Cyklokrosový víkend: Van der Poel kraloval i na SP v Koksijde

Datum vydání: 23.10.2017

Suverén Mathieu van der Poel (Beobank-Corendon) v Koksijde opanoval i třetí díl Světového poháru, v sobotu se z vítězství na Superprestige Niels Albert radoval jeho rival Wout van Aert (Crelan-Charles). 

Dva největší rivalové světového cyklokrosu - Nizozemec Mathieu van der Poel a Belgičan Wout van Aert byli magnetem víkendových belgických podniků - sobotního Superprestige Niels Albert v Boomu a dnes v Koksijde v rámci třetího dílu SP.

V sobotu se z vítězství radoval úřadující mistr světa Van Aert, zatímco Van der Poela obral o podium tvrdý pád - přes stíhající jízdu se nakonec musel spokojit se čtvrtým místem. Dařilo se i Michaelu Borošovi (Pauwels Sauzen - Vastgoedservice), který se potřetí v řadě vešel do top ten, když v těžkém závodě s úseky s hlubokým pískem proťal cílovou pásku na desátém místě o minutu a třičtvrtě za vítězem. Skvělé druhé místo v kategorii do 23 let pak obsadil Adam Ťoupalík a v ženách se do top ten prosadila Nikola Nosková. 

Neděle se nesla v duchu třetího závodu Světového poháru v Koksijde, kde naprosto dominoval Van der Poel. Mladý nizozemský cyklista byl v čele závodu od startu a až do cíle postupně svůj náskok navyšoval až na téměř třičtvrtě minuty. Van Aert mu nestačil a nakonec měl i smůlu, kdy ho mechanické problémy odsunuly z druhého místa na třetí.

Druhý byl dnes další Nizozemec, Lars van der Haar (Telenet Fidea Lions), jenž byl včera třetí. Naopak včera druhému Belgičanovi Laurensi Sweeckovi (Era-Circus) dnes v závěru došel dech a dojel čtvrtý. Borošovi se už tolik nedařilo, když dojel do cíle až na 29. místě téměř o šest minut za vítězem. 
 
 

Příspěvek sdílený MVDP (@mathieuvanderpoel),

 

Příspěvek sdílený MVDP (@mathieuvanderpoel),


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Nový Canyon Spectral s menším zdvihem ale větší porcí zábavy
22.02.2024 | Kategorie: MTB
Canyon Spectral je jedním z nejoblíbenějších trailbiků na trhu, který nabízí skvělou kombinaci výkonu, komfortu a cenové dostupnosti. Pro rok 2024 se Canyon rozhodl vylepšit tento model vylepšují hned několika změnami.
Zpátky v závodním režimu! Na Kypru za dva dny startuje Cyprus Sunshine Cup 2024
19.02.2024 | Kategorie: MTB
Jsme pouze dva dny od začátku prvního závodu Cyprus Sunshine Cup na Středomořském ostrově Kypr, kam se seriál vrací po čtyřleté pauze.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (19. 2. -25. 2. 2024)
19.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Začátek nového týdne znamená další vlny slev! Připojte se k nám při objevování čerstvých výhod a unikátních příležitostí. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
MEDITERRANEAN EPIC: Vítězství pro Allemana, Stošek a Petruš úspěšně zahajují sezónu!
15.02.2024 | Kategorie: MTB
Počáteční klání sezóny pro horské cyklisty, závod Mediterranean Epic, uzavřelo své brány s triumfem Wouta Allemana a Rosy van Doorn.
Canyon Aeroad CF SLX 8 Di2: aerodynamický závodní stroj
15.02.2024 | Kategorie: silniční
Canyon Aeroad CF SLX 8 Di2 je jeden z nejlepších a nejrychlejších silničních kol na trhu. Tento model kombinuje špičkovou technologii, vynikající kvalitu a atraktivní design, který zaujme na první pohled.
» více novinek a videí