V Táboře kralovali krosaři BKCP – Powerplus

V Táboře kralovali krosaři BKCP – Powerplus

Datum vydání: 28. 10. 2015

Čtvrtý díl TOI TOI Cupu v cyklokrosu opanovali v Táboře závodníci stáje BKCP - Powerplus, kteří kompletně obsadili stupně vítězů. V podniku kategorie C1 kalendáře UCI vyhrál nizozemský jezdec David van der Poel, který ve spurtu zdolal Belgičana Vincenta Baestense a našeho reprezentanta Michaela Boroše. Již šestý závod žen ovládla naprosto suverénně Pavla Havlíková z týmu MRM - Avalon Pro Cycling Team.

Na startu bylo 62 jezdců z jedenácti zemí a čekalo na ně osm okruhů dlouhých 3150 metrů. Na suché trati se jezdilo hodně rychle a na čele prakticky celý závod byla pohromadě osmička jezdců, která se rozdělila až v posledním kole. Nejvíce sil v něm mělo trio z BKCP – Powerplus. Za nímž s pětivteřinovým odstupem projel cílem Tomáš Paprstka z týmu Remerx Merida Kolín, jež si tím upevnil průběžné vedení v nejvýznamnějším domácím seriálu, když před Lubomírem Petrušem (KC Hlinsko), který dnes skončil dvanáctý, má již dvacetibodový náskok. Pátý skončil Vojtěch Nipl (puskinak.cz) a šestý obhájce celkového prvenství z minulé sezony Jakub Skála z ČEZ Cyklo Team Tábor.

„Celý závod se mi nejelo zrovna nijak extra dobře a rozhodlo se až v závěrečném kole. Konečně jsem se dostal na bednu, navíc na domácí trati před svými fanoušky a to mě moc těší, ale jinak to byl závod jako každý jiný, řekl Michale Boroš, který po loňském světovém šampionátu na shodné trati přestoupil do belgické stáje.

„Moc se toho ale nezměnilo. Jezdím závody TOI TOI Cupu a více závodů v Belgii. Chtěl bych stabilně dojíždět v první desítce, ale není to vůbec jednoduché,“ dodal Boroš.

Závod žen měl shodný průběh, jako všechny domácí podniky, kdy na startu byla Pavla Havlíková. Už od úvodních metrů dala suverénka letošní sezony jasně najevo, že si jede pro další vítězství. Neustále před svými soupeřkami svůj náskok zvyšovala a dojela si pro čtvrté pohárové vítězství s náskokem minuty a čtvrt před mladou Nikolou Noskovou (AA-Dfrink/Kalas Cycling team), třetí skončila sedmnáctiletá Adéla Šafářová (Nutrend Specialized Racing), pro níž je to naopak první pódiové umístění. Na stupních vítězek naopak letos poprvé chyběla Jana Czeczinkarová (Sram Mitas Trek). Před tu se dostala ještě jedenačtyřicetiletá Němka Hanka Kupfernagelová, přesto Czeczinkarová vede průběžné pořadí s patnáctibodovým náskokem před Vendulou Kuntovou z Remex Merida Kolín.

„Letos se moje závodění posunulo hodně k lepšímu a doufám, že to tak bude pokračovat i v další části sezony. Mám hodně zkušeností a z toho těžím, musela jsem si jen více počkat, až forma přijde. Ráda bych vydržela bojovat o stupně vítězek až do mistrovství světa,“ řekla Pavla Havlíková.

Mezi juniory se od startovního pole rychle odpoutala trojice Jelínek, Březina a Sirůček, která společně kroužila až do závěrečného kola. O prvenství si to nakonec rozdali Jelínek s Březinou. Lepší finiš měl opět Jelínek, který si připsal páté letošní vítězství.

Výsledky:

Muži:

1. D. van der Poel (Niz.) 58:10, 2. Baestens (Belg.), 3. Boroš (BKCP - Powerplus) oba stejný čas, 4. Paprstka (Remerx Merida Kolín) +5, 5. Nipl (puskinak.cz) +10, 6. Skála (ČEZ Cyklo Team Tábor) +13, 7. Haring (SR) +16, 8. Zahner (Švýc.), 9. Šimůnek (ERA-Murprotec), 10. D. Sweeck (Belg.) všichni +22.

Pořadí po čtyřech závodech:

1. Paprstka 113, 2. Petruš (KC Hlinsko) 93, 3. Nipl 92, 4. Skála 92, 5. Bambula (ČEZ Cyklo Team Tábor) 85, 6. Malík (Eleven Mercedes-Benz Mitas) 79.

