Věhlasný World Games of Mountainbiking je zpět! Saalbach-Hinterglemm hostil již 22. ročník

Věhlasný World Games of Mountainbiking je zpět! Saalbach-Hinterglemm hostil již 22. ročník

Datum vydání: 6. 10. 2021

Od 9. do 12. září 2021 se v rakouském sportovním středisku Saalbach-Hinterglemm odehrála po roční pauze věhlasná čtyřdenní cyklistická akce zvaná World Games of Mountainbiking.


O její prestiži svědčí účast tisícovky nadšených sportovců všech věkových kategorií napříč kontinenty. Cyklisté se během prosluněných dní a příjemných teplot potkali na startu disciplín Marathon, Cross Country a Junior Trophy. 
 

 

Program

 

Cyklistické slavnosti započaly již ve čtvrtek 9. září, kdy se bylo možné registrovat a vyzvedávat startovní balíčky. Volně přístupné byly také již oficiálně značené závodní tratě. Pátek 10. září patřil závodníkům disciplíny Cross Country.

 

Dominantou Světových cyklistických her byl sobotní Marathon, který se těší veliké oblibě, když se ho účastnilo na tisícovku nadšených sportovců z různých zemí. Vybírat se mohlo z pěti tras na 21, 31, 42, 58 a 80 kilometrů se startem a cílem v Saalbach-Hinterglemm.

 

Na této disciplíně je unikátní to, že rozhodnutí o délce trasy mohlo padnout, vzhledem k náročnosti zdejšího profilu a s ohledem na počasí, až v průběhu závodu. Při rozdělování tratí bylo vždy na výběr, buď jet kratší cestou rovnou do cíle, nebo se vydat dál. 
 

 

V neděli dopoledne se pak konal nejmenšími oblíbený závod Junior Trophy. 

 

Pro koronavirovou situaci platila nezbytná opatření a změny v programu. 

 

COVID 19
 

Akce se mohli zúčastnit ti, kteří se při registraci prokázali buď platným negativním testem, potvrzením o očkování nebo potvrzením o prodělání nemoci. Všechna pravidla podléhala platným rakouským vládním nařízením. V případě, že proběhla kontrola v pořádku, byl závodník zeleně opáskován. Kvůli opatření, jako např. dvoumetrové rozestupy, se registrace konala venku. Pořadatelé měli k dispozici dotykové počítače, kde si účastník nahrál QR kód vygenerovaný při vyplňování registrace a následně svoje údaje stvrdil elektronickým podpisem.
 

 

Pasta Party trochu jinak


Tradiční sobotní společenská událost Pasta Party, kde se oslavovala jednotlivá vítězství, kde se jedlo, pilo a hodovalo, byla letos ztvárněna trochu jinak. Namísto bujarých oslav obdrželi účastníci v rámci startovního balíčku tzv. Pasta Party voucher, který se uplatnily ve vybraných restauracích. 
 

 

Upravené tratě 


Při roční pauze organizátoři akce nezaháleli. Odliv turistů využili k rekonstrukci a výstavbě nových tratí a  místních dominant - trailů. 

 

Startovní balíček

 

V rámci registrace bylo na výběr ze dvou variant startovních balíčků. Levnější z nich zahrnoval startovní číslo s příslušenstvím, originální tričko World Games, voucher na Pasta Party a mapku s detailním popisem. Dražší verze zahrnovala kromě výše zmíněného dva vouchery na Pasta Party. 

 

Do startovního balíčku musíme započíst také přesné kontinuální značení tratě, občerstvení na trati, zónu pro mytí kol a pamětní medaili.
 

 

Ubytování


Ubytování v oblasti Saalbach-Hinterglemm nabízí služby na vysoké úrovni s přebytkem ubytovacích zařízení, přičemž obzvlášť chvályhodná je individuální péče o hosty. Pakliže se zaměříme na potřeby cyklistů, u většiny hotelů je prvořadá výbava na opravu kola, včetně mycího boxu. Součástí hotelů jsou wapky a stojany či úschovná zařízení. Nakonec kolo lze opláchnout téměř kdekoliv, před bikovými shopy nebo ve finiši single trailů. Tyto služby jsou zdarma, ty nadstandardní pak za poplatek. Kromě jiného místní služby nabízí i zapůjčení nebo servis kol. Bike shopy jsou profesionálně vybavené a o výzbroj nebo dostupnost jakéhokoliv komponentu není nouze.
 

Dnes již samozřejmostí je tzv.  „Joker card“, který obdržíte ve vámi zvolených hotelích a penzionech. Výhodná karta nabízí neomezený pohyb po lanovkách (v městech Saalbach, Hinterglemm, Leogang, Fieberbrunn), užívání turistických autobusů, tenisových kurtů, koupaliště,  vstup do místního muzea a mnoho dalšího včetně doplňkových slev na další služby nebo vstupy v Saalbach-Hinterglemm.

