Vítězem Zlínské 50 je Marek Rauchfuss

Datum vydání: 2. 10. 2019

V ned​ěli 29. září odstartoval 11. ročník závodu na horských kolech Zlínská 50. Krásný podzimní den přilákal na start celkem 410 závodníků.

V hlavním závodě složeném ze tří okruhů, který měřil 42 km s převýšením 1050 m, zvítězil Marek Rauchfuss (Kross Bikeranch team) v čase 1:31:29.

"Překvapila mě výborná konkurence a rychlé tempo hned po startu. Závod jsme si moc užili," pochvaloval si Marek Rauchfuss, který přijel do Zlína i se svou přítelkyní Zuzanou Skalickou, ta obsadila mezi ženami krásné třetí místo.

Jako druhý zvládl tři okruhy zajet Tomáš Strnka z Bike Teamu Sazovice (1:31:54).

"Snažil jsem se hned po startu roztrhat závodní pole, tak aby do technických pasáží tratě nejela velká skupina," vysvětloval Strnka.

To se mu podařilo a vepředu jela dlouho vedoucí pětičlenná skupina.

"Ve druhém kole Rauchfuss ale zrychlil a na čele jsem s ním zůstal už jenom já a Tomáš Ševců."

Před vrcholem Majáku Marek Rauchfuss znovu zrychlil a definitivně se posunul na zlatou pozici. Třetí se umístil Tomáš Ševců z Amenity ExtremSport Team Zlín (1:32:19). Čtvrté místo obsadil David Bártek (Amenity ExtremSport Team Zlín) a pátý skončil Vojtěch Neradil (Kolovna KM-BT Morkovice).

Loňské prvenství mezi ženami obhájila Jana Pichlíková (Kross Bikeranch team, 1:51:02). Dvě minuty za ní projela cílovou branou Tereza Nesetová z IN-LIFE cycling team. Třetí byla již zmíněná Zuzana Skalická (Kross Bikeranch team, 2:03:45).

Na kratší 15km trase zvítězil mezi muži Pavel Dubčák (4Ever Cyklo Bulis, 36:27), v těsném závěsu za ním po technických problémech na trati přijel Karel Brudný (Bike 2000) a třetí se umístil Michal Novotný. Mezi ženami zvítězila Libuše Prchalová (4Ever Cyklo Bulis).

Dopoledne se mohli bikeři inspirovat při krátké besedě s Janou Pichlíkovou, Tomášem Ševců a Davidem Bártkem. V areálu závodu se o atmosféru postaral mj. zpěvák z Walesu Dale B Williams. Škola bikové techniky nabídla možnost přiučit se něco nového a ohlas měla hlavně u mladých začínajících závodníků.

"Letošní ročník navštívilo oproti loňsku více závodníků, mírná změna trasy se setkala s pozitivními ohlasy a celkově se závod zase posunul o krok dále. Chtěli bychom vytvořit pohodový tradiční závod na konci cyklistické sezóny, který díky pozdnímu termínu konání nabídne možnost setkání profesionálních závodníků s nadšenými amatérskými cyklisty. Zlínská 50 není jenom o výsledcích, ale i o pohodové a přátelské atmosféře, kde se fandí všem a závodí se v duchu fair-play," říká hlavní pořadatel závodu Ondřej Kobliha.

Zdroj: TZ pořadatelé, Petr Tvarog
beru na vědomí

Aktuální novinky a videa

Ostře nabitá trailová zbraň - Marzocchi BOMBER Z2
7. 11. 2019 | Kategorie: MTB
Čerstvou novinkou značky MARZOCCHI pro letní měsíce je trailová vidlice BOMBER Z2 již z modelové řady pro rok 2020
Termíny TOMKET Pražského MTB poháru pro rok 2020!
6. 11. 2019 | Kategorie: MTB
Osmou sezónu ods​tartuje v roce 2020 seriál závodů v olympijském cross country pro všechny věkové i výkonnostní kategorie cyklistů, TOMKET Pražský MTB pohár.
Pinarello Dogma F10
5. 11. 2019 | Kategorie: silniční
Prohlédněte si stavbu kola Pinarello Dogma F10.
Pozvánka na stánek CYKLOŠVEC na výstavu BIKE Life v Brně
5. 11. 2019 | Kategorie: ostatní
Zveme Vás na výstavu BIKE Life v Brně, která se uskuteční od 8. do 10. listopadu 2019.
Cyklo kongres #3 již 25. a 26. ledna
1. 11. 2019 | Kategorie: ostatní
Cyklo Kongres, série seminářů a přednášek, kde se představilo množství domácích odborníků na mnoho témat pokračuje.
Blíží se Slavnostní večer TOMKET Pražského MTB poháru 2019!
31. 10. 2019 | Kategorie: ostatní
Seriál závodů v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů se uskuteční v pátek 15. listopadu 2019 v přívětivém prostředí Music klubu Lidového domu Kbely.
Aktuální a ožehavá témata připravuje Cycling University!
Závěrečný seminář populárně vzdělávacího programu Českého svazu cyklistiky, Cycling University se uskuteční ve úterý 26. listopadu 2019 v Aule České unie sportu v Praze na Strahově.
Jan Zatloukal je aktuální světovou dvojkou!
29. 10. 2019 | Kategorie: cyklokros
Jan Zatloukal potvrdil pozici české cyklokrosové jedničky mezi juniory a zvítězil v dalším závodě Českého poháru ve Slaném.
Závěr Brasil Ride pro české jezdce!
27. 10. 2019 | Kategorie: MTB
Závěr Brasil Ride ovládli čeští jezdci, když si pro triumf v sedmé etapě dojela česká dvojice Jaroslav Kulhavý a Matouš Ulman (Specialized).
Brasil Ride: Kulhavý s Ulmanem v nejtěžší etapě druzí
23. 10. 2019 | Kategorie: MTB
Čtvrtá nejtěžší etapa závodu horských Brasil Ride měřila 100 kilometrů a převýšením 2.500 metrů.
Kulhavý s Ulmanem průběžně třetí na Brasil Ride
Jaroslav Kulhav​ý s Matoušem Ulmanem čtvrtí ve třetí etapě Brasil Ride. Kristián Hynek s Martinem Stoškem šestí.
Brasil Ride: Kulhavý s Ulmanem druzí v královské etapě!
21. 10. 2019 | Kategorie: MTB
Druhá zkouška etapového závodu Brasil Ride byla ve znamení královské etapy. Ta měla parametry 143 kilometrů s převýšením 2.700 metrů.