Vacka a spol. čeká ve Francii závod roku. Trenér myslí na etapu i celkové pořadí

Vacka a spol. čeká ve Francii závod roku. Trenér myslí na etapu i celkové pořadí

Datum vydání: 12. 8. 2021

Od pátku 13. 8. do neděle 22. 8. čeká reprezentační výběr českých silničních cyklistů U23 závod roku: slavný Tour de l´Avenir. Vloni se kvůli Covidu neuskutečnil, teď se jede jeho 57. ročník. 

Na startu bude celkem 174 cyklistů z 29 národních týmů. Trenér reprezentace Tomáš Konečný povede ve Francii hodně silný a vyrovnaný tým, který má šanci uspět na všech frontách. V barvách ČR budou startovat Mathias Vacek, Pavel Bittner, Jakub Ťoupalík, Jakub Bouček, Petr Kelemen a Tomáš Kopecký.

„Chceme být vidět, ideálně vyhrát etapu a pokusit se i o výsledek v celkovém pořadí. Kluci vědí, co je ve hře, úspěch na tomto závodě jim může výrazně ulehčit další cestu v jejich kariéře,“ řekl Konečný.

Tour de l´Avenir v posledních letech vyhrála taková jména jako Pogačar, Bernal nebo Gaudu. Je to závod, který těm nejlepším otevírá cesty do nejvyšších pater cyklistiky.

„Pro kluky této kategorie je to závod roku. Mohou se hodně ukázat a dát o sobě vědět. Je tu fantastická konkurence, etapy jsou vysílány živě na Eurosportu, závod pořádá firma A.S.O, která organizuje i Tour de France. Kdo na Aveniru uspěl, většinou to dotáhl hodně daleko a kluci samozřejmě vědí, co je ve hře. Jsme rádi, že tady vůbec můžeme startovat a vyjeli jsme si přímý postup,“ prozradil Konečný.

Lídrem české šestice na celkové pořadí bude loňský juniorský mistr Evropy v časovce Mathias Vacek, který letos působí v ruské pro-kontinentální stáji Gazprom-RusVelo po boku Romana Kreuzigera. 

„Formu hodně ladil právě k tomuto závodu. Ale je potřeba si uvědomit, že v kategorii U23 je teprve prvním rokem, stejně jako Bittner. Ťoupalík a Bouček jsou druhoročáci a Kelemen s Kopeckým jsou ve třiadvacítce třetím rokem. Celkově máme tedy hodně mladý tým, všichni kluci mohou jet Tour de l´Avenir ještě příští rok. To je dobrá vyhlídka,“ prohlásil Tomáš Konečný.

„Máme lidi na všechny etapy. Na hromadné dojezdy Bittnera, do kopců hlavně Vacka, taky Boučka, klasikářské etapy by zase měly vyhovovat především trojici Ťoupalík, Kelemen, Kopecký. Půjdeme etapu po etapě. Za mě by bylo krásné, kdyby se nám povedlo nějakou etapu vyhrát a skončil v top 10 celkového pořadí,“ podotkl k ambicím reprezentační trenér. 

Zdroj: TZ ČSC, foto: Jan Brychta


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Gočárovy schody v Hradci Králové již 28. září
24. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Tradiční termín 28. září patří exhibiční akci Gočárovy schody, která se uskuteční na Svatého Václava a Den české státnosti v Hradci Králové.
Biková sezóna končí - startuje finálový víkend Pražského MTB poháru!
24. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Sezóna horských kol 2021 finišuje a ke svému vyvrcholení směřuje i seriál v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů.
Galaxy Stevens série: Sušický High Point maraton vyhrál Jiří Reeh
21. 9. 2021 | Kategorie: MTB
V Sušici proběhl již čtvrtý ročník Sušického High Point MTB maratonu.
Prima CUP: Maratonskými mistry Holubová a Strož
20. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Na devátém závodě seriálu Prima CUP se rozhodlo o národních šampionech v maratonu. Proporce mistrovského závodu Kross Harrachov byly 115 kilometrů s převýšením přes 3.750 výškových metrů. S extrémně náročnou trasou si nejlépe poradila mladičká Adéla Holubová a Jan Strož.
Na MS do Belgie jede 17 českých cyklistů
16. 9. 2021 | Kategorie: silniční
Celkem 17 silničních cyklistů bude reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa v Belgii, které se koná od 19. do 26. září.
Konečný i Zatloukal celkovými vítězi Českého poháru MTB!
16. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Jezdci týmu NUTREND Specialized Racing, Filip Konečný a Jan Zatloukal se stali, ve svých kategoriích junior a U23, celkovými vítězi IZOMAT Českého poháru horských kol 2021.
Brambora z Tokia potvrzuje životní sezónu Patrika Jahody!
13. 9. 2021 | Kategorie: ostatní
Výborné, ale nepopulární čtvrté místo vybojoval na paralympijských hrách v Tokiu český reprezentant a člen týmu NUTREND Specialized Racing.
Pozvánka na 2. závod Galaxy Stevens série - Sušický High Point maraton
11. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Přijeďte si zazávodit i s dětmi na 2. závod Galaxy Stevens série 2021 - Sušický High Point maratontřetí zářijovou sobotu do Sušice, pomyslné brány Šumavy. Koná se zde již tradiční MTB maraton, který prověří, kolik jste toho letos natrénovali.
Stevens G. Benedikt MTB maraton vyhrál Jan Písař
11. 9. 2021 | Kategorie:
Stevens G. Benedikt MTB maraton vyhrál na trase 50 km Jan Písař z týmu Cycle Experts Mezi ženami slavila vítězství Kateřina Stanzelová.
Pražský MTB pohár čekají finálové závody ve Kbelích a Libuši!
8. 9. 2021 | Kategorie: MTB
ŠKODA Pražský MTB pohár 2021 se připravuje na dva finálové závody ve Kbelích a Libuši, které určí celkové vítěze celoroční soutěže a držitele originálních trofejí s pražskou dlažební kostkou.
Silniční cyklisty čeká ME v Itálii, trenér věří v medaili
7. 9. 2021 | Kategorie: silniční
Od středy do neděle hostí italské Trento mistrovství Evropy silničních cyklistů. Česko bude reprezentovat celkem 20 závodníků a reprezentační trenér Tomáš Konečný věří, že se podaří vybojovat nějaká medaile.
Prima CUP - Silesia Bike Marathon
6. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Podívejte se na reportáž ze závodu Silesia Bike Marathon. 
» více novinek a videí

 
Reklama 
►