You By Festka – Draci pro Harolda

You By Festka – Draci pro Harolda

Datum vydání: 29. 6. 2022

Společnost Festka, český výrobce špičkových rámů pro jízdní kola, je známá nejenom svou unikátní výrobní technologií založenou na trubkách z navíjeného karbonového vlákna, ale také dokonalým lakováním a originálními grafickými provedeními svých výrobků.


V rámci služby You By Festka, což je nejvyšší kategorie zákaznických služeb, jakou společnost poskytuje, dostane klient to nejlepší, co lze v oblasti grafického designu a zákaznického servisu očekávat.

„Úroveň personalizace, kterou jsme zde schopni nabídnout, nemá v oboru obdoby. Je to služba, která nezná hranic, a proto je omezena pouze na dvanáct projektů ročně. Jejich charakter je stejně široký jako fantazie našich klientů. Někteří přesně vědí, co chtějí, někteří nám dají jen přibližnou představu, kam by se chtěli ubírat, a někteří to nechávají zcela na nás, abychom přišli s něčím originálním," vysvětluje Tom Hnida, umělecký ředitel společnosti.

 

Projekt Draci pro Harolda inicioval prodejce Festky The Brick Multi Sport Store, který sídlí ve filipínské Manile. Tento vyhlášený obchod s koly nejzvučnějších značek je již šest let skvělým partnerem a propagátorem značky Festka. Klientovo zadání bylo jednoduché, ale poměrně jasné. Chtěl dvojici červených a zlatých draků na hlavové trubce a vidlici a měl i jasnou představu o tom, jaké barvy by si přál na dalších místech rámu, který jinak nechával vyniknout charakteristicky vzorovanému holému karbonu, který je jedním z poznávacích znamení výrobků společnosti. Zapůsobil na něj dřívější projekt You By Festka s podobnými motivy od ilustrátora Michala Bačáka, i když nechtěl nic tak komplikovaného.
 

 

Všechny projekty You By Festka se rodí z úzké spolupráce mezi klientem a umělcem nebo designérem. V tomto případě to byl umělecký ředitel Festky Tom Hnida, který vzal úkol na sebe, protože se mu líbil klientův příběh a motivace. Ačkoli Harold žije na Filipínách, pochází z Číny, země, jejíž obyvatelé věří, že pocházejí z draků. Drak pro ně symbolizuje moc i štěstí současně. Dračí motivy na rámu měly vytvořit nejen pouto mezi kolem a jezdcem, ale také mezi jezdcem a jeho dávnou domovinou.

 

Jakmile Harold schválil Tomovy první skici, následovalo mnohem delší období hledání správných barev a dolaďování detailů. Tomovým mistrovským kouskem však bylo video, ve kterém v ilustrátoru načrtl svou konečnou verzi návrhu. Harold byl Tomovým videem ohromen. „Díval jsem se na video na svém počítači a připadal jsem si, jako bych seděl vedle Toma," popsal Harold své pocity po shlédnutí prezentace.
 

 

Po tom, co dal Harold návrhům a barvám zelenou, mohl se Tom pustit do práce na rámu, který byl mezitím vyroben na míru tak, aby Haroldovi poskytoval veškerý komfort při jízdě. O mnoho hodin pečlivé práce později byli draci hotovi a rám byl připraven k odeslání zpět do lakovny na finální nástřik ochranným transparentním lakem.

 

Draci poletí do Manily jako rámová sada.

„Jak známe Leroye, šéfa Bricku, jsme si jisti, že Haroldovo kolo bude špičková stavba, a těšíme se, až ji uvidíme a podělíme se o fotky...," říká Tom Hnida.

You By Festka for Harold - Sketch - YouTube

You by Festka for Harold - digital sketch - YouTube

You By Festka - Dragons for Harold — FESTKA
 

Foto a zdroj: TZ Festka


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Patrik Jahoda bronzový ve Světovém poháru v Kanadě!
7. 8. 2022 | Kategorie: ostatní
Handbiker Patrik Jahoda, jezdec týmu NUTREND SPECIALIZED Racing má vynikající bronz z časovky Světového poháru handicapovaných cyklistů v kanadském Quebecku.
Početná výprava českých cyklistů na ME do Mnichova
5. 8. 2022 | Kategorie: MTB, silniční
Velká výprava českých cyklistů se chystá na mistrovství Evropy do Mnichova, který v rámci velkého sportovního svátku bude hostit kontinentální šampionáty nejen cyklistických, ale i řady dalších sportovních odvětví.
CYKLOŠVEC: Jak vybrat zadní tlumič na kolo
4. 8. 2022 | Kategorie: MTB
Radí vám odborník Jirka Karfík zástupce CYKLOŠVEC - dovozce a autorizovaný servis odpružení FOX a Marzocchi.
Regionem Orlicka 2022
3. 8. 2022 | Kategorie: silniční
Video z etapového závodu Regionem Orlicka 2022.
Prima CUP v Harrachově odstartuje 3. září!
31. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Již po druhé v roce, po Českém poháru v cross country, zavítá česká biková špička do Harrachova. 3. září se uskuteční závod Kross Harrachov, kterého se můžou zúčastnit amatéři i ostřílení bikeři.
Nutrend Specialized Racing: Jahoda a Zatloukal Mistři republiky, Konečný má bronz!
27. 7. 2022 | Kategorie:
Jan Zatloukal a Filip Konečný dokázali ovládnout mistrovský závod horských kol v kategorii U23 ve Stupně. Jan Zatloukal vybojoval mistrovský dres a Filip Konečný dokončil závod na třetím místě.
Bikovými mistry republiky Cink a Czeczinkarová
24. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Mistrovství České republiky v olympijském cross country, zároveň předposlední podnik seriálu Českého poháru - IZOMAT Cupu, přinesl již šestý titul pro Ondřeje Cinka a premiérový pro Janu Czeczinkarovou
MČR horských kol již tento víkend! Novopečený otec Ondřej Cink bude usilovat o šestý domácí titul
22. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Biker Ondřej Cink bude na „domácí trati“ v západočeském Stupně o nadcházejícím víkendu útočit už na svůj šestý titul českého šampiona v cross country horských kol. Poprvé o něj bude bojovat v jiné roli, protože v úterý přivedla jeho manželka Pavlína na svět dceru Nelu.
Tip na léto: cyklovíkend ve Zlíně a v Luhačovicích
22. 7. 2022 | Kategorie: ostatní
Jestli ještě nemáte místo, kam si pojedete v létě odpočinout, máme pro vás jeden speciální tip. Sbalte kolo nebo elektrokolo a vydejte se na východ Moravy do Zlína a Luhačovic.
Závěrečný den ME a další zlato pro ČR! Milan Kadlec a Matyáš Koblížek mistry ME v madisonu!
20. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Skvělé vystoupení českých mladých dráhařů na evropském šampionátu juniorských a kategorií U23 v portugalské Anadii završili dnes již pátým zlatem naší reprezentace junioři Milan Kadlec a Matyáš Koblížek, kteří kralovali v madisonu.
Sestry Jaborníkovy na ME vybojovaly zlato a stříbro!
19. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Pátý den evropského dráhového šampionátu juniorských kategorií a kategorií U23 v portugalské Anadii byl pro české barvy znovu velmi úspěšný a nesl se ve znamení sester Jaborníkových.
Tři zlata českých mladých dráhařů na ME v Anadii
18. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Druhý den evropského šampionátu juniorů a kategorií U23 v portugalské Anadii se českým jezdcům nadmíru vydařil.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►