Velits se rozloučí v Číně

Datum vydání: 18. 10. 2017

I druhého ze slovenských bratrů Velitsů, Martina, čeká rozlučka s kariérou - na čínském WorldTour etapáku Tour of Guangxi. 

Dvaatřicetiletý slovenský cyklista Martin Velits se po jedenácti letech strávených v profesionálním pelotonu rozhodl ukončit kariéru - rok po svém dvojčeti Petrovi. Své sbohem vrcholové cyklistice řekne na novém etapovém závodě Tour of Guangxi v trikotu belgické stáje Quick-Step Floors, za kterou jezdil šest let. 

Na působení v týmu má dle svých slov jenom hezké vzpomínky i když přiznává, že co se závodění a tvrdých tréninků týče, to už mu tolik chybět nebude.

"...Opravdu mi budou chybět všichni, se kterými jsem za ta léta mohl v týmu spolupracovat, ať to byli závodníci, realizační tým, management nebo sportovní šéfové... Lidé se tu znají tak dobře. To je jedna z věcí, která mi bude opravdu chybět, až skončím, ten tým a všechno kolem něj. To závodění, spousta dní na startu s tlakem na svých bedrech, trénink a neustálé udržování se na špičkové úrovni, to upřímně není nic, co bych postrádal."

"...Chci skončit v dobrém rozpoložení, kdy si stále ještě užívám jízdu na kole, ale zároveň chci v životě zkusit jiné věci... Lepší (odejít) příliš brzy než příliš pozdě a loučit se ve stavu, kdy nemůžu kolo ani vidět. Myslím, že nyní nastal ten ideální čas... Ale předtím je tu ještě jedna stránka kapitoly mé profesionální kariéry a tou je Tour of Gunagxi... Závodil jsem v Číně během mé první sezony mezi profíky, kdy jsem poprvé vyrazil s týmem mimo Evropu a bude pěkné zakončit kariéru s Quick-Stepem zase tam," uvedl Martin na týmovém webu.

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


   


Aktuální novinky a videa

Eddy Merckxova klasika v rakouském Fuschl am See je oslavou cyklistiky
25. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Již dvanáctému ročníku Eddy Merckx Classic 2018 v kouzelném regionu salburckých jezer a Solné komory předcházela charitativní vyjížďka, které se účastnila i slavná sportovní jména. Rakušané cyklistiku milují.
MS Innsbruck, den třetí – časovky juniorů a žen
25. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Petr Kelemen a Tereza Korvasová dnes reprezentovali českou výpravu v individuální časovce. Obě kategorie absolvovaly stejnou, téměř dvacet osm kilometrů dlouhou trasu, jako včera muži do 23 let.
TOMKET Pražský MTB pohár na Zličíně vyhrála Štěpánová a Škarnitzl!
25. 9. 2018 | Kategorie: MTB
V pořadí sedmý závod TOMKET Pražského MTB poháru 2018 vládli zkušení členové českého reprezentačního týmu, Karla Štěpánová a Jan Škarnitzl.
Otruba v elitní dvacítce v časovce na mistrovství světa
24. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Druhý závodní den Mistrovství světa v silniční cyklistice v rakouském Innsbrucku byl ve znamení individuálních časovek juniorek a mužů do 23 let.
MS: Quick-Step Floors a Canyon-SRAM braly medaile v týmové časovce, Elkov-Author porazil 2 WT stáje!
23. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Elitní belgická stáj Quick-Step Floors nadále zkrášluje už tak neskutečnou sezonu - na svém kontě má 69. triumf, česká stáj Elkov-Author zajela perfektní výsledek.
MTB Tour ovládl Michal Bubílek
23. 9. 2018 | Kategorie: MTB
Michal Bubílek se stal vítězem ​4. ročníku MTB Tour České středohoří.
KALAS CUP v Židovicích vyhrál Janiszewski
23. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Závěrečný závod Českého poháru na silnici KALAS CU​P 2018 ovládli polští závodníci.
Staňte se pořadateli Českého poháru horských kol
23. 9. 2018 | Kategorie: MTB
Organizátor Českého poháru horských kol STRABAG CUP hledá na další sezóny pořadatele dílčích závodů v olympijské disciplíně cross country (XCO) na území České republiky.
Porte odřekl start na mistrovství světa
22. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Australan Richie Porte bude na světovém šampionátu kvůli nemoci chybět.
Stará dobrá videa, která stoprocentně pobaví
21. 9. 2018 | Kategorie: ostatní
Nostalgická zábavná videa z cyklistického prostředí z roku 1990 až 2000.
Zličín se chystá na finále dětí, žáků a souboj Škarnitzl vs Cink!
21. 9. 2018 | Kategorie: MTB
Sedmý závod TOMKET Pražského MTB poháru 2018 v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů, včetně cyklistů s handicapem, má několik očekávání.
O víkendu vyvrcholí elitní i mládežnický KALAS CUP 2018
20. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Závodníci napříč kategoriemi se o víkendu letos naposledy postaví na start závodu Českého poháru na silnici.
» více novinek a videí

 
Reklama