Vkročte do nového roku úspěšně

Vkročte do nového roku úspěšně

Datum vydání: 02.12.2022

Vánoční svátky, spousta cukroví, relax u pohádek, oslava silvestra a pak se ze dne na den vše změní. Začnete cvičit, přestanete kouřit a milion dalších věcí se změní jak mávnutím kouzelného proutku. Proč to tak nefunguje? A jak se k tomu postavit, abyste letos už konečně dali své tělo opravdu do formy?
 

Opravdu chcete? – změna musí vycházet přímo z vás. To je zásadní podmínka celého snažení. Je to opravdu váš cíl? Opravdu to chcete? Nebo se cítíte být tím tlačeni okolím a jsou to spíš jejich podněty a připomínky, které vás dovedly ke změně? Zároveň je třeba si odpustit. Odpustit za ty předchozí pokusy, které se nevydařily.
 

Dílčí cíle – stanovte si nějaký hlavní cíl ale i jeho dílčí kroky, jejichž splnění pro vás bude na dané cestě odměnou.  Neříkat si – zhubnu 20 kilo, ale začít s tím, že se začnete stravovat pravidelně, začnete jíst dostatek ovoce a zeleniny, anebo každý den ujedete alespoň pár kilometrů na kole. A tyto dílčí cíle pak povedou ke zdárnému splnění hlavního cíle.
 

Přiberte parťáka – určitě znáte slavný výrok „ve dvou se to lépe táhne“. Když budete mít stejně zapáleného cyklo parťáka, můžete se podporovat, když jednomu dojdou síly a bude to chtít vzdát nebo můžete sdílet svoje úspěchy i nezdary, které ocení upřímněji než někdo zvenčí.
 

Nepřepalte start – v lednu jsou fitka plná lidí a v únoru už zájem zase opadá. Aby to nebyl i váš případ, volte udržitelnou cestu. Nepočítejte s tím, že když budete cvičit každý den, koncem týdne se dostaví obrovské výsledky. Tak to bohužel nefunguje, každá změna chce čas. Stejně tak i u stravování nechtějte být stoprocentní, nebo vás to brzy přestane bavit. Jídelníček musí být především pestrý a je dobré vědět, čím se zdravě odměnit. Zkuste třeba proteinové tyčinky Pulsaar Protein Crunch, ve kterých nenajdete žádný přidaný cukr, zato se pyšní minimálně 17 gramy proteinu a jejich lahodná chuť vás dostane. Neupínejte se na to, co bylo, ale přijměte současný stav ne jako něco dočasného a přechodného, ale jako něco trvalého. Vše, co je postupné a pozvolné, má větší šanci pak takové zůstat. 
 

Buďte připraveni na krizi – krize zcela jistě přijde, dřív nebo později, takže je vhodné s tím počítat a připravit se na ni. Většinou není problém samotná překážka, ale naše reakce na ni. Máte naplánováno hubnutí, ale vaše nejlepší kamarádka má svatbu? Raději tedy hubnutí na jedno odpoledne přerušte, než abyste se celou svatbu trápila a stresovala se. Pak je ale třeba se co nejdříve zase vrátit do režimu, a hlavně si to nevyčítat.
 

 
Zvolte vhodné pomocníky
 – buďte připraveni na to, že to bude bolet. Svaly, o kterých jste neměla doposud ani ponětí se začnou ozývat. A od toho tu jsou pomocníci. Před tréninkem či vyjížďkou si dejte DrWitt Fit funkční nápoj bez cukru, s přídavkem L-karnitinu, který vás skvěle nakopne, zajistí potřebnou hydrataci, a navíc obsahuje i vitamíny B a C. Po tréninku doplňte bílkoviny a celkově dbejte na kvalitní stravu a pravidelný pitný režim, aby mělo tělo dostatek energie na tréninky. A zároveň ho ale nezapomeňte ani odměňovat. Dojděte si na masáž či do vířivky, která namožené svaly krásně uvolní. 

 

Nový život – když se vysněný cíl podaří, jistě budete nadšeni. Následně ale může dojít k poklesu motivace a budete mít tendence vracet se pomalu ale jistě do starých kolejí. Trvá totiž až jeden rok, než se ustálí nové vzorce chování a přijmeme změnu jako trvalou. Snažte se proto vydržet celý rok a pak už máte vyhráno úplně.

 
Zdroj a foto: TZ PR Direction


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Specialized Chisel FS: Lehké plně odpružené horské kolo z lehké slitiny
20.06.2024 | Kategorie: MTB
Specialized přichází s dalším premiovým modelem z lehké slitiny – novým Chisel FS, který přináší plně odpruženou variantu oblíbeného modelu Chisel. 
Objevte Livigno: 1 500 km turistických tras v srdci italských Alp
19.06.2024 | Kategorie: ostatní
Livigno, ležící v malebném prostředí italských Alp, láká milovníky přírody, aby prozkoumali rozsáhlou síť místních turistických stezek. Tento region, často přezdívaný „Malý Tibet“, se pyšní 1 500 kilometry tras, které se vinou nedotčenými lesy a alpskými loukami, a nabízejí osvěžující únik do náruče přírody.
Petr Kaltofen: Očekávám zajímavý souboj nejlepších
19.06.2024 | Kategorie: silniční
Reprezentační trenér českých silničářů Petr Kaltofen očekává od nadcházejícího domácího šampionátu v Jevíčku souboj nejlepších závodníků jak v kategorii mužů, tak i žen. 
ČEZ Sázava: Počasí nezklamalo
19.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
Na závodě ČEZ Sázava počasí nezklamalo
17.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
» více novinek a videí