Vojtěch Řepa ukončuje kariéru

Vojtěch Řepa ukončuje kariéru

Datum vydání: 02.05.2023

Cyklista týmu Equipo Kern Pharma odstupuje z profesionální cyklistiky.  

Cyklista Vojtěch Řepa, který závodil za tým Equipo Kern Pharma, se rozhodl ukončit svou sportovní kariéru s okamžitým účinkem a od května tak již nebude součástí tohoto farmaceutického týmu. 

Po několika týdnech zvažování bylo jeho rozhodnutí pozitivně přijato a respektováno týmem. Tým ze španělské Navarry v plné míře podporuje tohoto českého cyklistu v jeho nové výzvě.

"Na mém posledním závodě v Portugalsku jsem informoval tým o svém záměru ukončit kariéru a rozhodli jsme se, že smlouva bude ukončena vzájemnou dohodou," vysvětluje Vojtěch Řepa. 

"Rád bych zdůraznil, že odcházím z profesionální cyklistiky, ale ne ze světa cyklistiky. Paradoxně ukončuji kariéru v době, kdy mě cyklistika naplňuje a chtěl bych v tomto světě pokračovat, ale ne s číslem na zádech. Chtěl bych poděkovat své rodině, přátelům, fanouškům a sponzorům za obrovskou podporu, kterou mi poskytli během těchto let, zejména týmu Equipo Kern Pharma, který mi pomáhal v těžkých chvílích," dodává.

Juanjo Oroz, generální manažer farmaceutického týmu, vyjadřuje vděčnost mladému Čechovi: 

"Tým Equipo Kern Pharma děkuje Vojtěchu Řepovi za jeho chování, angažovanost a poctivost. Je nám potěšením vidět ho s úsměvem a přejeme mu mnoho štěstí v dalších etapách života, které prožije a užije si."

Vojtěch Řepa se připojil k týmu Kern Pharma před třemi sezónami a v rámci týmu měl možnost se profesionálně a osobně rozvíjet. Mladý slibný cyklista v červenci 2021 utrpěl obrnu lícního nervu (tzv. Bellův obrna), která ho držela mimo závody přes půl roku, ale vrátil se s ambicí a dosáhl vynikajících výsledků, jako například páté místo v celkovém pořadí na Okolo Slovinska a vítězství v kategorii do 23 let. Kromě toho byl jedním ze sedmi farmaceutů, kteří loni debutovali na La Vuelta España.  

Zdroj: TZ Kern, Foto: Jan Brychta a Filip Bezděk


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Nový Canyon Spectral s menším zdvihem ale větší porcí zábavy
22.02.2024 | Kategorie: MTB
Canyon Spectral je jedním z nejoblíbenějších trailbiků na trhu, který nabízí skvělou kombinaci výkonu, komfortu a cenové dostupnosti. Pro rok 2024 se Canyon rozhodl vylepšit tento model vylepšují hned několika změnami.
Zpátky v závodním režimu! Na Kypru za dva dny startuje Cyprus Sunshine Cup 2024
19.02.2024 | Kategorie: MTB
Jsme pouze dva dny od začátku prvního závodu Cyprus Sunshine Cup na Středomořském ostrově Kypr, kam se seriál vrací po čtyřleté pauze.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (19. 2. -25. 2. 2024)
19.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Začátek nového týdne znamená další vlny slev! Připojte se k nám při objevování čerstvých výhod a unikátních příležitostí. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
MEDITERRANEAN EPIC: Vítězství pro Allemana, Stošek a Petruš úspěšně zahajují sezónu!
15.02.2024 | Kategorie: MTB
Počáteční klání sezóny pro horské cyklisty, závod Mediterranean Epic, uzavřelo své brány s triumfem Wouta Allemana a Rosy van Doorn.
Canyon Aeroad CF SLX 8 Di2: aerodynamický závodní stroj
15.02.2024 | Kategorie: silniční
Canyon Aeroad CF SLX 8 Di2 je jeden z nejlepších a nejrychlejších silničních kol na trhu. Tento model kombinuje špičkovou technologii, vynikající kvalitu a atraktivní design, který zaujme na první pohled.
» více novinek a videí