V deštivém Gstaadu vyfoukl sprinterům vítězství statečný Dán

V deštivém Gstaadu vyfoukl sprinterům vítězství statečný Dán

Datum vydání: 12. 6. 2018

Osmadv​acetiletý Dán Christopher Juul-Jensen vyhrál deštivou čtvrtou etapu Okolo Švýcarska, čtvrtý Sagan ve vedení bodovací soutěže. 

Chris Juul-Jensen vyhrál poprvé po třech letech a teprve potřetí v kariéře. Dánský cyklista a parťák Romana Kreuzigera ze stáje Mitchelton-Scott ujel svému souputníkovi z úniku, Francouzi Nansu Petersovi (AG2R-La Mondiale), v posledních kilometrech a nakonec dokázal ubránit svůj náskok i před blížícím se hlavním polem. 

Z toho už díky předchozímu náročnému profilu trati vypadli spurteři jako Fernando Gaviria (Quick-Step Floors) či Alexander Kristoff (UAE Team Emirates), ale nechyběli tam vítězové předchozích etap Sonny Colbrelli (Bahrain-Merida) a Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) nebo také další kvalitní sprinter, Michael Matthews (Sunweb). 

(Jen) pro druhé místo si nakonec dojel Matthews před Yvesem Lampaertem (Quick-Step Floors) a Saganem. Slovenskému mistrovi světa patří díky vyrovnaným výkonům - doposud nebyl horší než čtvrtý - vedení v bodovací soutěži. 


Peter Sagan k etapě:
"Nejdelší etapa Okolo Švýcarska byla už sama o sobě náročná a neutichající déšť jí ještě více znepříjemnil. Cítil jsem se dobře v každém kopci a měl jsem silné hony, ale Juul-Jense to dobře rozjel a povedlo se mu vydržet před pelotonem a vyhrát. Chtěl bych ještě jednou poděkovat všem klukům v týmu, doposud odvedli úžasnou práci a díky nim mám nyní dres pro lídra bodovací soutěže."
 

Příspěvek sdílený TV 2 SPORT (@tv2sportdk),


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

   
   


Aktuální novinky a videa

NOVA CUP v Sázavě oslavil se známými osobnostmi Společné století
18. 6. 2018 | Kategorie: MTB
Na sobotním startu třetího závodu seriálu NOVA CUP v Sázavě se sešli nejen profesionální závodníci, rodiny s dětmi, ale také významné osobnosti.
Galaxy Pioneer 5.0 2018
18. 6. 2018 | Kategorie: MTB, ostatní
Značka Galaxy se zaměřuje především na bicykly střední a nižší třídy, kde dokáže v daných cenových limitech vždy nabídnout výjimečnou kvalitu a dobrý poměr cena-výkon.
Galaxy Aries 24“ 2018 - Ověřená kvalita za akční cenu
18. 6. 2018 | Kategorie: ostatní
Pro rodiče je důležité, aby se jeho dítě cítilo bezpečně, což v sedle kola platí dvojnásob. Galaxy Aries nabízí ověřenou kvalitu a bezpečnost za rozumné peníze.
Richie Porte vítězem Okolo Švýcarska, Sagan posedmé vyhrál bodovací soutěž
17. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Okolo Švýcarsko dnes poznalo svého vítěze, po závěrečné individuální časovce se jím stal Australan Richie Porte (BMC), mistr světa Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) vyhrál už posedmé bodovací soutěž.
KALAS CUP v Blatné vyhrál Rostislav Krotký
17. 6. 2018 | Kategorie: silniční
V jednu hodinu zazněl výstřel na náměstí v Blatné a 81 závodníků se vydalo na trasu pátého závodu Českého poháru na silnici.
Šestou etapu ve Švýcarsku vyhrál další Dán
15. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Na úterní triumf krajana Juul-Jensena navázal ve čtvrtek Søren Kragh Andersen, který vyhrál těžkou horskou etapu po útoku ze skupiny uprchlíků.
Řidiči a cyklisté: Bezpečnost na silnici
14. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Řidiči vs. cyklisté? Nemusí to tak být! Důležitý je respekt.
Bývalý kontroverzní lékař týmu Sky napsal knihu o medicíně ve sportu, vyjde týden před Tour
14. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Doktor Richard Freeman sice odmítl vypovídat před vyšetřovací komisí v otázce podezřelých praktik týmu Sky, pouhý týden před Tour de France ale bude vydávat jako již nečlen týmu svou knihu o pozitivním přínosu medicinských praktik ve sportu.
V Blatné odstartuje pátý díl Kalas Cupu 2018
14. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Jako Memoriál Christiana Bataglii GP Fany Gastro se pojede v sobotu 16. 6. 2018 pátý díl Českého poháru na silnici Kalas Cup 2018.
První horskou etapu ve Švýcarsku vyhrál Ulissi
13. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Ital Diego Ulissi (UAE Team Emirates) vyhrál poprvé v sezoně, když se radoval v cíli první horské etapy závodu Okolo Švýcarska.
V deštivém Gstaadu vyfoukl sprinterům vítězství statečný Dán
12. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Osmadvacetiletý Dán Christopher Juul-Jensen vyhrál deštivou čtvrtou etapu Okolo Švýcarska, čtvrtý Sagan ve vedení bodovací soutěže.
Sella Ronda na silničním nebo horském kole? Obojí stojí za to
12. 6. 2018 | Kategorie: MTB, silniční
Majestátní skalní masív Sella, který se dá objet na sjezdových lyžích, zná většina českých lyžařů. V létě se zde nabízí jiná výzva – „obtočit“ Sellu Rondu na kole.
» více novinek a videí

 
Reklama