V České Třebové letos bez Kulhavého, na vítěze čeká pět tisíc

V České Třebové letos bez Kulhavého, na vítěze čeká pět tisíc

Datum vydání: 6. 6. 2013

 

Pátý ročník cyklomaratonu připravují v České Třebové, v pořadí pátá Velké cena o pohár starosty města se pojede v sobotu 15. června. Patronem a trojnásobným vítězem závodu je olympijský šampion Jaroslav Kulhavý, který žije a trénuje v sousedním Ústí nad Orlicí.


Kulhavý vyhrál první dva ročníky, pak se při jeho absenci prosadil Jiří Friedl, vloni nejlepší český biker na ryze domácí půdě završil hattrick. Spoustu lidí zajímá, zda jej na startovní čáře uvidí i letos.
 

 

„Neuvidí. Světový pohár má letos hodně pozměněný kalendář, olympijský vítěz bude ve stejné termínu startovat na třetím svěťáku v Italii,“ říká organizátor cyklomaratonu Vladimír Vaněk.

Centrem českotřebovského cyklomaratonu zůstává sportovní areál pod sjezdovkou Peklák, bikeři poznají krásné kopcovité okolí sedmnáctitisícového města. Okruh měří 34,5 kilometru (s převýšením 820 m), hlavní závod se pojede na necelé dva okruhy, přesněji na 65 kilometrů.
 

Lahůdka čeká borce v závěru, do cíle na fotbalovém stadionu pojedou ze sjezdovky Peklák (délka 800 a převýšení 150 metrů). 
 

 

Nejlepší závodníci si mezi sebou rozdělí rovných 20 tisíc korun, vítěz převezeme šek na pět tisíc a krásný broušený pohár věnovaný starostou města Jaroslavem Zedníkem, který je tradičně mezi startujícími. Vítězku hlavního závodu potěší finanční prémie ve výši dva a půl tisíce korun a rovněž brousšený pohár od starosty. Věcné ceny získají první tři závodníci v každé kategorii, o dvacítku cen se bude „hrát“ v tombole ze startovních čísel, mimo jiné o duhový trikot mistra světa Jardy Kulhavého. 
 

 

Startovné zůstává na úrovni loňského roku, pro platbu předem činí 300 Kč pro krátkou a 400 Kč pro delší trať, junioři a juniorky mají ještě stokorunovou slevu. Bikeři, kteří se přihlásili a startovné uhradili do 24. května, dostanou při prezentaci tričko závodu, originální startovní číslo s vlastním jménem, kartičku s podpisem Jardy Kulhavého a lístek na teplé občerstvení.
 

Pořadatelé připravili rovněž dětské závody a ve spolupráci s českotřebovským domem dětí a mládeže soutěže pro děti.

Foto: Milana Soukupová

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Patrik Jahoda bronzový ve Světovém poháru v Kanadě!
7. 8. 2022 | Kategorie: ostatní
Handbiker Patrik Jahoda, jezdec týmu NUTREND SPECIALIZED Racing má vynikající bronz z časovky Světového poháru handicapovaných cyklistů v kanadském Quebecku.
Početná výprava českých cyklistů na ME do Mnichova
5. 8. 2022 | Kategorie: MTB, silniční
Velká výprava českých cyklistů se chystá na mistrovství Evropy do Mnichova, který v rámci velkého sportovního svátku bude hostit kontinentální šampionáty nejen cyklistických, ale i řady dalších sportovních odvětví.
CYKLOŠVEC: Jak vybrat zadní tlumič na kolo
4. 8. 2022 | Kategorie: MTB
Radí vám odborník Jirka Karfík zástupce CYKLOŠVEC - dovozce a autorizovaný servis odpružení FOX a Marzocchi.
Regionem Orlicka 2022
3. 8. 2022 | Kategorie: silniční
Video z etapového závodu Regionem Orlicka 2022.
Prima CUP v Harrachově odstartuje 3. září!
31. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Již po druhé v roce, po Českém poháru v cross country, zavítá česká biková špička do Harrachova. 3. září se uskuteční závod Kross Harrachov, kterého se můžou zúčastnit amatéři i ostřílení bikeři.
Nutrend Specialized Racing: Jahoda a Zatloukal Mistři republiky, Konečný má bronz!
27. 7. 2022 | Kategorie:
Jan Zatloukal a Filip Konečný dokázali ovládnout mistrovský závod horských kol v kategorii U23 ve Stupně. Jan Zatloukal vybojoval mistrovský dres a Filip Konečný dokončil závod na třetím místě.
Bikovými mistry republiky Cink a Czeczinkarová
24. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Mistrovství České republiky v olympijském cross country, zároveň předposlední podnik seriálu Českého poháru - IZOMAT Cupu, přinesl již šestý titul pro Ondřeje Cinka a premiérový pro Janu Czeczinkarovou
MČR horských kol již tento víkend! Novopečený otec Ondřej Cink bude usilovat o šestý domácí titul
22. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Biker Ondřej Cink bude na „domácí trati“ v západočeském Stupně o nadcházejícím víkendu útočit už na svůj šestý titul českého šampiona v cross country horských kol. Poprvé o něj bude bojovat v jiné roli, protože v úterý přivedla jeho manželka Pavlína na svět dceru Nelu.
Tip na léto: cyklovíkend ve Zlíně a v Luhačovicích
22. 7. 2022 | Kategorie: ostatní
Jestli ještě nemáte místo, kam si pojedete v létě odpočinout, máme pro vás jeden speciální tip. Sbalte kolo nebo elektrokolo a vydejte se na východ Moravy do Zlína a Luhačovic.
Závěrečný den ME a další zlato pro ČR! Milan Kadlec a Matyáš Koblížek mistry ME v madisonu!
20. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Skvělé vystoupení českých mladých dráhařů na evropském šampionátu juniorských a kategorií U23 v portugalské Anadii završili dnes již pátým zlatem naší reprezentace junioři Milan Kadlec a Matyáš Koblížek, kteří kralovali v madisonu.
Sestry Jaborníkovy na ME vybojovaly zlato a stříbro!
19. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Pátý den evropského dráhového šampionátu juniorských kategorií a kategorií U23 v portugalské Anadii byl pro české barvy znovu velmi úspěšný a nesl se ve znamení sester Jaborníkových.
Tři zlata českých mladých dráhařů na ME v Anadii
18. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Druhý den evropského šampionátu juniorů a kategorií U23 v portugalské Anadii se českým jezdcům nadmíru vydařil.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►