V Praze se uskutečnil kongres Evropské cyklistické federace!

V Praze se uskutečnil kongres Evropské cyklistické federace!

Datum vydání: 05.03.2023

Český svaz c​yklistiky o tomto víkendu (3.3. až 5.3.2023) přivítal kongres Evropské cyklistické unie (UEC) v OREA Hotels Pyramida. Kongresu se zúčastnili vrchní zástupci 45 evropských cyklistických federací včetně vedení Evropské a Mezinárodní cyklistické unie (UCI).

 

Nejdůležitějšími body kongresu byly změny stanov UEC, mezi kterými byly např. elektronické volby, změna možnosti odvolání vrchních představitelů UEC a mnohé další úpravy. Velká diskuze se vedla také nad možností účasti ruský a běloruských sportovců na vrcholných evropských akcích. Dále pak byla na programu běžná agenda výročního kongresu, jako je prezentace výroční zpráva z roku předchozího včetně finanční hospodaření, výhled na další rok(y), schvalování rozpočtů, představení následujících šampionátů a mnohé další dozorčí a schvalovací činnosti. 

„Pořádání takové akce je pro nás velmi významné a jedná se o velký diplomatický úspěch české cyklistiky na evropské úrovni. To, že jsme v Praze přivítali zástupce všech federací s výjimkou ruské a běloruské, nám pomůže zvýšit povědomí naší cyklistiky v Evropě a prosazovat naše zájmy uvnitř UEC,“ řekl Petr Marek, prezident ČSC. 

 
Kongresu se kromě celého vedení UEC včetně jejího prezidenta Enrica Della Casa účastnil také prezident mezinárodní cyklistické unie (UCI) David Lappartient.

„Velmi si vážíme aktivity Českého svazu cyklistiky při pořádání takto důležité akce. Česká cyklistika se již dlouho pohybuje na vrcholu evropské špičky, ostatně v roce 2022 se umístila na 5. místě mezi evropskými zeměmi podle bodů rankingu, což jen podtrhuje její význam. Pořádání velkých evropských akcí a závodů v Česku také není výjimkou. Bereme Český svaz cyklistiky jako silného partnera a děkujeme Petru Markovi a celému jeho týmu za skvělou práci, kterou dlouhodobě odvádí,“ uvedl Enrico Della Casa, prezident Evropské cyklistické unie (UEC). 

Partnerem akce byla také společnost ŠKODA AUTO a.s., která jakožto český výrobce automobilů poskytla shuttle servis pro všechny delegáty.

 

Zdroj: TZ ČSC, foto: Jan Brychta


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Zpátky v závodním režimu! Na Kypru za dva dny startuje Cyprus Sunshine Cup 2024
19.02.2024 | Kategorie: MTB
Jsme pouze dva dny od začátku prvního závodu Cyprus Sunshine Cup na Středomořském ostrově Kypr, kam se seriál vrací po čtyřleté pauze.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (19. 2. -25. 2. 2024)
19.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Začátek nového týdne znamená další vlny slev! Připojte se k nám při objevování čerstvých výhod a unikátních příležitostí. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
MEDITERRANEAN EPIC: Vítězství pro Allemana, Stošek a Petruš úspěšně zahajují sezónu!
15.02.2024 | Kategorie: MTB
Počáteční klání sezóny pro horské cyklisty, závod Mediterranean Epic, uzavřelo své brány s triumfem Wouta Allemana a Rosy van Doorn.
Canyon Aeroad CF SLX 8 Di2: aerodynamický závodní stroj
15.02.2024 | Kategorie: silniční
Canyon Aeroad CF SLX 8 Di2 je jeden z nejlepších a nejrychlejších silničních kol na trhu. Tento model kombinuje špičkovou technologii, vynikající kvalitu a atraktivní design, který zaujme na první pohled.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (12. 2. -18. 2. 2024)
12.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Nový týden přináší opět novou várku slev! Prozkoumejte s námi čerstvé výhody a jedinečné příležitosti. Bez ohledu na Vaše přání vám naše výběry pomohou najít skvělé produkty a ušetřit peníze.
» více novinek a videí