Vacka a spol. čeká ve Francii závod roku. Trenér myslí na etapu i celkové pořadí

Vacka a spol. čeká ve Francii závod roku. Trenér myslí na etapu i celkové pořadí

Datum vydání: 12. 8. 2021

Od pátku 13. 8. do neděle 22. 8. čeká reprezentační výběr českých silničních cyklistů U23 závod roku: slavný Tour de l´Avenir. Vloni se kvůli Covidu neuskutečnil, teď se jede jeho 57. ročník. 

Na startu bude celkem 174 cyklistů z 29 národních týmů. Trenér reprezentace Tomáš Konečný povede ve Francii hodně silný a vyrovnaný tým, který má šanci uspět na všech frontách. V barvách ČR budou startovat Mathias Vacek, Pavel Bittner, Jakub Ťoupalík, Jakub Bouček, Petr Kelemen a Tomáš Kopecký.

„Chceme být vidět, ideálně vyhrát etapu a pokusit se i o výsledek v celkovém pořadí. Kluci vědí, co je ve hře, úspěch na tomto závodě jim může výrazně ulehčit další cestu v jejich kariéře,“ řekl Konečný.

Tour de l´Avenir v posledních letech vyhrála taková jména jako Pogačar, Bernal nebo Gaudu. Je to závod, který těm nejlepším otevírá cesty do nejvyšších pater cyklistiky.

„Pro kluky této kategorie je to závod roku. Mohou se hodně ukázat a dát o sobě vědět. Je tu fantastická konkurence, etapy jsou vysílány živě na Eurosportu, závod pořádá firma A.S.O, která organizuje i Tour de France. Kdo na Aveniru uspěl, většinou to dotáhl hodně daleko a kluci samozřejmě vědí, co je ve hře. Jsme rádi, že tady vůbec můžeme startovat a vyjeli jsme si přímý postup,“ prozradil Konečný.

Lídrem české šestice na celkové pořadí bude loňský juniorský mistr Evropy v časovce Mathias Vacek, který letos působí v ruské pro-kontinentální stáji Gazprom-RusVelo po boku Romana Kreuzigera. 

„Formu hodně ladil právě k tomuto závodu. Ale je potřeba si uvědomit, že v kategorii U23 je teprve prvním rokem, stejně jako Bittner. Ťoupalík a Bouček jsou druhoročáci a Kelemen s Kopeckým jsou ve třiadvacítce třetím rokem. Celkově máme tedy hodně mladý tým, všichni kluci mohou jet Tour de l´Avenir ještě příští rok. To je dobrá vyhlídka,“ prohlásil Tomáš Konečný.

„Máme lidi na všechny etapy. Na hromadné dojezdy Bittnera, do kopců hlavně Vacka, taky Boučka, klasikářské etapy by zase měly vyhovovat především trojici Ťoupalík, Kelemen, Kopecký. Půjdeme etapu po etapě. Za mě by bylo krásné, kdyby se nám povedlo nějakou etapu vyhrát a skončil v top 10 celkového pořadí,“ podotkl k ambicím reprezentační trenér. 

Zdroj: TZ ČSC, foto: Jan Brychta


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Závod Segafredo Sahara Race nebyl jen o kávě
8. 8. 2022 | Kategorie: MTB
Pískový lom Marokánka u Hradce Králové patřil v pátek a sobotu osmému dílu seriálu Prima CUP, kterým byl závod Segafredo Sahara Race.
Patrik Jahoda bronzový ve Světovém poháru v Kanadě!
7. 8. 2022 | Kategorie: ostatní
Handbiker Patrik Jahoda, jezdec týmu NUTREND SPECIALIZED Racing má vynikající bronz z časovky Světového poháru handicapovaných cyklistů v kanadském Quebecku.
Početná výprava českých cyklistů na ME do Mnichova
5. 8. 2022 | Kategorie: MTB, silniční
Velká výprava českých cyklistů se chystá na mistrovství Evropy do Mnichova, který v rámci velkého sportovního svátku bude hostit kontinentální šampionáty nejen cyklistických, ale i řady dalších sportovních odvětví.
CYKLOŠVEC: Jak vybrat zadní tlumič na kolo
4. 8. 2022 | Kategorie: MTB
Radí vám odborník Jirka Karfík zástupce CYKLOŠVEC - dovozce a autorizovaný servis odpružení FOX a Marzocchi.
Regionem Orlicka 2022
3. 8. 2022 | Kategorie: silniční
Video z etapového závodu Regionem Orlicka 2022.
Prima CUP v Harrachově odstartuje 3. září!
31. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Již po druhé v roce, po Českém poháru v cross country, zavítá česká biková špička do Harrachova. 3. září se uskuteční závod Kross Harrachov, kterého se můžou zúčastnit amatéři i ostřílení bikeři.
Nutrend Specialized Racing: Jahoda a Zatloukal Mistři republiky, Konečný má bronz!
27. 7. 2022 | Kategorie:
Jan Zatloukal a Filip Konečný dokázali ovládnout mistrovský závod horských kol v kategorii U23 ve Stupně. Jan Zatloukal vybojoval mistrovský dres a Filip Konečný dokončil závod na třetím místě.
Bikovými mistry republiky Cink a Czeczinkarová
24. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Mistrovství České republiky v olympijském cross country, zároveň předposlední podnik seriálu Českého poháru - IZOMAT Cupu, přinesl již šestý titul pro Ondřeje Cinka a premiérový pro Janu Czeczinkarovou
MČR horských kol již tento víkend! Novopečený otec Ondřej Cink bude usilovat o šestý domácí titul
22. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Biker Ondřej Cink bude na „domácí trati“ v západočeském Stupně o nadcházejícím víkendu útočit už na svůj šestý titul českého šampiona v cross country horských kol. Poprvé o něj bude bojovat v jiné roli, protože v úterý přivedla jeho manželka Pavlína na svět dceru Nelu.
Tip na léto: cyklovíkend ve Zlíně a v Luhačovicích
22. 7. 2022 | Kategorie: ostatní
Jestli ještě nemáte místo, kam si pojedete v létě odpočinout, máme pro vás jeden speciální tip. Sbalte kolo nebo elektrokolo a vydejte se na východ Moravy do Zlína a Luhačovic.
Závěrečný den ME a další zlato pro ČR! Milan Kadlec a Matyáš Koblížek mistry ME v madisonu!
20. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Skvělé vystoupení českých mladých dráhařů na evropském šampionátu juniorských a kategorií U23 v portugalské Anadii završili dnes již pátým zlatem naší reprezentace junioři Milan Kadlec a Matyáš Koblížek, kteří kralovali v madisonu.
Sestry Jaborníkovy na ME vybojovaly zlato a stříbro!
19. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Pátý den evropského dráhového šampionátu juniorských kategorií a kategorií U23 v portugalské Anadii byl pro české barvy znovu velmi úspěšný a nesl se ve znamení sester Jaborníkových.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►