V Motole se připravuje finále ŠKODA Pražského MTB poháru!

V Motole se připravuje finále ŠKODA Pražského MTB poháru!

Datum vydání: 21. 9. 2022

Nejnovější pražská biková lokalita, Traily Motol – „Jízda pod napětím“ v péči pořadatelského týmu NUTREND SPECIALIZED R​acing se intenzivně připravuje na očekávaný finálový závod ŠKODA Pražského MTB poháru.

Desátý ročník spíše celorepublikové než „jenom“ pražské soutěže horských kol v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů bude v neděli 25. září znát celkové vítěze 24 soutěžních kategorií a zároveň i majitele unikátních uměleckých pohárů s pražskou dlažební kostkou. Závod mužů a žen je vypsán také jako Akademické Mistrovství České republiky.  
 
Pouze minimální bodové rozdíly od sebe dělí největší favority na celkové vítězství ve většině kategorií ŠKODA Pražského MTB poháru. To samé se týká soutěže týmů, kde jsou na prvních třech příčkách s minimálními rozdíly seřazeny týmy Rexonix Racing Team, ADASTRA Cycling Team a Bike Puzzle Team. Význam a důležitost finálového závodu v Motole bude navíc umocněna pořadatelstvím Akademického Mistrovství České republiky s účastí české akademické špičky. Akademický „mistrák“ už dávno není pouhou věcí sportovně vysokoškolské prestiže. Na základě umístění v národním akademickém šampionátu může být studentovi přiděleno celoroční stipendium a to není pro sportovce - studenta rozhodně věc zanedbatelná.
 
Význam závodu pro jednotlivé jezdce i kluby potvrzují desítky cyklistů, kteří v těchto dnech trénují na motolské trati. Ta opět doznala určitých změn a závodníky čeká těžký, ale bezpečný a moderní okruh s prvky, které jsou součástí tratí závodů vysokých kategorií UCI. Areál v péči týmu SK Cyklistů Praha - NUTREND SPECIALIZED Racing je zároveň celoročně přístupný k tréninku a v průběhu roku slouží nejenom jako tréninkové centrum řady klubů a reprezentantů, ale také jako volnočasová lokalita pro komunitu cyklistů a rodin s dětmi. Zároveň zde probíhá také trénink dětských „školiček“ a různých skupin napříč disciplínami, včetně vyznavačů endura, sjezdu, trialu a cyklokrosu.  
 
Motolského závodu se zúčastní řada slavných jmen. Opravdovým lákadlem pro diváky bude účast hned tří úřadujících republikových šampionů, talentovaného juniora Ondřeje Novotného z pražské Dukly, třiadvacítkáře Jana Zatloukala, který je zároveň i mistrem naší země v Short tracku a konečně olympionika a české bikové jedničky Ondřeje Cinka.
 
Trať je po celý den přístupná k tréninku, trénink na kompletně vyznačené trati bude možný v sobotu 24. září. Pořadatelé žádají všechny zájemce o parkování a stavbu stanů v týmové zóně, aby si rezervovali patřičný prostor u Vojtěcha Pavlíka, vojtech.pavlik.caths@gmail.com, tel: +420 604 975 981. Parkování obytných vozů a výstavba týmových stanů bude možná od sobotního odpoledne. Upozorňujeme, že do té doby v areálu platí veškerá dopravní značení. 
 
Přihlášky na 6. závod Pražského MTB poháru v Motole na www.sportt.cz.
Propozice 6. závodu v Motole na prahamtb.cz.
Průběžné pořadí seriálu po 5 závodech na www.sportt.cz.
Průběžné pořadí soutěže týmů ŠKODA Pražského MTB poháru zde.
 
Foto: Karel Kolečko, zdroj: TZ pořadatelé

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Gravel kolo Stevens Gavere 2023
1. 10. 2023 | Kategorie: cyklokros, ostatní
Stezka nebo cyklostezka? Jezdíte v zimě každý den do práce nebo v krásném ročním období na cyklistická dobrodružství? Gavere to všechno zvládne.
Rauchfuss počtvrté ovládl Gočárovy schody
30. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Marek Rauchfuss počtvrté ovládl exhibiční závod ZP 211 Gočárovy schody. Úřadující český šampion v cross country tak navázal na své úspěchy z roků 2017, 2018 a 2022.
GP Favorit Brno a Přilba Moravy 2023
25. 9. 2023 | Kategorie: dráha
Cyklisté až z patnácti států startovali na letošní akci na brněnském velodromu.
Jízda pro Paříž. Podpořte v Mikulově handicapované sportovce
22. 9. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Na závěrečné zastávce seriálu Prima CUP, kterým je 7. října Škoda Auto Mikulov, podpoří charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ projekt Jízda pro Paříž.
Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční mistrovství Evropy do Nizozemska
19. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Téměř maximální možné zastoupení v každé kategorii bude mít česká silniční cyklistika na mistrovství Evropy, které se koná od 20. do 24. září v nizozemském Drenthe. Celkem by se v akci mělo představit přes 30 českých reprezentantů.
Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě
18. 9. 2023 | Kategorie:
Cyklisté ATT Investments se mimořádně zviditelnili i na právě skončeném etapovém závodě kategorie 2.1, 67. ročníku Okolo Slovenska.
Sluníčko, Krkonoše a kolo. To byla kombinace závodu ČEZ Harrachov
17. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Krásné slunečné počasí, Krkonoše a stovky spokojených úsměvů. Tak by se dal ve zkratce popsat další díl závodu Prima CUP, kterým byl v sobotu 16. září ČEZ Harrachov.
Ohlédnutí za 10. ročníkem Okolo jižních Čech
15. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Letošní ročník mezinárodního cyklistického závodu Okolo jižních Čech kategorie UCI 2.2 postrádal jízdu proti chronometru, což ale nijak nevadilo.
Jak vybrat gravel kolo
15. 9. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel kola neboli gravelbiky jsou do našich podmínek naprosto geniální.
Gočárovy schody tradičně 28. září. Závodníci zdolají schody i řeku Orlici
12. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ZP 211 Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové. Na devátém ročníku sportovní akce závodí děti, amatéři i profesionálové včetně českých reprezentantů.
Maraton v Harrachově 16. září opět nadchne
9. 9. 2023 | Kategorie:
Je tu opět osvědčený maratonský Harrachov. Po Českém poháru v olympijském cross country se v biatlonovém areálu Na Kolečku 16. září uskuteční v pořadí sedmý závod seriálu Prima CUP, kterým je ČEZ Harrachov.
Prestižní soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ovládnul AUTHOR Team Stupno!
8. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek AUTHOR Team Stupno se stal celkovým vítězem ŠKODA Pražského MTB poháru za rok 2023. Rozhodnul o tom finálový závod v Libuši – Písnici „O pohár Městské části Praha Libuš“.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►