Vkročte do nového roku úspěšně

Vkročte do nového roku úspěšně

Datum vydání: 2. 12. 2022

Vánoční svátky, spousta cukroví, relax u pohádek, oslava silvestra a pak se ze dne na den vše změní. Začnete cvičit, přestanete kouřit a milion dalších věcí se změní jak mávnutím kouzelného proutku. Proč to tak nefunguje? A jak se k tomu postavit, abyste letos už konečně dali své tělo opravdu do formy?
 

Opravdu chcete? – změna musí vycházet přímo z vás. To je zásadní podmínka celého snažení. Je to opravdu váš cíl? Opravdu to chcete? Nebo se cítíte být tím tlačeni okolím a jsou to spíš jejich podněty a připomínky, které vás dovedly ke změně? Zároveň je třeba si odpustit. Odpustit za ty předchozí pokusy, které se nevydařily.
 

Dílčí cíle – stanovte si nějaký hlavní cíl ale i jeho dílčí kroky, jejichž splnění pro vás bude na dané cestě odměnou.  Neříkat si – zhubnu 20 kilo, ale začít s tím, že se začnete stravovat pravidelně, začnete jíst dostatek ovoce a zeleniny, anebo každý den ujedete alespoň pár kilometrů na kole. A tyto dílčí cíle pak povedou ke zdárnému splnění hlavního cíle.
 

Přiberte parťáka – určitě znáte slavný výrok „ve dvou se to lépe táhne“. Když budete mít stejně zapáleného cyklo parťáka, můžete se podporovat, když jednomu dojdou síly a bude to chtít vzdát nebo můžete sdílet svoje úspěchy i nezdary, které ocení upřímněji než někdo zvenčí.
 

Nepřepalte start – v lednu jsou fitka plná lidí a v únoru už zájem zase opadá. Aby to nebyl i váš případ, volte udržitelnou cestu. Nepočítejte s tím, že když budete cvičit každý den, koncem týdne se dostaví obrovské výsledky. Tak to bohužel nefunguje, každá změna chce čas. Stejně tak i u stravování nechtějte být stoprocentní, nebo vás to brzy přestane bavit. Jídelníček musí být především pestrý a je dobré vědět, čím se zdravě odměnit. Zkuste třeba proteinové tyčinky Pulsaar Protein Crunch, ve kterých nenajdete žádný přidaný cukr, zato se pyšní minimálně 17 gramy proteinu a jejich lahodná chuť vás dostane. Neupínejte se na to, co bylo, ale přijměte současný stav ne jako něco dočasného a přechodného, ale jako něco trvalého. Vše, co je postupné a pozvolné, má větší šanci pak takové zůstat. 
 

Buďte připraveni na krizi – krize zcela jistě přijde, dřív nebo později, takže je vhodné s tím počítat a připravit se na ni. Většinou není problém samotná překážka, ale naše reakce na ni. Máte naplánováno hubnutí, ale vaše nejlepší kamarádka má svatbu? Raději tedy hubnutí na jedno odpoledne přerušte, než abyste se celou svatbu trápila a stresovala se. Pak je ale třeba se co nejdříve zase vrátit do režimu, a hlavně si to nevyčítat.
 

 
Zvolte vhodné pomocníky
 – buďte připraveni na to, že to bude bolet. Svaly, o kterých jste neměla doposud ani ponětí se začnou ozývat. A od toho tu jsou pomocníci. Před tréninkem či vyjížďkou si dejte DrWitt Fit funkční nápoj bez cukru, s přídavkem L-karnitinu, který vás skvěle nakopne, zajistí potřebnou hydrataci, a navíc obsahuje i vitamíny B a C. Po tréninku doplňte bílkoviny a celkově dbejte na kvalitní stravu a pravidelný pitný režim, aby mělo tělo dostatek energie na tréninky. A zároveň ho ale nezapomeňte ani odměňovat. Dojděte si na masáž či do vířivky, která namožené svaly krásně uvolní. 

