Van Aert získal ve Valkenburgu svůj třetí titul mistra světa! Boroš dvanáctý

Datum vydání: 04.02.2018

Belgičan Wout ​van Aert se stal potřetí za sebou mistrem světa. Český reprezentant Michael Boroš skončil na 12. místě.

Druhý den světového šampionátu cyklokrosařů v nizozemském Valkenburgu čeští jezdci naši medailovou sbírku nerozšířili.

Mezi jezdci kategorie U23 skončil čtvrtý Adam Ťoupalík, v elitní kategorii dojel dvanáctý Michael Boroš. Třetí elitní titul v řadě vybojoval Belgičan Wout van Aert, šampionem krosařů do 23 let se stal jeho krajan Elli Iserbyt.

Boroš nevylepšil loňské sedmé místo, i když k tomu měl slibně nakročeno. Ještě při nájezdu do závěrečného sedmého kola bojoval ve skupině o páté místo, ale problémy na okruhu jej vyřadily z elitní desítky. Závod zcela opanoval van Aert, v bahně jel téměř bezchybně a vyhrál s ohromujícím náskokem.

Muži Elite:

1. van Aert 1:09:00, 2. M. Vanthourenhout (oba Belg.) +2:13, 3. M. van der Poel (Niz.) +2:30, 4. Toon Aerts (Belg.) +3:16, 5. van der Haar (Niz.) +4:29, 6. Bertolini (It.) +4:42, 7. Merlier +4:56, 8. L. Sweeck +5:21, 9. Soete (všichni Belg.) +5:30, 10. Chainel (Fr.) +5:51, ...12. Boroš +6:16, 18. Nesvadba +7:28, 27. Paprstka -1 kolo, 49. Hekele (všichni ČR) -3 kola.

Muži U23:

1. Iserbyt (Belg.) 50:54, 2. Nieuwenhuis (Niz.) +28, 3. Gras (Fr.) +35, 4. A. Ťoupalík (ČR) +1:25, 5. Thijs Aerts (Belg.) +1:44, 6. Benoist (Fr.) +1:55, ...38. Jelínek +8:06, 41. Schubert +8:56, Šulc (všichni ČR) nedokončil.

Zdroj: ČSC

Příspěvek sdílený j4m1eb (@j4m1eb),

DT Swiss představil nový Ratchet DEG Freehub s vůbec nejnižším záběrovým úhlem
19.04.2024 | Kategorie: ostatní
DT Swiss, světový lídr v oblasti cyklistických komponentů, představil svůj nejnovější produkt - Ratchet DEG freehub. Tento freehub je výsledkem dlouhých let vývoje a inovací, které DT Swiss přináší do světa cyklistiky.
Světový pohár horských kol na Vysočině spustil nový web i přihlášky do doprovodných závodů
19.04.2024 | Kategorie: MTB
Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě odstartuje již 24. 5. 2024!
Když vozík, tak jednokolka – proč se vyplatí na ně přesedlat
18.04.2024 | Kategorie: ostatní
Táhnout za sebou na kole vozík nemusí být otrava. Pravda, když se řekne cyklovozík, každému hned naskočí obrázek neforemné dvoukolové boudy s praporkem, která ztěžuje předjíždění na už tak úzkých a vybombardovaných okrskách.
Zahájení cykloturistické sezóny s Harmony a CykloŠvec v Písku
Zveme vás na ZAHÁJENÍ CYKLOTURISTICKÉ SEZÓNY v Písku v sobotu 20. 4. 2024.
Yeti SB165 2024 nově v mullet konfiguraci
17.04.2024 | Kategorie: MTB
Yeti SB165 2024 je nejnovější přírůstek do rodiny horských kol Yeti, který přináší několik inovací a vylepšení. Toto kolo je určeno pro náročné terény a bike parky a je navrženo tak, aby poskytovalo vynikající jízdní vlastnosti a vysoký výkon.