V Brně na Špilberku vyvrcholí letošní cyklistická sezóna

V Brně na Špilberku vyvrcholí letošní cyklistická sezóna

Datum vydání: 6. 7. 2020

Zadostiučiněním za letošn​í zkrácenou sezónou silniční cyklistiky bude její velkolepé finále v Brně.


Domácí kalendář závodů totiž zakončí nejvýznamnější jednorázová akce, mezinárodní závod Visegrad 4 Bicycle Race. Ze strany Mezinárodní cyklistické unie byl potvrzen nový termín, který byl stanoven na 11. října 2020.

 

Závod, původně plánovaný na 26. dubna 2020, byl z důvodu pandemie přesunut a pořadatelé dělali vše pro to, aby byl zajištěn nový termín, a hlavně místo v kalendáři Mezinárodní cyklistické unie.

Na prohlášení o zrušení či přesunutí závodů jsme okamžitě reagovali zasláním žádosti o náhradní termín. Byli jsme ale samozřejmě jedni z mnoha, kteří žádost odesílali, a zároveň nebylo jisté, jak se situace vyvine. Proto se věci vyjasnili až nedávno, říká za pořadatelský tým Favoritu Brno jeho tajemník Zdeněk Valenta. 

Brněnský závod bude zároveň také finále minisérie čtyř jednorázových akcí v zemích Visegradské 4, tak jak bylo původně v plánu. Ostatním pořadatelským zemím již také byly přiděleny náhradní termíny. Celý seriál závodů tak začne 19. srpna v Maďarsku, v září bude pokračovat v Polsku a termín slovenského závodu bezprostředně předchází finále v Brně.

 

Pořadatelé v současné době sestavují startovní listinu a začínají konkretizovat doprovodný program závodu. 

Snížený zájem o start nepozorujeme, spíše naopak. Pravděpodobně ani nebudeme moct vyjít vstříc všem žádostem. Naopak ale chceme využít získaný čas, abychom vyhověli co nejvíce divákům a fanouškům cyklistiky. Chceme, aby byl závod nejen velkolepým završením série Visegradské 4, ale také vydařenou tečkou za letošní silniční sezónou u nás. Podařilo se nám ve spolupráci s městem Brnem, Jihomoravským krajem a policií zajistit nádhernou trasu z Brna do Mikulova a zpět, což už je samo o sobě závazkem, aby zážitek měli nejen samotní cyklisté, ale i všichni, kdo se na ně přijdou podívat. Moc si podpory ze strany města, zejména pak vedení v čele s panem náměstkem Hladíkem vážíme, stáli při nás i v době, kdy nebylo vůbec jisté, zda se závod pojede,“ prozrazuje plány pořadatelského týmu Zdeněk Valenta. 

Celou trasu závodu, která odstartuje z brněnského výstaviště a dovede závodníky až na samotný hrad Špilberk si můžete prohlédnout zde: 

 


Novinky a soutěže o zajímavé ceny, které závodu předchází pak sledujte na profilu pořádajícího TJ Favoritu Brno.

Zdroj: TZ pořadatelé, foto: Jan Brychta


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
Aktuální novinky a videa

Festka získala ocenění Impact Stars v soutěži Delloite Technology Fast 50 CE
21. 11. 2020 | Kategorie: ostatní, silniční
Česká technologická firma Festka, která se specializuje na zakázkovou výrobu silničních kol a rámů nejvyšší kvality, získala ocenění Impact Stars v soutěži Delloite Technology Fast 50 CE oceňující nejrychleji rostoucí technologické společnosti ve střední Evropě.
Štěpán Telecký: Mým snem je jednou startovat na Grand Tour
19. 11. 2020 | Kategorie: silniční
Patří k nejta​lentovanějším závodníkům Favoritu Brno. Kadet Štěpán Telecký má za sebou na kole Stevens velmi dobrou sezónu.
Termíny seriálu NOVA CUP 2021
17. 11. 2020 | Kategorie: MTB
Uložte si do kalendáře termíny seriálu NOVA CUP v roce 2021!
Termíny závodů ŠKODA Pražský MTB pohár 2021!
17. 11. 2020 | Kategorie: MTB
Pořadatelé seriálu závodů horských kol v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní skupiny cyklistů, včetně cyklistů s handicapem zveřejnili termíny závodů pro rok 2021.
Ze hry do reality a zpět. Biker a mistr světa Tomáš Slavík hrdinou nevšedního videa
12. 11. 2020 | Kategorie: MTB
Do historického centra Prahy se vřítí jeden z nejlepších bikerů světa. Skáče schody ve více než šedesátikilometrové rychlosti a vypadá, že před něčím ujíždí.
Scalatore Samurai – nejnovější superkolo z dílny českého výrobce kol Festka
11. 11. 2020 | Kategorie: silniční
Každé kolo Festka Prime je mistrovský kousek a originál připravený na míru budoucímu jezdci. Festka je jedním z mála výrobců na světě, kteří dokáží postavit karbonové kolo na míru.
Při zazimování kola by měli věnovat zvýšenou pozornost péči o baterii
5. 11. 2020 | Kategorie: MTB, ostatní
Elektrokola letos zažívají svůj boom. Výrazné zvýšení poptávky všech kategorií potvrzuje také jeden z nejvýznamnějších tuzemských výrobců kol, firma BP Lumen, která stojí za značkami Apache a Qayron.
Cyklodoprava je v Česku na vzestupu. Infrastruktura však vedle evropských metropolí pokulhává
1. 11. 2020 | Kategorie: ostatní
Ze statistických dat Policie ČR​ vyplývá, že letos během cyklistické sezóny – od března do konce září – zavinili cyklisté celkem 2 267 nehod, během nichž bylo usmrceno 23 osob.
Slavnostní večer ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru je zrušen, „KOSTKU V KLECI“ dostanou vítězové poštou!
1. 11. 2020 | Kategorie: MTB
Slavnostní večer ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru pro rok 2020 musí být z důvodu pandemických opatření zrušen.
Martin Stošek má světový bronz z turecké Sakarye!
25. 10. 2020 | Kategorie: MTB
Biker Martin Stošek zaznamenal zatím svůj největší životní úspěch, když v turecké Sakaryi vybojoval bronz na mistrovství světa v maratonu horských kol.
Jan Zatloukal je pátým juniorem v Evropě!
23. 10. 2020 | Kategorie: MTB
Výborným pátým místem na mistrovství Evropy ve švýcarském Monte Tamaru ukončil junior týmu NUTREND SPECIALIZED Racing Jan Zatloukal sezónu, která byla z větší části ovlivněná dlouhodobým zraněním.
Turecká Sakarya hostí světový šampionát v maratonu horských kol, Češi patří k favoritům!
22. 10. 2020 | Kategorie: MTB
Bratislavský závod GP Slovakia byl pro závodníky Topforex Lapierre posledníVe středu dopoledne odletěl dvanáctičlenný tým Reprezentace MTB do turecké Sakarye, kde se uskuteční další vrcholná akce tohoto roku, Mistrovství světa horských kol v maratonu.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►