 

Destinace Saalbach-Hinterglemm
 

Malebná destinace Saalbach-Hinterglemm obklopená dvoutisícovými vrcholy s dechberoucími výhledy na ledovce přitahuje rodiny s dětmi a nadšené turisty, cyklisty či lyžaře, kteří mohou využít kromě lanovek i širších služeb od lanového centra, dětských parků či prolézaček a aquaparku, nebo se projet vláčkem, navštívit muzeum či útulné horské restaurace nabízející místní speciality.

 

Místní lokalita je natolik žádaná, že se tu nepřetržitě budují nové hotelové komplexy a lanovky.

 

Přihlaste se na World Games of Mountainbiking 2022 už nyní.  

 

Oficiální stránky akce World Games of Mountainbiking Saalbach-Hinterglemm zde

Více o možnostech cyklistiky v Saalbach-Hinterglemm zde.  
 
Foto: 
saalbach.com, Daniel Roos

 


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Závod Segafredo Sahara Race nebyl jen o kávě
8. 8. 2022 | Kategorie: MTB
Pískový lom Marokánka u Hradce Králové patřil v pátek a sobotu osmému dílu seriálu Prima CUP, kterým byl závod Segafredo Sahara Race.
Patrik Jahoda bronzový ve Světovém poháru v Kanadě!
7. 8. 2022 | Kategorie: ostatní
Handbiker Patrik Jahoda, jezdec týmu NUTREND SPECIALIZED Racing má vynikající bronz z časovky Světového poháru handicapovaných cyklistů v kanadském Quebecku.
Početná výprava českých cyklistů na ME do Mnichova
5. 8. 2022 | Kategorie: MTB, silniční
Velká výprava českých cyklistů se chystá na mistrovství Evropy do Mnichova, který v rámci velkého sportovního svátku bude hostit kontinentální šampionáty nejen cyklistických, ale i řady dalších sportovních odvětví.
CYKLOŠVEC: Jak vybrat zadní tlumič na kolo
4. 8. 2022 | Kategorie: MTB
Radí vám odborník Jirka Karfík zástupce CYKLOŠVEC - dovozce a autorizovaný servis odpružení FOX a Marzocchi.
Regionem Orlicka 2022
3. 8. 2022 | Kategorie: silniční
Video z etapového závodu Regionem Orlicka 2022.
Prima CUP v Harrachově odstartuje 3. září!
31. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Již po druhé v roce, po Českém poháru v cross country, zavítá česká biková špička do Harrachova. 3. září se uskuteční závod Kross Harrachov, kterého se můžou zúčastnit amatéři i ostřílení bikeři.
Nutrend Specialized Racing: Jahoda a Zatloukal Mistři republiky, Konečný má bronz!
27. 7. 2022 | Kategorie:
Jan Zatloukal a Filip Konečný dokázali ovládnout mistrovský závod horských kol v kategorii U23 ve Stupně. Jan Zatloukal vybojoval mistrovský dres a Filip Konečný dokončil závod na třetím místě.
Bikovými mistry republiky Cink a Czeczinkarová
24. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Mistrovství České republiky v olympijském cross country, zároveň předposlední podnik seriálu Českého poháru - IZOMAT Cupu, přinesl již šestý titul pro Ondřeje Cinka a premiérový pro Janu Czeczinkarovou
MČR horských kol již tento víkend! Novopečený otec Ondřej Cink bude usilovat o šestý domácí titul
22. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Biker Ondřej Cink bude na „domácí trati“ v západočeském Stupně o nadcházejícím víkendu útočit už na svůj šestý titul českého šampiona v cross country horských kol. Poprvé o něj bude bojovat v jiné roli, protože v úterý přivedla jeho manželka Pavlína na svět dceru Nelu.
Tip na léto: cyklovíkend ve Zlíně a v Luhačovicích
22. 7. 2022 | Kategorie: ostatní
Jestli ještě nemáte místo, kam si pojedete v létě odpočinout, máme pro vás jeden speciální tip. Sbalte kolo nebo elektrokolo a vydejte se na východ Moravy do Zlína a Luhačovic.
Závěrečný den ME a další zlato pro ČR! Milan Kadlec a Matyáš Koblížek mistry ME v madisonu!
20. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Skvělé vystoupení českých mladých dráhařů na evropském šampionátu juniorských a kategorií U23 v portugalské Anadii završili dnes již pátým zlatem naší reprezentace junioři Milan Kadlec a Matyáš Koblížek, kteří kralovali v madisonu.
Sestry Jaborníkovy na ME vybojovaly zlato a stříbro!
19. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Pátý den evropského dráhového šampionátu juniorských kategorií a kategorií U23 v portugalské Anadii byl pro české barvy znovu velmi úspěšný a nesl se ve znamení sester Jaborníkových.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►