Velits se rozloučí v Číně

Datum vydání: 18. 10. 2017

I druhého ze slovenských bratrů Velitsů, Martina, čeká rozlučka s kariérou - na čínském WorldTour etapáku Tour of Guangxi. 

Dvaatřicetiletý slovenský cyklista Martin Velits se po jedenácti letech strávených v profesionálním pelotonu rozhodl ukončit kariéru - rok po svém dvojčeti Petrovi. Své sbohem vrcholové cyklistice řekne na novém etapovém závodě Tour of Guangxi v trikotu belgické stáje Quick-Step Floors, za kterou jezdil šest let. 

Na působení v týmu má dle svých slov jenom hezké vzpomínky i když přiznává, že co se závodění a tvrdých tréninků týče, to už mu tolik chybět nebude.

"...Opravdu mi budou chybět všichni, se kterými jsem za ta léta mohl v týmu spolupracovat, ať to byli závodníci, realizační tým, management nebo sportovní šéfové... Lidé se tu znají tak dobře. To je jedna z věcí, která mi bude opravdu chybět, až skončím, ten tým a všechno kolem něj. To závodění, spousta dní na startu s tlakem na svých bedrech, trénink a neustálé udržování se na špičkové úrovni, to upřímně není nic, co bych postrádal."

"...Chci skončit v dobrém rozpoložení, kdy si stále ještě užívám jízdu na kole, ale zároveň chci v životě zkusit jiné věci... Lepší (odejít) příliš brzy než příliš pozdě a loučit se ve stavu, kdy nemůžu kolo ani vidět. Myslím, že nyní nastal ten ideální čas... Ale předtím je tu ještě jedna stránka kapitoly mé profesionální kariéry a tou je Tour of Gunagxi... Závodil jsem v Číně během mé první sezony mezi profíky, kdy jsem poprvé vyrazil s týmem mimo Evropu a bude pěkné zakončit kariéru s Quick-Stepem zase tam," uvedl Martin na týmovém webu.

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

   
   


Aktuální novinky a videa

NOVA CUP v Sázavě oslavil se známými osobnostmi Společné století
18. 6. 2018 | Kategorie: MTB
Na sobotním startu třetího závodu seriálu NOVA CUP v Sázavě se sešli nejen profesionální závodníci, rodiny s dětmi, ale také významné osobnosti.
Galaxy Pioneer 5.0 2018
18. 6. 2018 | Kategorie: MTB, ostatní
Značka Galaxy se zaměřuje především na bicykly střední a nižší třídy, kde dokáže v daných cenových limitech vždy nabídnout výjimečnou kvalitu a dobrý poměr cena-výkon.
Galaxy Aries 24“ 2018 - Ověřená kvalita za akční cenu
18. 6. 2018 | Kategorie: ostatní
Pro rodiče je důležité, aby se jeho dítě cítilo bezpečně, což v sedle kola platí dvojnásob. Galaxy Aries nabízí ověřenou kvalitu a bezpečnost za rozumné peníze.
Richie Porte vítězem Okolo Švýcarska, Sagan posedmé vyhrál bodovací soutěž
17. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Okolo Švýcarsko dnes poznalo svého vítěze, po závěrečné individuální časovce se jím stal Australan Richie Porte (BMC), mistr světa Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) vyhrál už posedmé bodovací soutěž.
KALAS CUP v Blatné vyhrál Rostislav Krotký
17. 6. 2018 | Kategorie: silniční
V jednu hodinu zazněl výstřel na náměstí v Blatné a 81 závodníků se vydalo na trasu pátého závodu Českého poháru na silnici.
Šestou etapu ve Švýcarsku vyhrál další Dán
15. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Na úterní triumf krajana Juul-Jensena navázal ve čtvrtek Søren Kragh Andersen, který vyhrál těžkou horskou etapu po útoku ze skupiny uprchlíků.
Řidiči a cyklisté: Bezpečnost na silnici
14. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Řidiči vs. cyklisté? Nemusí to tak být! Důležitý je respekt.
Bývalý kontroverzní lékař týmu Sky napsal knihu o medicíně ve sportu, vyjde týden před Tour
14. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Doktor Richard Freeman sice odmítl vypovídat před vyšetřovací komisí v otázce podezřelých praktik týmu Sky, pouhý týden před Tour de France ale bude vydávat jako již nečlen týmu svou knihu o pozitivním přínosu medicinských praktik ve sportu.
V Blatné odstartuje pátý díl Kalas Cupu 2018
14. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Jako Memoriál Christiana Bataglii GP Fany Gastro se pojede v sobotu 16. 6. 2018 pátý díl Českého poháru na silnici Kalas Cup 2018.
První horskou etapu ve Švýcarsku vyhrál Ulissi
13. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Ital Diego Ulissi (UAE Team Emirates) vyhrál poprvé v sezoně, když se radoval v cíli první horské etapy závodu Okolo Švýcarska.
V deštivém Gstaadu vyfoukl sprinterům vítězství statečný Dán
12. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Osmadvacetiletý Dán Christopher Juul-Jensen vyhrál deštivou čtvrtou etapu Okolo Švýcarska, čtvrtý Sagan ve vedení bodovací soutěže.
Sella Ronda na silničním nebo horském kole? Obojí stojí za to
12. 6. 2018 | Kategorie: MTB, silniční
Majestátní skalní masív Sella, který se dá objet na sjezdových lyžích, zná většina českých lyžařů. V létě se zde nabízí jiná výzva – „obtočit“ Sellu Rondu na kole.
» více novinek a videí

 
Reklama