V Brně na Špilberku vyvrcholí letošní cyklistická sezóna

V Brně na Špilberku vyvrcholí letošní cyklistická sezóna

Datum vydání: 6. 7. 2020

Zadostiučiněním za letošn​í zkrácenou sezónou silniční cyklistiky bude její velkolepé finále v Brně.


Domácí kalendář závodů totiž zakončí nejvýznamnější jednorázová akce, mezinárodní závod Visegrad 4 Bicycle Race. Ze strany Mezinárodní cyklistické unie byl potvrzen nový termín, který byl stanoven na 11. října 2020.

 

Závod, původně plánovaný na 26. dubna 2020, byl z důvodu pandemie přesunut a pořadatelé dělali vše pro to, aby byl zajištěn nový termín, a hlavně místo v kalendáři Mezinárodní cyklistické unie.

Na prohlášení o zrušení či přesunutí závodů jsme okamžitě reagovali zasláním žádosti o náhradní termín. Byli jsme ale samozřejmě jedni z mnoha, kteří žádost odesílali, a zároveň nebylo jisté, jak se situace vyvine. Proto se věci vyjasnili až nedávno, říká za pořadatelský tým Favoritu Brno jeho tajemník Zdeněk Valenta. 

Brněnský závod bude zároveň také finále minisérie čtyř jednorázových akcí v zemích Visegradské 4, tak jak bylo původně v plánu. Ostatním pořadatelským zemím již také byly přiděleny náhradní termíny. Celý seriál závodů tak začne 19. srpna v Maďarsku, v září bude pokračovat v Polsku a termín slovenského závodu bezprostředně předchází finále v Brně.

 

Pořadatelé v současné době sestavují startovní listinu a začínají konkretizovat doprovodný program závodu. 

Snížený zájem o start nepozorujeme, spíše naopak. Pravděpodobně ani nebudeme moct vyjít vstříc všem žádostem. Naopak ale chceme využít získaný čas, abychom vyhověli co nejvíce divákům a fanouškům cyklistiky. Chceme, aby byl závod nejen velkolepým završením série Visegradské 4, ale také vydařenou tečkou za letošní silniční sezónou u nás. Podařilo se nám ve spolupráci s městem Brnem, Jihomoravským krajem a policií zajistit nádhernou trasu z Brna do Mikulova a zpět, což už je samo o sobě závazkem, aby zážitek měli nejen samotní cyklisté, ale i všichni, kdo se na ně přijdou podívat. Moc si podpory ze strany města, zejména pak vedení v čele s panem náměstkem Hladíkem vážíme, stáli při nás i v době, kdy nebylo vůbec jisté, zda se závod pojede,“ prozrazuje plány pořadatelského týmu Zdeněk Valenta. 

Celou trasu závodu, která odstartuje z brněnského výstaviště a dovede závodníky až na samotný hrad Špilberk si můžete prohlédnout zde: 

 


Novinky a soutěže o zajímavé ceny, které závodu předchází pak sledujte na profilu pořádajícího TJ Favoritu Brno.

Zdroj: TZ pořadatelé, foto: Jan Brychta


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 Aktuální novinky a videa

Eurosport a GCN připravují Giro d´Italia s nejrozsáhlejším globálním vysíláním
8. 5. 2021 | Kategorie: silniční
Již více než století jsou silnice v Itálii bojištěm, na němž se nejlepší cyklisté světa střetávají v bitvě o „maglia rosa“.
Široký se blýskl pátým místem
6. 5. 2021 | Kategorie: silniční
Štěpán Široký z Favoritu Brno na Stevens se velmi dobře prezentoval v první části skvěle obsazeného mezinárodního závodu juniorů Grand Prix West Bohemia.
Jan Zatloukal stříbrný na Slovensku
3. 5. 2021 | Kategorie: MTB
Osmnáctiletý jezdec týmu NUTREND SPECIALIZED Racing Jan Zatloukal patří k nevýraznějším cyklistickým talentům nastupující generace bikerů.
Seriál NOVA CUP je nyní PRIMA CUP!
2. 5. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní
Pořadatelé seriálu NOVA CUP k 1. květnu zveřejnili změnu generálního partnera seriálu, kterým se stala skupina Prima. S tím se pojí i nový název seriálu – PRIMA CUP.
V březnu kola na internetu trhala rekordy, prodávala se o 420 % více než vloni
2. 5. 2021 | Kategorie: ostatní
Z rozšířené kratochvíle se během uplynulých pár měsíců stal doslova fenomén - poptávka po jízdních kolech na internetu v posledních měsících významně roste.
Martin Stošek a český maratonský tým jsou světové jedničky!
29. 4. 2021 | Kategorie: MTB
Na pozici světové maratónské jedničky vystoupal bronzový muž podzimního Mistrovství světa v maratonu v turecké Sakaryi, Martin Stošek.
ŠKODA Pražský MTB pohár znovu mění termíny svých závodů!
27. 4. 2021 | Kategorie: MTB
Pand​emie koronaviru ovlivňuje náš všední život nevídaným způsobem a je jisté, že na blíže neurčitelnou dobu musíme počítat se značnou proměnlivostí a nestabilitou našich dlouhodobých plánů.
Cyklisté Topforex ATT Investments v Rakousku dokázali, že sehraný tým je základ
26. 4. 2021 | Kategorie: silniční
Tradiční Kirschblütenrennen letos oslavil 59. ročník – zdárně jej ovšem dokončilo pouhých 60 jezdců. 
Fotogalerie: Brno - Velká Bíteš - Brno
19. 4. 2021 | Kategorie: silniční

Konečně se domácí cyklistika v letošní sezoně dočkala. První závod silniční sezony uspořádal TJ Favorit Brno v rámci ŠKODA CUPU na trati Brno - Velká Bíteš - Brno.

Kukrle z Elkov Kasper vyhrál jarní klasiku Brno - Velká Bíteš - Brno
18. 4. 2021 | Kategorie: silniční
Vítězstvím Michaela Kukrleho ze stáje Elkov Kasper skončil úvodní podnik Českého poháru - ŠKODA Cupu 2021 Brno - Velká Bíteš - Brno.
Co Čech, to cyklista. Poptávka po kolech stoupla o polovinu
16. 4. 2021 | Kategorie: ostatní
První rozvolňování v kombinaci s dlouho očekávanými jarními teplotami způsobilo, že se české luhy a háje plní nadšenými cyklisty.
Silniční cyklistická sezona startuje v sobotu tradiční Bíteší
14. 4. 2021 | Kategorie: silniční
S mírným zpožděním odstartuje v sobotu 17. dubna domácí silniční sezona. Prvním závodem bude úvodní podnik ŠKODA Cupu - česká jarní klasika Brno - Velká Bíteš – Brno, která se pojede již po pětačtyřicáté.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►