Věhlasný World Games of Mountainbiking je zpět! Saalbach-Hinterglemm hostil již 22. ročník

Věhlasný World Games of Mountainbiking je zpět! Saalbach-Hinterglemm hostil již 22. ročník

Datum vydání: 6. 10. 2021

Od 9. do 12. září 2021 se v rakouském sportovním středisku Saalbach-Hinterglemm odehrála po roční pauze věhlasná čtyřdenní cyklistická akce zvaná World Games of Mountainbiking.


O její prestiži svědčí účast tisícovky nadšených sportovců všech věkových kategorií napříč kontinenty. Cyklisté se během prosluněných dní a příjemných teplot potkali na startu disciplín Marathon, Cross Country a Junior Trophy. 
 

 

Program

 

Cyklistické slavnosti započaly již ve čtvrtek 9. září, kdy se bylo možné registrovat a vyzvedávat startovní balíčky. Volně přístupné byly také již oficiálně značené závodní tratě. Pátek 10. září patřil závodníkům disciplíny Cross Country.

 

Dominantou Světových cyklistických her byl sobotní Marathon, který se těší veliké oblibě, když se ho účastnilo na tisícovku nadšených sportovců z různých zemí. Vybírat se mohlo z pěti tras na 21, 31, 42, 58 a 80 kilometrů se startem a cílem v Saalbach-Hinterglemm.

 

Na této disciplíně je unikátní to, že rozhodnutí o délce trasy mohlo padnout, vzhledem k náročnosti zdejšího profilu a s ohledem na počasí, až v průběhu závodu. Při rozdělování tratí bylo vždy na výběr, buď jet kratší cestou rovnou do cíle, nebo se vydat dál. 
 

 

V neděli dopoledne se pak konal nejmenšími oblíbený závod Junior Trophy. 

 

Pro koronavirovou situaci platila nezbytná opatření a změny v programu. 

 

COVID 19
 

Akce se mohli zúčastnit ti, kteří se při registraci prokázali buď platným negativním testem, potvrzením o očkování nebo potvrzením o prodělání nemoci. Všechna pravidla podléhala platným rakouským vládním nařízením. V případě, že proběhla kontrola v pořádku, byl závodník zeleně opáskován. Kvůli opatření, jako např. dvoumetrové rozestupy, se registrace konala venku. Pořadatelé měli k dispozici dotykové počítače, kde si účastník nahrál QR kód vygenerovaný při vyplňování registrace a následně svoje údaje stvrdil elektronickým podpisem.
 

 

Pasta Party trochu jinak


Tradiční sobotní společenská událost Pasta Party, kde se oslavovala jednotlivá vítězství, kde se jedlo, pilo a hodovalo, byla letos ztvárněna trochu jinak. Namísto bujarých oslav obdrželi účastníci v rámci startovního balíčku tzv. Pasta Party voucher, který se uplatnily ve vybraných restauracích. 
 

 

Upravené tratě 


Při roční pauze organizátoři akce nezaháleli. Odliv turistů využili k rekonstrukci a výstavbě nových tratí a  místních dominant - trailů. 

 

Startovní balíček

 

V rámci registrace bylo na výběr ze dvou variant startovních balíčků. Levnější z nich zahrnoval startovní číslo s příslušenstvím, originální tričko World Games, voucher na Pasta Party a mapku s detailním popisem. Dražší verze zahrnovala kromě výše zmíněného dva vouchery na Pasta Party. 

 

Do startovního balíčku musíme započíst také přesné kontinuální značení tratě, občerstvení na trati, zónu pro mytí kol a pamětní medaili.
 

 

Ubytování


Ubytování v oblasti Saalbach-Hinterglemm nabízí služby na vysoké úrovni s přebytkem ubytovacích zařízení, přičemž obzvlášť chvályhodná je individuální péče o hosty. Pakliže se zaměříme na potřeby cyklistů, u většiny hotelů je prvořadá výbava na opravu kola, včetně mycího boxu. Součástí hotelů jsou wapky a stojany či úschovná zařízení. Nakonec kolo lze opláchnout téměř kdekoliv, před bikovými shopy nebo ve finiši single trailů. Tyto služby jsou zdarma, ty nadstandardní pak za poplatek. Kromě jiného místní služby nabízí i zapůjčení nebo servis kol. Bike shopy jsou profesionálně vybavené a o výzbroj nebo dostupnost jakéhokoliv komponentu není nouze.
 

