Vacek a Kopecky vyrazí bojovat na letní olympijské hry do Paříže!

Vacek a Kopecky vyrazí bojovat na letní olympijské hry do Paříže!

Datum vydání: 26.06.2024

Naděje českého silničního cyklistiky míří do Francie! Po potvrzení nominace Mathiase Vacka se po mistrovství České republiky v Jevíčku přidala i Julia Kopecky. Mladá cyklistka porazila v dramatickém souboji o olympijskou jízdenku favorizovanou Barboru Němcovou a stane se tak druhou českou reprezentantkou v této disciplíně.


Pro oba dva to bude olympijská premiéra. Vacek, ač teprve 22letý, už ale ukázal, že na světové scéně umí závodit. Na kontě má mimo jiné 4. místo z Kolem Norska a 2. místo z Kolem Belgie. Kopecky, o tři roky mladší, zazářila především na domácím šampionátu, kde získala titul v časovce a bronz v silničním závodě. Navíc se jí v květnu podařilo jako první Češce po 35 letech vyhrát etapový závod Tour de Feminin.
 
Na oba české cyklisty čeká v Paříži obrovská výzva. V silné konkurenci nejlepších světových závodníků to budou mít  opravdu těžké, ale s jejich talentem a odhodláním se dá bojovat i o nejvyšší příčky. Fanouškům nezbývá než jim držet palce a s napětím sledovat, zda se jim podaří z Paříže přivézt cenný kov.
Autor: Tým CykloRepublic
Foto: Jan Brychta


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Italské Livigno je tréninkovým rájem sportovců. Pravidelně se zde vrací i náš olympijský tým!
10.07.2024 | Kategorie: ostatní
Zatímco se v létě většina Evropy přesouvá na dovolenou do přímořských letovisek, sportovní nadšenci míří do Livigna.
Daniel Polman na 1000 Miles Adventure – i přes špatné počasí v novém rekordu!
10.07.2024 | Kategorie: ostatní
Přední český ultracyklista Daniel Polman, který má za sebou úspěchy na mnoha ultramaratonech včetně těch nejdelších na světě, se rozhodl okusit legendární závod horských kol bez podpory 1000 Miles Adventure.
AKCE TÝDNE: Nejvýhodnější týdenní nabídky (8.7.-14.7.2024)
08.07.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Vítejte v novém týdnu plném neodolatelných slev! Přinášíme Vám exkluzivní výběr nejlepších nabídek, které si nesmíte nechat ujít. Objevujte s námi ty nejzajímavější produkty, které splní všechna Vaše očekávání a ještě více.
Zdeněk Štybar novým ambasadorem značky Kalas Sportswear!
08.07.2024 | Kategorie: ostatní, silniční
Cyklistická hvězda, několikanásobný mistr světa v cyklokrosu a také úspěšný silniční závodník Zdeněk Štybar, se stal novým ambasadorem české značky cyklistického oblečení Kalas Sportswear.
Představení nového Stumpjumpera od Specialized
05.07.2024 | Kategorie: MTB
» více novinek a videí