Datum vydání: 10.07.2014
"Všechno to strašně letí. Ještě nedávno jsme dávali dohromady první ročník a najednou se v Atypiku scházíme už podvanácté. Za ta léta se nám podařilo vytvořit parádní tradici, kterou se snažíme stále zlepšovat. Stále ale zůstáváme ryze amatérskou akcí, při které chceme, aby se účastníci cítili jako profesionálové," řekl jeden z pořadatelů závodu Za pěnivou důvou Patrik Pátek.
"Cyklistům se líbilo prodloužení přes Ostré, které jsme se díky tomu rozhodli i zanechat, takže na jezdce čeká slušná porce třiaosmdesáti kilometrů," podotkl Pátek.
"Účastníci se vyhnou všem stoupáním. Za Okny, tedy na křižovatce před Polepy, se trasy rozdělují a krátká trať zahýbá doprava rovnou do Roudnice. Pak už je cesta opět totožná,“ podotkl Patrik Pátek.
"Letošní novinkou je předchozí registrace on-line u našeho partnera, který pomocí čipů zpracovává výsledky. Tyto přihlášky končí ve čtvrtek večer. Dále už budou přijímány pouze na místě do celkového počtu tří set závodníků. Tuto hranici jsme sice už atakovali, ale zatím ještě nepřekročili," usmál se Pátek.
„Ceny jsou opět symbolické, ale celkový vítěz tradičně získá sud budějovického moku. Věřím, že hlavním tahákem je především zábava a chuť poměřit své síly. Musím připomenout, že všichni účastníci jsou povinni mít upnutou přilbu a dodržovat pravidla silničního provozu. Jedeme za každého počasí a každý jede na vlastní nebezpečí,“ dodal Patrik Pátek.
Nový Diverge 4 posouvá hranice komfortu a univerzality.
Přihlášený uživatel:Nejste přihlášen(a).