Vítězem českého silničního poháru ŠKODA CUP 2022 je Adam Ťoupalík

Vítězem českého silničního poháru ŠKODA CUP 2022 je Adam Ťoupalík

Datum vydání: 24. 9. 2022

V závěrečném závodu seriálu ŠKODA Cup, kterým bylo kritérium v Mladé Boleslavi, vyhrál Adam Ťoupalík z celku Elkov Kasper a zisk šedesáti bodů mu zajistil i celkové prvenství v prestižním seriálu.


O to přišel dosud vedoucí Jan Kašpar z ATT Investment, který dnes skončil až patnáctý. Triumf stáje Elkov Kasper zvýraznil Michael Boroš, jež dnes byl třetí a celkově obsadil druhou příčku. Kašpar alespoň uhájil vítězství mezi jezdci kategorie U23.

 

V úvodu se nejvíce prosazoval v bodovaných spurtech Boroš, ale poté odjela trojice Adam Ťoupalík, Jan Otruba (Elkov Kasper) a Daniel Turek (Team Felbermayr Simplon Wels). Uprchlíci udrželi náskok až do cíle a v závěrečném spurtu potvrdil své vítězství A. Ťoupalík, kterého na stupně vítězů doprovodili Turek a Boroš.

„Před závodem jsme moc nevěděli, na koho přesně pojedeme, ve hře jsem byl já a Michael Boroš, před koncem se nám ale podařil únik ve třech, a nakonec to dopadlo na mě, takže super,“ uvedl vítěz poháru i závodu Adam Ťoupalík.

„Beru to ale jako vítězství celého týmu, že se nám to podařilo takto obrátit a znovu jsme vyhráli celý pohár,“ doplnil ještě Ťoupalík.

"Jeli jsme do Boleslavi s cílem pokusit se tímto závodem zvrátit celkové pořadí na naší stranu, a nakonec to dopadlo lépe než jsme čekali. Byl to náš poslední závod a končíme sezonu s dobrou náladou. Ale již ve středu na Holých Vrších nastoupí trio Boroš, A. Ťoupalík a Dominik Neuman do té cyklokrosové," řekl šéf hradecké stáje Vladimír Vávra.

Výsledky (108 km):
 

1. A. Ťoupalík (Elkov Kasper) 46, 2. Turek (Team Felbermayr Simplon Wels) 23, 3. Boroš (Elkov Kasper) 21, 3. T. Bárta (ATT Investments) 14, 5. Babor (Elkov Kasper) 12, 6. Heming (Něm./ATT Investments) 11.

 

Konečné pořadí ŠKODA Cupu:


1. A. Toupalík 120, 2. Boroš 116, 3. Kašpar (ATT Investments) 109, 4. M. Vacek (CK Příbram - Fany GASTRO) 81, 5. T. Bárta 56, 6. Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor) 55.

 

Kategorie U23:


1. Kašpar 109, 2. M. Vacek 81, 3. K. Vacek (Tirol Ktm Cycling Team) 48.

 

Nováček soutěže:


1.Daniel Sporysch

 

Foto: Jan Brychta, Zdroj: TZ ČSC


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

ROUVY Specialized Cycling Team | 2022 review
30. 11. 2022 | Kategorie:
ROUVY podporuje cyklistiku dlouhodobě, na různých úrovních a v mnoha směrech dává šanci růst i nadějným talentům.
ROUVY Specialized Cycling Team oznamuje nové tváře
30. 11. 2022 | Kategorie: MTB
ROUVY podporuje cyklistiku dlouhodobě, na různých úrovních a v mnoha směrech dává šanci růst i nadějným talentům.
Pražský MTB pohár ocení Trenéra a Objev roku, do Síně slávy uvede Jaroslava Kulhavého!
27. 11. 2022 | Kategorie: MTB
Nedílnou součástí každého ročníku ŠKODA Pražského MTB poháru je předávání unikátních pohárů s pražskou dlažební kostkou medailistům celkového pořadí soutěže a vyrytí jmen vítězů jednotlivých kategorií na podstavec obřího poháru, který je putovní trofejí závodů.
Iveta Miculyčová třetí na MS BMX Freestyle v Abú Dhabí
13. 11. 2022 | Kategorie: ostatní
Bronz na mistrovství světa Freestyle BMX v kategorii žen vybojovala teprve šestnáctiletá česká reprezentantka Iveta Miculyčová.
Slevy kol, koloběžek a odrážedel GALAXY
12. 11. 2022 | Kategorie: MTB, ostatní
Domácí značka GALAXY připravila před Vánoci zajímavé slevy celého sortimentu jízdních kol, koloběžek a odrážedel.
Hvězdy dráhové cyklistiky se tuto zimu vracejí na obrazovky Warner Bros. Discovery
12. 11. 2022 | Kategorie: dráha
Lesk a kouzlo UCI Track Champions League se vrací. Čtyři týdny akce „kolo na kolo“ na nejlepších velodromech v několika ikonických evropských městech – každý okamžik dění
CYKLOŠVEC přijme prodavače - mechanika do Vlašimi
11. 11. 2022 | Kategorie: ostatní
CYKLOŠVEC přijme prodavače - mechanika do prodejny CYKLOŠVEC ve Vlašimi.
Miculyčová chce na MS v Abú Dhabí vybojovat olympiádu
9. 11. 2022 | Kategorie: MTB
V srpnu šestnáctiletá Iveta Miculyčová získala senzační titul mistryně Evropy v disciplíně freestyle BMX, o nadcházejícím víkendu by na mistrovství světa v Abú Dhabí ráda potvrdila, že to nebyla náhoda. Chce postoupit do finále a ideálně vybojovat místo pro olympijské hry v Paříži 2024.
Boroš na cyklokrosovém ME sedmý, Zemanová osmá
7. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Velmi vydařený závod má za sebou cyklokrosař Michael Boroš na evropském šampionátu v belgickém Namuru, kde dojel na sedmé místě.
Juniorka Hanáková skončila na ME šestá
6. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Nejlepším českým výsledkem na evropském šampionátu v belgickém Namuru v dnešní úvodní den bylo šesté místo Eliška Hanákové v závodě juniorek. Mezi muži kategorie U23 dojel Matyáš Fiala na 24. místě.
Na ME do Belgie jede 15 českých cyklokrosařů
2. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Patnáct českých reprezentantů bude startovat na víkendovém mistrovství Evropy v cyklokrosu, které hostí belgický Namur. Největší českou nadějí na cenný kov je junior Václav Ježek, který v poslední době prokazuje velmi dobrou formu.
10 BIKE HACKŮ - Tohle musí znát každý!
1. 11. 2022 | Kategorie: MTB
Podívejte se na video Jakuba Vencla.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►