 

Nový život – když se vysněný cíl podaří, jistě budete nadšeni. Následně ale může dojít k poklesu motivace a budete mít tendence vracet se pomalu ale jistě do starých kolejí. Trvá totiž až jeden rok, než se ustálí nové vzorce chování a přijmeme změnu jako trvalou. Snažte se proto vydržet celý rok a pak už máte vyhráno úplně.

 
Zdroj a foto: TZ PR Direction


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Na MS do Hoogerheide 21 českých cyklokrosařů
31. 1. 2023 | Kategorie: cyklokros
Celkem 21 českých reprezentantů bude startovat na mistrovství světa v nizozemském Hoogerheide, které se koná od pátku do neděle.
Skupina ČEZ se stává generálním partnerem seriálu Prima CUP 2023
30. 1. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Největší český výrobce elektrické energie Skupina ČEZ se stává generálním partnerem seriálu Prima CUP 2023.
Úrazy na ledu: kdy je lepší navštívit dřív fyzioterapeuta než chirurga
30. 1. 2023 | Kategorie: ostatní
V ordinacích fyzioterapeutů s mrazem přibývá vyvrtnutých kotníků, natržených vazů a šlach, naraženin ramen i zlomenin zápěstí. Bez včasné rehabilitace a se znehybněním sádrou se rekonvalescence povleče týdny i měsíce a hrozí trvalé následky.
Za český mtb tým bude závodit slovinská hvězda Tanja Žakelj
27. 1. 2023 | Kategorie: MTB
Nejlepší česká mtb stáj GAPP System – KOLOFIX MTB Racing Team do nové sezony výrazně posílila. Její řady rozšířila zahraniční hvězda Slovinka Tanja Žakelj, která už vyhrála Světový pohár 2013 a je také dvojnásobnou Mistryní Evropy v kategorii XC.
Která kola značky FESTKA měla v roce 2022 největší ohlas na sociálních sítích?
22. 1. 2023 | Kategorie: silniční
Firma Festka, která vyrábí v Praze špičková karbonová silniční kola, představila již potřetí mezi Vánoci a Novým rokem přehled příspěvků, které se na sociálních sítích setkaly s největším ohlasem.
Nutrend Specialized Racing: Zatloukal stříbrný třiadvacítkář na republikovém MČR v cyklokrosu!
17. 1. 2023 | Kategorie: cyklokros
Naděje české bikové reprezentace a člen týmu Nutrend Specialized Racing, dvacetiletý Jan Zatloukal vybojoval stříbrnou medaili v kategorii jezdců do 23 let na republikovém šampionátu v cyklokrosu v Mladé Boleslavi.
Psychologie ve sportu a mentální trénink tématem dalšího dílu Cycling University!
17. 1. 2023 | Kategorie: ostatní
Vzdělávací program Českého svazu cyklistiky, Cycling University bude pokračovat dalším dílem v úterý 7. února 2023 od 10:00 hodin v Konferenčním sále České unie sportu v Praze na Strahově.
Pozvánka na ČEZ Kolem Lipna
13. 1. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní

Zveme vás na závod ČEZ Kolem Lipna, který patří k hlavnímu programu mnohem rozsáhlejšího sportovního festivalu ČEZ Lipno Sport Festival.

ATT Investments vstupuje do roku 2023 se sedmi posilami, které významně navyšují kvalitu týmu
11. 1. 2023 | Kategorie: silniční
ATT Investments oficiálně představil v prostorách Mercedes-Benz Praha sestavu týmu pro sezónu 2023.
Fotogalerie: Rozloučení s Františkem Jursou
6. 1. 2023 | Kategorie: ostatní
Poslední rozloučení s vynikajícím cyklistou, olympionikem a trenérem panem Františkem Jursou. Fotogalerii pro vás připravil Vlastimil Homola.
Trail Hunter: 10 nejzajímavějších kol, ze kterých bych si teď vybral
2. 1. 2023 | Kategorie: ostatní
Podívejte se na nové video Trail Huntera.
Novoroční jízda 2023 brněnských cyklistů
2. 1. 2023 | Kategorie: ostatní
Téměř 250 cyklistů z Brna a okolí se zůčastnilo na Náměstí Svobody v Brně tradiční Novoroční jízdy.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►