Dnes již samozřejmostí je tzv.  „Joker card“, který obdržíte ve vámi zvolených hotelích a penzionech. Výhodná karta nabízí neomezený pohyb po lanovkách (v městech Saalbach, Hinterglemm, Leogang, Fieberbrunn), užívání turistických autobusů, tenisových kurtů, koupaliště,  vstup do místního muzea a mnoho dalšího včetně doplňkových slev na další služby nebo vstupy v Saalbach-Hinterglemm.

 

Destinace Saalbach-Hinterglemm
 

Malebná destinace Saalbach-Hinterglemm obklopená dvoutisícovými vrcholy s dechberoucími výhledy na ledovce přitahuje rodiny s dětmi a nadšené turisty, cyklisty či lyžaře, kteří mohou využít kromě lanovek i širších služeb od lanového centra, dětských parků či prolézaček a aquaparku, nebo se projet vláčkem, navštívit muzeum či útulné horské restaurace nabízející místní speciality.

 

Místní lokalita je natolik žádaná, že se tu nepřetržitě budují nové hotelové komplexy a lanovky.

 

Přihlaste se na World Games of Mountainbiking 2022 už nyní.  

 

Oficiální stránky akce World Games of Mountainbiking Saalbach-Hinterglemm zde

Více o možnostech cyklistiky v Saalbach-Hinterglemm zde.  
 
Foto: 
saalbach.com, Daniel Roos

 


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

První cyklistické informační centrum v Písku!
20. 10. 2021 | Kategorie: ostatní
V pondělí 25. října 2021 v 16 hodin bude slavnostně otevřeno v nové prodejně CYKLOŠVEC v Písku, U Hřebčince 2509 1. Cyklistické informační centrum jižních Čech a Šumavy.
Jak vybrat to nejlepší dámské nebo pánské elektrokolo?
18. 10. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní
Elektrokolo se stalo v posledních letech velmi žádaným zbožím. Dnes už jej má prakticky skoro každý, ostatně vám umožní užít si naplno projížďky krajinou, i když na to zrovna nemáte sílu nebo zdraví úplně neslouží.
Závod Alpa Hradec Králové uzavřel cyklistickou sezónu
18. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Podzimní podnik Alpa Hradec Králové uzavřel dvanácti dílný seriál Prima CUP, který se uskutečnil 16. října v Hradci Králové.
Galaxy Stevens série: Tour de Brdy vyhrál Tomáš Kalojíros
11. 10. 2021 | Kategorie: silniční
Dramatický závod okolo Brd se rozhodoval ve spurtu mezi Tomášem Kalojírosem a loňským amatérským vítězem Michalem Kollertem na bruslařské dráze ve sportovním areálu Strašice.
Singltrek pod Smrkem: ukázka trailů
10. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Trail Hunter vás provede po Singltreku pod Smrkem, rájem milovníků stezek pro horská kola.
Termíny Pražského MTB poháru 2022!
8. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Pořadatelé Pražského MTB poháru zveřejnili termíny soutěže v olympijském cross country horských kol pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů včetně cyklistů s handicapem.
Alpa Hradec Králové zakončí cyklistickou sezónu 16. října!
6. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Buď součástí závěrečného cyklistického závodu seriálu Prima CUP, kterým je třetí říjnový víkend Alpa Hradec Králové. Připraveny jsou tři trasy.
Věhlasný World Games of Mountainbiking je zpět! Saalbach-Hinterglemm hostil již 22. ročník
6. 10. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní
Od 9. do 12. září 2021 se v rakouském sportovním středisku Saalbach-Hinterglemm odehrála po roční pauze věhlasná čtyřdenní cyklistická akce zvaná World Games of Mountainbiking.
Soutěž týmů Pražského MTB poháru obhájil Kolín!
5. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Expres CZ Tufo Team Kolín obhájil prvenství v soutěži týmů ŠKODA Pražského MTB poháru 2021. Kolínští závodníci porazili o jediný bod tým pořadatele soutěže, NUTREND Specialized Racing.
Galaxy Stevens série 2021: Tour de Brdy již tuto sobotu!
5. 10. 2021 | Kategorie:
Trasa 15. ročníku Tour de Brdy je připravená.
Prima CUP v Mikulově si užila řada hvězd! Vítězem závodu Bubílek
5. 10. 2021 | Kategorie:
Několik slavných osobností si užilo předposlední závod seriálu Prima CUP, kterým byl ZP 211 Mikulov.
Pražský MTB pohár zná celkové vítěze pro rok 2021!
30. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Finálové závody ŠKODA Pražského MTB poháru ve Kbelích a Libuši rozhodly o držitelích unikátních trofejí s pražskou dlažební kostkou pro rok 2021.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►