Ženy:

1. Havlíková (MRM - Avalon Pro Cycling Team) 40:42, 2. Nosková (AA-Dfrink/Kalas Cycling team) +1:16, 3. Šafářová (Nutrend Specialized Racing) +1:21, 4. Kupfernagelová (Něm.) +1:25, 5. Czeczinkarová (Sram Mitas Trek) +1:41, 6. Štěpánová (Kona Cycling Point) +1:56.

Pořadí po šesti závodech:

1. Czeczinkarová 170, 2. Šafářová 155, 3. Kuntová (Remerx Merida Kolín) 149, 4. Lukešová (Author Team Stupno) 138, 5. Keseg-Štefková (SR) 134, 6. Mináriková-Švecová (G.Benedikt Šveccykloteam Želeč) 122.

Junioři:

1. Jelínek (Big Shock Team) 38:04, 2. Březina (Kola-bbm.cz) +1, 3. Sirůček (KC Kooperativa SG Jablonec n. N.) +17, 4. Honzák ((KC Kooperativa SG Jablonec n. N.) +57, 5. Jarý (Johnson Controls AŠ Ml. Boleslav) +1:11, 6. Zeťák (Remerx Merida Kolín) +1:15.

Pořadí po šesti závodech:

1. Jelínek 178, 2. Honzák 159, 3. Sirůček 155, 4. Březina 144, 5. Zeťák 142, 6. Prudek (Moravec Team) 142.
 
Zdroj a foto: ČSCPoužíváním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Gravel kolo Stevens Gavere 2023
1. 10. 2023 | Kategorie: cyklokros, ostatní
Stezka nebo cyklostezka? Jezdíte v zimě každý den do práce nebo v krásném ročním období na cyklistická dobrodružství? Gavere to všechno zvládne.
Rauchfuss počtvrté ovládl Gočárovy schody
30. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Marek Rauchfuss počtvrté ovládl exhibiční závod ZP 211 Gočárovy schody. Úřadující český šampion v cross country tak navázal na své úspěchy z roků 2017, 2018 a 2022.
GP Favorit Brno a Přilba Moravy 2023
25. 9. 2023 | Kategorie: dráha
Cyklisté až z patnácti států startovali na letošní akci na brněnském velodromu.
Jízda pro Paříž. Podpořte v Mikulově handicapované sportovce
22. 9. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Na závěrečné zastávce seriálu Prima CUP, kterým je 7. října Škoda Auto Mikulov, podpoří charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ projekt Jízda pro Paříž.
Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční mistrovství Evropy do Nizozemska
19. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Téměř maximální možné zastoupení v každé kategorii bude mít česká silniční cyklistika na mistrovství Evropy, které se koná od 20. do 24. září v nizozemském Drenthe. Celkem by se v akci mělo představit přes 30 českých reprezentantů.
Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě
18. 9. 2023 | Kategorie:
Cyklisté ATT Investments se mimořádně zviditelnili i na právě skončeném etapovém závodě kategorie 2.1, 67. ročníku Okolo Slovenska.
Sluníčko, Krkonoše a kolo. To byla kombinace závodu ČEZ Harrachov
17. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Krásné slunečné počasí, Krkonoše a stovky spokojených úsměvů. Tak by se dal ve zkratce popsat další díl závodu Prima CUP, kterým byl v sobotu 16. září ČEZ Harrachov.
Ohlédnutí za 10. ročníkem Okolo jižních Čech
15. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Letošní ročník mezinárodního cyklistického závodu Okolo jižních Čech kategorie UCI 2.2 postrádal jízdu proti chronometru, což ale nijak nevadilo.
Jak vybrat gravel kolo
15. 9. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel kola neboli gravelbiky jsou do našich podmínek naprosto geniální.
Gočárovy schody tradičně 28. září. Závodníci zdolají schody i řeku Orlici
12. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ZP 211 Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové. Na devátém ročníku sportovní akce závodí děti, amatéři i profesionálové včetně českých reprezentantů.
Maraton v Harrachově 16. září opět nadchne
9. 9. 2023 | Kategorie:
Je tu opět osvědčený maratonský Harrachov. Po Českém poháru v olympijském cross country se v biatlonovém areálu Na Kolečku 16. září uskuteční v pořadí sedmý závod seriálu Prima CUP, kterým je ČEZ Harrachov.
Prestižní soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ovládnul AUTHOR Team Stupno!
8. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek AUTHOR Team Stupno se stal celkovým vítězem ŠKODA Pražského MTB poháru za rok 2023. Rozhodnul o tom finálový závod v Libuši – Písnici „O pohár Městské části Praha Libuš“.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►