího závodního programu.
Cyklokrosařka Zemanová má bronz z mistrovství Evropy!
6. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Cyklokrosařka Kristýna Zemanová má další velkou medaili! Po zisku bronzu na únorovém mistrovství světa v Hoogerheide získala v kategorii do 23 let další bronz na evropském šampionátu v Pont Chateau.
Stevens Tabor
2. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel bike Stevens Tabor nemá daleko od cyklokrosového speciálu. Samotné jméno odkazuje na Mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře, které se zde pojede opět od 2. do 4. února 2024.
Na ME v cyklokrosu jede 22 českých reprezentantů
26. 10. 2023 | Kategorie: cyklokros
Početná výprava čítající 22 jmen bude reprezentovat Česko na mistrovství Evropy v cyklokrosu, které proběhne od 3. do 5. 11. ve francouzském Pont Chateau. Největší medailovou nadějí je Kristýna Zemanová, kterou čeká závod žen do 23 let.
Nové Bianchi Specialissima
23. 10. 2023 | Kategorie: silniční
Bianchi zveřejnilo aktualizaci modelu Specialissima. Je to více všestranný stoupací stroj než kdy předtím, ale nenechte se zmást slovem "všestranný".
» více novinek a videí
 
Reklama 
►