Vítězem českého silničního poháru ŠKODA CUP 2022 je Adam Ťoupalík

Vítězem českého silničního poháru ŠKODA CUP 2022 je Adam Ťoupalík

Datum vydání: 24. 9. 2022

V závěrečném závodu seriálu ŠKODA Cup, kterým bylo kritérium v Mladé Boleslavi, vyhrál Adam Ťoupalík z celku Elkov Kasper a zisk šedesáti bodů mu zajistil i celkové prvenství v prestižním seriálu.


O to přišel dosud vedoucí Jan Kašpar z ATT Investment, který dnes skončil až patnáctý. Triumf stáje Elkov Kasper zvýraznil Michael Boroš, jež dnes byl třetí a celkově obsadil druhou příčku. Kašpar alespoň uhájil vítězství mezi jezdci kategorie U23.

 

V úvodu se nejvíce prosazoval v bodovaných spurtech Boroš, ale poté odjela trojice Adam Ťoupalík, Jan Otruba (Elkov Kasper) a Daniel Turek (Team Felbermayr Simplon Wels). Uprchlíci udrželi náskok až do cíle a v závěrečném spurtu potvrdil své vítězství A. Ťoupalík, kterého na stupně vítězů doprovodili Turek a Boroš.

„Před závodem jsme moc nevěděli, na koho přesně pojedeme, ve hře jsem byl já a Michael Boroš, před koncem se nám ale podařil únik ve třech, a nakonec to dopadlo na mě, takže super,“ uvedl vítěz poháru i závodu Adam Ťoupalík.

„Beru to ale jako vítězství celého týmu, že se nám to podařilo takto obrátit a znovu jsme vyhráli celý pohár,“ doplnil ještě Ťoupalík.

"Jeli jsme do Boleslavi s cílem pokusit se tímto závodem zvrátit celkové pořadí na naší stranu, a nakonec to dopadlo lépe než jsme čekali. Byl to náš poslední závod a končíme sezonu s dobrou náladou. Ale již ve středu na Holých Vrších nastoupí trio Boroš, A. Ťoupalík a Dominik Neuman do té cyklokrosové," řekl šéf hradecké stáje Vladimír Vávra.

Výsledky (108 km):
 

1. A. Ťoupalík (Elkov Kasper) 46, 2. Turek (Team Felbermayr Simplon Wels) 23, 3. Boroš (Elkov Kasper) 21, 3. T. Bárta (ATT Investments) 14, 5. Babor (Elkov Kasper) 12, 6. Heming (Něm./ATT Investments) 11.

 

Konečné pořadí ŠKODA Cupu:


1. A. Toupalík 120, 2. Boroš 116, 3. Kašpar (ATT Investments) 109, 4. M. Vacek (CK Příbram - Fany GASTRO) 81, 5. T. Bárta 56, 6. Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor) 55.

 

Kategorie U23:


1. Kašpar 109, 2. M. Vacek 81, 3. K. Vacek (Tirol Ktm Cycling Team) 48.

 

Nováček soutěže:


1.Daniel Sporysch

 

Foto: Jan Brychta, Zdroj: TZ ČSC


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Jízda pro Paříž. Podpořte v Mikulově handicapované sportovce
22. 9. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Na závěrečné zastávce seriálu Prima CUP, kterým je 7. října Škoda Auto Mikulov, podpoří charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ projekt Jízda pro Paříž.
Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční mistrovství Evropy do Nizozemska
19. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Téměř maximální možné zastoupení v každé kategorii bude mít česká silniční cyklistika na mistrovství Evropy, které se koná od 20. do 24. září v nizozemském Drenthe. Celkem by se v akci mělo představit přes 30 českých reprezentantů.
Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě
18. 9. 2023 | Kategorie:
Cyklisté ATT Investments se mimořádně zviditelnili i na právě skončeném etapovém závodě kategorie 2.1, 67. ročníku Okolo Slovenska.
Sluníčko, Krkonoše a kolo. To byla kombinace závodu ČEZ Harrachov
17. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Krásné slunečné počasí, Krkonoše a stovky spokojených úsměvů. Tak by se dal ve zkratce popsat další díl závodu Prima CUP, kterým byl v sobotu 16. září ČEZ Harrachov.
Ohlédnutí za 10. ročníkem Okolo jižních Čech
15. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Letošní ročník mezinárodního cyklistického závodu Okolo jižních Čech kategorie UCI 2.2 postrádal jízdu proti chronometru, což ale nijak nevadilo.
Jak vybrat gravel kolo
15. 9. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel kola neboli gravelbiky jsou do našich podmínek naprosto geniální.
Gočárovy schody tradičně 28. září. Závodníci zdolají schody i řeku Orlici
12. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ZP 211 Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové. Na devátém ročníku sportovní akce závodí děti, amatéři i profesionálové včetně českých reprezentantů.
Maraton v Harrachově 16. září opět nadchne
9. 9. 2023 | Kategorie:
Je tu opět osvědčený maratonský Harrachov. Po Českém poháru v olympijském cross country se v biatlonovém areálu Na Kolečku 16. září uskuteční v pořadí sedmý závod seriálu Prima CUP, kterým je ČEZ Harrachov.
Prestižní soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ovládnul AUTHOR Team Stupno!
8. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek AUTHOR Team Stupno se stal celkovým vítězem ŠKODA Pražského MTB poháru za rok 2023. Rozhodnul o tom finálový závod v Libuši – Písnici „O pohár Městské části Praha Libuš“.
Sokolovská S 24: I cyklističtí šílenci mají své mistrovství
8. 9. 2023 | Kategorie: ostatní, silniční
O víkendu 2. až 3. září se v oblasti jezera Michal u Sokolova odehrál 5. ročník MTB závodů na 12 a 24 hodin.
To nejlepší na závěr. Cyklistická sezóna končí v Mikulově
5. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slunce, víno, žádná nuda, tak vyraz do Mikulova! Konec cyklistické sezony se blíží, ale ještě než uložíte kola k zimnímu spánku, vyrazte s námi na závěrečný v pořadí dvanáctý závod seriálu Prima CUP.
Paříž-Brest-Paříž: První česká účastnice v cíli nejstaršího cyklistického podniku světa
5. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Amatérská vytrvalostní cyklistka Katka Rusá se stala první Češkou v cíli 1,200 km dlouhé trasy z hlavního města Francie do bretaňského Brestu a zpět.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►