V Motole se připravuje finále ŠKODA Pražského MTB poháru!

V Motole se připravuje finále ŠKODA Pražského MTB poháru!

Datum vydání: 21. 9. 2022

Nejnovější pražská biková lokalita, Traily Motol – „Jízda pod napětím“ v péči pořadatelského týmu NUTREND SPECIALIZED R​acing se intenzivně připravuje na očekávaný finálový závod ŠKODA Pražského MTB poháru.

Desátý ročník spíše celorepublikové než „jenom“ pražské soutěže horských kol v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů bude v neděli 25. září znát celkové vítěze 24 soutěžních kategorií a zároveň i majitele unikátních uměleckých pohárů s pražskou dlažební kostkou. Závod mužů a žen je vypsán také jako Akademické Mistrovství České republiky.  
 
Pouze minimální bodové rozdíly od sebe dělí největší favority na celkové vítězství ve většině kategorií ŠKODA Pražského MTB poháru. To samé se týká soutěže týmů, kde jsou na prvních třech příčkách s minimálními rozdíly seřazeny týmy Rexonix Racing Team, ADASTRA Cycling Team a Bike Puzzle Team. Význam a důležitost finálového závodu v Motole bude navíc umocněna pořadatelstvím Akademického Mistrovství České republiky s účastí české akademické špičky. Akademický „mistrák“ už dávno není pouhou věcí sportovně vysokoškolské prestiže. Na základě umístění v národním akademickém šampionátu může být studentovi přiděleno celoroční stipendium a to není pro sportovce - studenta rozhodně věc zanedbatelná.
 
Význam závodu pro jednotlivé jezdce i kluby potvrzují desítky cyklistů, kteří v těchto dnech trénují na motolské trati. Ta opět doznala určitých změn a závodníky čeká těžký, ale bezpečný a moderní okruh s prvky, které jsou součástí tratí závodů vysokých kategorií UCI. Areál v péči týmu SK Cyklistů Praha - NUTREND SPECIALIZED Racing je zároveň celoročně přístupný k tréninku a v průběhu roku slouží nejenom jako tréninkové centrum řady klubů a reprezentantů, ale také jako volnočasová lokalita pro komunitu cyklistů a rodin s dětmi. Zároveň zde probíhá také trénink dětských „školiček“ a různých skupin napříč disciplínami, včetně vyznavačů endura, sjezdu, trialu a cyklokrosu.  
 
Motolského závodu se zúčastní řada slavných jmen. Opravdovým lákadlem pro diváky bude účast hned tří úřadujících republikových šampionů, talentovaného juniora Ondřeje Novotného z pražské Dukly, třiadvacítkáře Jana Zatloukala, který je zároveň i mistrem naší země v Short tracku a konečně olympionika a české bikové jedničky Ondřeje Cinka.
 
Trať je po celý den přístupná k tréninku, trénink na kompletně vyznačené trati bude možný v sobotu 24. září. Pořadatelé žádají všechny zájemce o parkování a stavbu stanů v týmové zóně, aby si rezervovali patřičný prostor u Vojtěcha Pavlíka, vojtech.pavlik.caths@gmail.com, tel: +420 604 975 981. Parkování obytných vozů a výstavba týmových stanů bude možná od sobotního odpoledne. Upozorňujeme, že do té doby v areálu platí veškerá dopravní značení. 
 
Přihlášky na 6. závod Pražského MTB poháru v Motole na www.sportt.cz.
Propozice 6. závodu v Motole na prahamtb.cz.
Průběžné pořadí seriálu po 5 závodech na www.sportt.cz.
Průběžné pořadí soutěže týmů ŠKODA Pražského MTB poháru zde.
 
Foto: Karel Kolečko, zdroj: TZ pořadatelé

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

ROUVY Specialized Cycling Team | 2022 review
30. 11. 2022 | Kategorie:
ROUVY podporuje cyklistiku dlouhodobě, na různých úrovních a v mnoha směrech dává šanci růst i nadějným talentům.
ROUVY Specialized Cycling Team oznamuje nové tváře
30. 11. 2022 | Kategorie: MTB
ROUVY podporuje cyklistiku dlouhodobě, na různých úrovních a v mnoha směrech dává šanci růst i nadějným talentům.
Pražský MTB pohár ocení Trenéra a Objev roku, do Síně slávy uvede Jaroslava Kulhavého!
27. 11. 2022 | Kategorie: MTB
Nedílnou součástí každého ročníku ŠKODA Pražského MTB poháru je předávání unikátních pohárů s pražskou dlažební kostkou medailistům celkového pořadí soutěže a vyrytí jmen vítězů jednotlivých kategorií na podstavec obřího poháru, který je putovní trofejí závodů.
Iveta Miculyčová třetí na MS BMX Freestyle v Abú Dhabí
13. 11. 2022 | Kategorie: ostatní
Bronz na mistrovství světa Freestyle BMX v kategorii žen vybojovala teprve šestnáctiletá česká reprezentantka Iveta Miculyčová.
Slevy kol, koloběžek a odrážedel GALAXY
12. 11. 2022 | Kategorie: MTB, ostatní
Domácí značka GALAXY připravila před Vánoci zajímavé slevy celého sortimentu jízdních kol, koloběžek a odrážedel.
Hvězdy dráhové cyklistiky se tuto zimu vracejí na obrazovky Warner Bros. Discovery
12. 11. 2022 | Kategorie: dráha
Lesk a kouzlo UCI Track Champions League se vrací. Čtyři týdny akce „kolo na kolo“ na nejlepších velodromech v několika ikonických evropských městech – každý okamžik dění
CYKLOŠVEC přijme prodavače - mechanika do Vlašimi
11. 11. 2022 | Kategorie: ostatní
CYKLOŠVEC přijme prodavače - mechanika do prodejny CYKLOŠVEC ve Vlašimi.
Miculyčová chce na MS v Abú Dhabí vybojovat olympiádu
9. 11. 2022 | Kategorie: MTB
V srpnu šestnáctiletá Iveta Miculyčová získala senzační titul mistryně Evropy v disciplíně freestyle BMX, o nadcházejícím víkendu by na mistrovství světa v Abú Dhabí ráda potvrdila, že to nebyla náhoda. Chce postoupit do finále a ideálně vybojovat místo pro olympijské hry v Paříži 2024.
Boroš na cyklokrosovém ME sedmý, Zemanová osmá
7. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Velmi vydařený závod má za sebou cyklokrosař Michael Boroš na evropském šampionátu v belgickém Namuru, kde dojel na sedmé místě.
Juniorka Hanáková skončila na ME šestá
6. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Nejlepším českým výsledkem na evropském šampionátu v belgickém Namuru v dnešní úvodní den bylo šesté místo Eliška Hanákové v závodě juniorek. Mezi muži kategorie U23 dojel Matyáš Fiala na 24. místě.
Na ME do Belgie jede 15 českých cyklokrosařů
2. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Patnáct českých reprezentantů bude startovat na víkendovém mistrovství Evropy v cyklokrosu, které hostí belgický Namur. Největší českou nadějí na cenný kov je junior Václav Ježek, který v poslední době prokazuje velmi dobrou formu.
10 BIKE HACKŮ - Tohle musí znát každý!
1. 11. 2022 | Kategorie: MTB
Podívejte se na video Jakuba Vencla.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►