Užij si nejkrásnější městský bikemaraton. Prima CUP ve Varech již 26. srpna

Užij si nejkrásnější městský bikemaraton. Prima CUP ve Varech již 26. srpna

Datum vydání: 03.07.2023

Odstartuj společně s námi již 26. srpna závod Karlových Varech. Čekají tě skvělé bikové podmínky tohoto nejznámějšího českého lázeňského města. Skvělou atmosféru nasajete hned na startu, který se uskuteční v samotném centru Karlových Varů.

Seriál Prima CUP se na Karlovarsko vydá po druhé a nabídne to nejlepší z okolí Karlových Varů. Zúčastnit se můžete tří tras na 20, 40 a 65 kilometrů, z nichž ta nejdelší disponuje bezmála dvoukilometrovým převýšením a je zařazena do prestižní nejvyšší domácí soutěže ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu.

Start je jednou z dominant závodu. Stovky cyklistů vyrazí přímo z historického centra našeho největšího lázeňského města, a to z Divadelního náměstí. V jeho těsném sousedství se nachází světoznámé Vřídlo, kolonáda a grandhotel Pupp. Účastníci a jejich doprovod zde stráví čekání na pomyslný startovní výstřel v kulisách, kterým architekti trefně říkají „slet šlehačkových dortů“. 

Trať závodu je opravdu unikátní. Obě delší trasy se vydají sítí klikatících se vycházkových pěšin na všechny přilehlé kopce města jako je Výšina přátelství se známou rozhlednou Diana, Jižní vrch s vyhlídkou Karla IV., Doubskou horu a Vítkův vrch. Nevynechají ani průjezd novou oborou Linhart. Účastníky na trasách A a B čeká několik techničtějších sjezdů – první nedlouho po startu z Diany, následuje Čapkova stezka a při návratu do města sjezd z Černé Marie nad hotelem Richmond, přezdívaný místními „lanýžovka“. Áčkaři a béčkaři se sedmnáct kilometrů před cílem osvěží v brodu řeky Teplá, která mimo jiné protéká kolonádou a podél hotelu Thermal, který hostí například Karlovarský filmový festival. 

Nejdelší trasa A vyvede závodníky mimo Karlovy Vary průjezdem obcemi Kolová a Pila mezi karlovarským letištěm a přehradou Stanovice. Typické lázeňské pěšinky vystřídají lesní cesty a stezky, polňačky s květy vrcholícího léta a výhledy na nedaleký vojenský prostor Doupov či zříceninu hradu Andělská hora. Při návratu z nejvzdálenějších míst trasy a objezdu letiště je pak čeká průjezd mimořádně fotogenickým – touto dobou kvetoucím – vřesovištěm.

Cíl je naplánován u hokejové KV Arény, kde se odehrají i dětské závody. Děti si tradičně zasoutěží o ceny z hračkářství Pompo a poté je pro ně připravená lákavá tombola. 

Tombola čeká i na dospělé účastníky.  Hlavní cenou bude dárkový poukaz na ubytování na 1 noc pro dvě osoby se snídaní ve čtyřhvězdičkovém Hotelu Dvorana v Karlových Varech. Další cenou je kávovar Segafredo Espresso 1 včetně kapslí, ochranný vak mBag značky Montone a cyklocomputer s chytrými hodinkami iGet.

Ti z vás, kteří znají karlovarské lesy nebo se v minulosti zúčastnili některého ze zde konaných závodů, mohou potvrdit, že se zdejší terén vyznačuje pestrostí povrchů, výrazným převýšením, náročnou dynamičností a romantickými dech beroucími panoramaty. Absolvujte jeden z nejhezčích „městských“ bikemaratonů!

Do závodu se můžete přihlásit online do 23. srpna. Přihlas se ještě dnes výhodně online na www.iprimacup.cz a navíc se slevou! Jaké slevy můžeš využít? Zajímavou slevu 10 % mohou využít klienti ZP MV ČR, zdarma mohou startovat členové IZS, pro které je po celý rok vypsána soutěž O pohár IZS. Slevu mají také mládežnické kategorie, které uplatňují slevu 100 Kč z aktuální ceny startovného.

Podrobné informace o závodě včetně registrací na jednotlivé trasy naleznete iprimacup.cz.


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Výsledky: MČR XCO Harrachov
20.07.2024 | Kategorie: MTB
Kompletní výsledková listina z MČR v Harrachově.
Giant představil nejnovější generaci svých gravel kol
18.07.2024 | Kategorie: MTB, cyklokros
Nová řada gravel kol je vybavena vnitřním vedením kabelů a integrovaným úložným prostorem pro vyšší rychlost a všestrannost.
Perfektní sportovní doplněk – prémiové samolepky na kolo
16.07.2024 | Kategorie: Komerční sdělení

Vítejte ve světě, kde váš cyklistický zážitek právě dostal novou dimenzi. StickersMakers vyrábí prémiové samolepky určené pro amatérské i profesionální sportovce.

AKCE TÝDNE: Nejvýhodnější týdenní nabídky (15.7.-21.7.2024)
15.07.2024 | Kategorie:
Začátek nového týdne znamená další vlnu slev! Opět jsme tento týden nelenili a připravili jsme si pro Vás další přehled slev. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
Italské Livigno je tréninkovým rájem sportovců. Pravidelně se zde vrací i náš olympijský tým!
10.07.2024 | Kategorie: ostatní
Zatímco se v létě většina Evropy přesouvá na dovolenou do přímořských letovisek, sportovní nadšenci míří do Livigna.
» více novinek a videí